Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry,

tak jak w temacie rozglądam się za lekkim odświeżeniem mojego obecnego zestawu.

Wydaje mi się, że najbardziej w chwili obecnej ogranicza mnie GPU ale może jestem w błędzie z którego ktoś z was mnie wyprowadzi? :)

 

 

 

Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup części : 900-1500 pln

Wymagania oraz zastosowanie - Playerunknown's Battleground na mozliwie maksymalnych wymaganiach w tym budżecie.

Natywna rozdzielczość monitora - 1920x1080

Czy planujesz podkręcanie? - Nie

 

Obecna konfiguracja :

Monitor 1: Iiyama X2783HSU 27 cali

Monitor 2: Samsung B2430HD 24 cale

CPU : Intel Core i5-6500 / 3,2 GHz, 6MB, LGA1151, BOX

GPU : Gigabyte Radeon HD 7770

Płyta Główna : Intel H110, DDR4, LGA1151

Zasilacz: Chieftec 500W

HDD : WD Blue 500GB

SSD : Kingston 120GB

RAM : 1x8GB DDR4 2133 MHz Kingston HyperX

 

Nie jestem zbyt zadowolony z radeona i raczej wolałbym coś z Nvidii

 

 

Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie jestem zbyt zadowolony z radeona i raczej wolałbym coś z Nvidii
 

 

I tak chciałem polecić GTX 1060 6 GB, ale dlaczego nie jesteś zadowolony z Radeona?

Gdyby Radeon wychodził korzystniej, polecałbym Radeona. A akurat HD 7770 to była bardzo udana karta.

 

Wracając do tematu. Twój procek będzie w sam raz do tej karty - musiałbyś kupić jakiegoś K i troszkę go podkręcić, by wyciągnać wiecej. A to drogi biznes. Zasilacz również podoła.

 

Ale rozważyłbym też GTX 1060 3GB, a różnice w cenie przeznaczyć na drugą, taką samą, kość RAM. Raz, że będziesz miał wiecej , dwa - Dual Channel to jednak Dual Channel.

Link to post
Share on other sites
Gość Existimati

Budżet 1500 zł ma wliczoną kwotę za ewentualną sprzedaż obecnych części?


 


OPCJA I - jeśli nie wliczyłeś w budżet kwoty za sprzedaż części


 


Sprzedajesz procesor za ok. 600 zł i zmieniasz go na używany Intel Core i7-6700 za ok. 900 zł.


Dopłata więc tutaj wynosi ok. 300 zł.


 


Sprzedajesz kartę graficzną za ok. 200 zł i zmieniasz ją na nową NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB za ok. 1380 zł.


Dopłata więc tutaj wynosi ok. 1180 zł.


 


Łącznie zapłacisz 2280 zł - 800 zł, czyli 1480 zł za używany procesor i nową kartę graficzną.


 


OPCJA II - jeśli wliczyłeś w budżet kwotę za sprzedaż części


 


Sprzedajesz kartę graficzną za ok. 200 zł i zmieniasz ją na nową NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB za ok. 1380 zł.


 


Łącznie zapłacisz 1380 zł za nową kartę graficzną.


 


OPCJA III - jeśli wliczyłeś w budżet kwotę za sprzedaż części


 


Sprzedajesz kartę graficzną za ok. 200 zł i zmieniasz ją na nową NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB za ok. 1380 zł.


 


Dokładasz nową pamięć RAM 4/8 GB za ok. 150-300 zł.


 


Łącznie zapłacisz 1530-1680 zł za nową kartę graficzną i pamięć RAM 4/8 GB.


 


 


 


Procesory i pamięci RAM rzadziej się psują, więc można kupować używane. Poza tym te komponenty jednak też rzadziej są wymieniane. Z kartami graficznymi sytuacja wygląda nieco inaczej - są nieco bardziej awaryjne i częściej się je wymienia, więc warto kupić nowe, bo łatwiej sprzedać, gdy jest dłuższa gwarancja i jest się pierwszym właścicielem. Możesz jednak pomyśleć w każdej opcji o kupnie używanej karty graficznej.


 


Wg mnie opcja pierwsza byłaby najlepsza, bo dałaby Ci największy wzrost wydajności. Dołożenie pamięci RAM nie jest tutaj najistotniejsze, bo obecna jeszcze Ci wystarczy, a będziesz miał cały czas możliwość dokupienia. Jeśli nie zależy Ci na dużym skoku wydajności, to wymień samą kartę. Oczywiście możesz pomyśleć również o karcie w wersji 3 GB, ale wg mnie to mało opłacalny zakup.


 


 


Wybór należy do Ciebie. Wszystko oczywiście zależy od tego, ile tak naprawdę masz do dyspozycji pieniędzy.


Edytowane przez Existimati
Link to post
Share on other sites
Gość Existimati

Ja polecam NVIDIA GeForce GTX 1060 Palit Super JetStream.

 

W zasadzie każdy poleci to, co sam miał. W większości wypadków. Ewentualnie można sugerować się testami i recenzjami. Od Palita wersję Super JetStream miałem w modelu GTX 1070 do niedawna, a po sprzedaży mam GTX 1080.

 

Zalety karty:

1. Fabrycznie podkręcona wersja.

2. Elegancki wygląd, bez udziwnień z podświetleniem, które można wyłączyć lub dostosować do swoich preferencji.

3. Cisza. Wentylatory włączają się, gdy karta osiągnie pewną temperaturę. To ustawienie można oczywiście zmienić i dostosować prędkość wentylatorów w zależności od temperatury. Nawet w wymagających grach wentylatory nie muszą chodzić z maksymalną prędkością, więc nawet podczas grania jest cicho.

4. Temperatury na bardzo dobrym poziomie.

5. Dobra jakość wykonania.

6. 3 lata gwarancji.

 

Co do Twojego wyboru, to przemyślałbym jeszcze kwestię kupna innego procesora. Kupienie dodatkowej kości pamięci RAM w zasadzie nie zwiększy wydajności sprzętu, po prostu da Ci trochę większe możliwości użytkowe. Zmiana procesora natomiast spowoduje wzrost wydajności w grach od kilkunastu do kilkudziesięciu FPS - w zależności od gry.

Edytowane przez Existimati
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...