Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, już odwalając się od tego, mojego, psującego się ciągle, komputera potrzebuję porady z innej beczki. A więc potrzebuję laptopa gejmingowego (śmieszne słowo). Sprawdzałem Lenovo Y700 i Lenovo Legion Y520. Mam świetną ofertę na nowego laptopa (tego drugiego), ale czytałem, że Lenovo jest jedną z najbardziej awaryjnych marek. Jak to jest, prawda to? 
Budżet mniej więcej do ok. 3000 tyś. (Mogą być używane, a nawet, w sumie muszą, bo w tej granicy cenowej, raczej, nic nowego, porządnego nie dostane xd, a chyba, że się mylę, i jak w poprzednim poście, linki mile widziane). 
Dzięki :)
 

Daje tutaj małą anietkę, żeby było łatwiej doradzić: 

1) Laptop dla gimnazjalisty, zamierzam wziąć go do technikum, do miasta oddalonego o 100 km, więc komputer tak średnio taszczyć, chyba, że się da jakoś pójść na kompromis. Chcę wziąć laptopa na raty 
2) Bez systemu, ale jeżeli będzie to niewielka dopłata, to się nie obrażę :D 
4) Normalnie bym powiedział, że HDD wystarczy, ale bez SSD wolno się ładuje system idt., prawda? Jeżeli tak to wolałbym też z SSD
5) Z tego co się orientuję to normalnym jest 15,6”, więc pewnie taki będzie ok, ale, jeżeli 17,3" będzie w bardzo zbliżonej cenie to się nie obrażę :D Do kilogramów raczej nie mam specjalnych wymagań. Fajnie jakby był mobilny, ale nie musi koniecznie 
5b) Kwota oscyluje w granicach 3000 zł, ale wiadomo, jak przekroczy np. o 100 zł, to nic się nie stanie. Mogą być używane, ale jakoś nie za często i z gwarancją, mogą być też powystawowe i oczywiście nowe. Jeżeli w tej cenie trafi się zestaw z laptopem, to jest mile widziany :) 

5c) Chciałbym, żeby laptop wytrzymał przyzwoicie przynajmniej do końca szkoły, a w domu mam komputer, słaby komputer, którego nie warto rozbudowywać, bardziej wolę za tą kwotę kupić nowy, tylko nie wiem, czy jest szansa postawić komputer w bursie w pokoju, a z laptopem nie będzie takiego problemu, przez co nie będzie nikomu przeszkadzał. 
6) Oczekuję w tej cenie przyzwoitej obudowy, żeby nie trzeszczała, a plastik odpadał po 2 dniach użytkowania, jak najlepszej wydajności, na którą głównie stawiam, i przywoity czas pracy na baterii, który nie liczy się jakoś bardzo, bo nie będę go zabierał w długie podróże po mieście, raczej XD 
7) Chciałbym rozdzielczość FullHD w laptoku, bo taka chyba jest najrozsądniejsza Na matrycach się nie znam, ale podobno na matowej jest o wiele lepszy komfort grania. Jeżeli tak, to prosiłbym, a jeżeli nie zmienia to wiele, a trzeba dopłacać solidnie to podziękuję. Zewnętrznego monitora nie będę miał za bardzo jak używać 
8) Raczej nie będę go specjalnie nosił, choć może się zdarzyć, że wyjdę z nim na miasto/do szkoły, a tak to od czasu do czasu, w niektóre weekendy będę go zabierał do rodzinnego miasta.
9) Według kategorii, mam największe wymagania. W gry sieciowe nie gram, tylko raczej w fabularne SP. Chciałby pograć w te nowe gry, może nie na ustawieniach uber przy FullHD, ale, chociaż, żeby te średnio niskie były. Nie za bardzo mam podać w jakie gry będę chciał grać bo trochę tego jest xd 
10) Z programów to czasem obie coś zrobię amatorsko w Photoshop'ie lub gimpie, lub zmontuje film w jakiejś Camtasi/ Sony Vegas. Idę na kierunek chemiczny, więc takie specjalistyczne rzeczy nie  za bardzo są mi potrzebne, ale czasami do nauki się przyda.
11) Specjalnych wymagań raczej nie posiadam.
12) Do tej pory posiadam w domu 2 laptopy. Jeden HP, któy ma już jakieś 8 lat, ale jeszcze dziarsko chodzi, co prawda nie po mistrzowsku, ale działa :D, i Lenovo, przy którym jakieś 6 miesięcy od zakupu padł dysk, ale naprawili jakoś 2 tygodnie temu i na razie działa (właśnie z niego pisze).Niechęć mam trochę do Lenovo, bo podobno są strasznie awaryjne, prawda to? A, i oba laptopy to bardziej jakieś do zastosowań biurowych. 
13) Lenovo Y700, Lenovo LEgion Y520 (co do obu się boję), Jakiś Asus ROG? ACER VX15, https://www.olx.pl/i2/oferta/laptop-gamingowy-asus-rog-gl553-mysz-CID99-IDodhne.html?fref=gc#:15ef57af89 .
14) http://www.xoticpc.com/custom-gaming-laptops-notebooks-gaming-laptops-ct-118-96-98/custom-gaming-laptops-notebooks-clevo-sager-notebooks-ct-95-51-162.html?fref=gc I ostatnia rzecz: słyszałem, że laptopy customowe, a w szczególności Cevo, są bardzo dobre w stosunku jakość/cena, i tutaj pytanie, czy ta strona jest legit ? Bo cena za porządnego customowanego cevo wychodzi w przeliczeniu na polskie jakieś właśnie 3000 zł. Warto ? I jeszcze jedno, jeżeli to prawda, to laptop będzie z hameryki szedł, co ozncza, że zapłacę niemałą sumkę za dostawę i poczekam sobie, prawda ?


Podbijam

Link to post
Share on other sites

co do tej awaryjności gdzieś był artykuł, że przy takiej ilości jaką lenovo produkuje, to ta ilość sprzętu, która się psuje, to jakiś promil, ale nie znajdę ci teraz gdzie to pisali. legion y520 jest myślę w twoim zasięgu. bardzo fajny sprzęt- dobre chłodzenie, procesor, głośniki harman, opcja podłączenia ssd i hdd. y700 czy 720 to już trochę większa kasa. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...