Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Od pewnego czasu zauważyłem pewien problem z moim tylnym wiatrakiem z obudowy SPC Aquarius X70W. Wiatrak jest oczywiście podpięty pod kontroler obrotów w obudowie. Problem polega mianowicie na tym, że wiatrak nagle zaczyna mi piszczeć na najniższych obrotach kontrolera. Czasem zdarza się tak, że jak wyłączę ten wiatrak i znowu chce ustawić na najniższe obroty to nic się nie dzieje, wiatrak się poruszy, słychać dziwny dźwięk, ale się nie obraca. Wydaje mi się, że ten tylni wiatrak obraca się wolniej niż wcześniej na najniższych obrotach i to właśnie wtedy słychać ten pisk. Czasem wiatrak obraca się normalnie, ale po chwili zwalnia i zaczyna wydawać dziwny dźwięk. Na najwyższych obrotach problem ten nie występuje, oraz problem jest tylko z tylnym wiatrakiem, przód działa normalnie. Ktoś wie gdzie leży problem i dlaczego tak się dzieje? Dodam, że obudowę mam od listopada 2016r. 

 

Z góry dzięki za każdą pomoc. 

Pozdrawiam. 

 

Link to post
Share on other sites

Niektóre płyty mają możliwość sterowania złączem 3-pin wentylatora. A nie możesz przełożyć wentylatora w inne miejsce regulatora, czy już to zrobiłeś i nie pomogło? Zadzwoń do do sklepu gdzie kupiłeś obudowę, bez sensu wydaje się wysyłanie całej obudowy z powodu jednego wentylatora ;)


A jeszcze jedno w razie czego zrób lub kup sobie przejściówkę z redukcją napięcia. W ten prosty sposób sprawdzisz czy to regulator lub wentylator. Jak zacznie bez problemu pracować przy niższym napięciu, to na 99% wina regulatora.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...