Skocz do zawartości

Nowa karta graficzna, a plyta glowna.


Recommended Posts

Witam.

Planuje zakupic nowa karte graficzna (gtx 1060 6gb), aktualnie posiadam plyte glowna ACER IPISB-VR REV:1.01 i moje pytanie brzmi: Czy kupujac ta karte konieczna jest zmiana plyty glownej? Jesli nie to czy bardzo ta plyta bedzie spowalniac dzialanie karty? oraz czy jestli zmienie plyte glowna na nowa to bede mogl tam wsadzic stare pamieci ddr3 czy konieczne bedzie kupno nowych ddr4?

Link to post
Share on other sites

Moj procesor to i5 2320. Jestem swiadom tego, ze bedzie on blokowal pelny potencjal karty, mam zamiar go rowniez wymienic za jakis czas, tak samo jak plyte glowna i pamieci. Glownie chodzi mi o to, czy mozliwe jest kupienie narazie samej karty i zamontowanie jej na obecnej plycie glowne, a za 2 miesiace wymienic plyte glowna i pamieci, a za okolo 3-4 miesiecy procesor.

 

Dziekuje za odpowiedz :) 

Link to post
Share on other sites

Tak, dasz radę zamontować tą kartę. 
 

Każdy procesor pasuje pod dane gniazdo (ang: socket). Twój to lga 1155 i tylko do płyt z takim socketem będzie pasować i do płyt z tym socketem nie zamontujesz nowego procesora. Więc albo możesz kupić na raz: mobo+ram+cpu albo cały czas używać i5 2320 dopóki nie zbierzesz kompletu.

Pamiętaj też że musisz mieć odpowiedni zasilacz, jak masz no-name to nawet nie próbuj tam wsadzać gtx 1060.

Najlepiej jakbyś założył nowy temat w dziale zestawy komputerowe według podanego schematu.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Moj procesor to i5 2320. Jestem swiadom tego, ze bedzie on blokowal pelny potencjal karty, mam zamiar go rowniez wymienic za jakis czas, tak samo jak plyte glowna i pamieci. Glownie chodzi mi o to, czy mozliwe jest kupienie narazie samej karty i zamontowanie jej na obecnej plycie glowne, a za 2 miesiace wymienic plyte glowna i pamieci, a za okolo 3-4 miesiecy procesor.

 

Dziekuje za odpowiedz :)

nie musisz wymieniac płyty i pamięci wystarczy , że kupisz takiego i7 2600 (400-450 zł) lub i7 3770 (ok 600 zł) i karta odżyje

a, i sprawdź ten zasilacz, bo jak masz jakiegoś kaszalota z czarnej listy to lepiej go wymienić (nawet markowy używany kupić)

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Aktualnie posiadam Liteon PS-6451-5AE 360W (chociaz jak w google wpisalem ten model to bylo napisane, ze ma 400W), wiec raczej tez go bede musial wymienic, poniewaz rekomendowana moc do tej karty to 400W. Myslalem nad ktoryms z tych:

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l1-500w-vl1-500-622218/

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-m2-bronze-600-w-spc166-977144/

Bardzo dziekuje za wszelka pomoc, jest ona dla mnie bardzo wazna :)

zdjecie aktualnego:

21082035_1983551438338255_561174910_o.jp

Edytowane przez Szreterovsky
Link to post
Share on other sites
  • 6 lat później...
  • 2 tygodnie później...

Płyta ipisb VR 1,01 16 gb ram ddr3, zasilacz ligowy 450 W procesor core i7 2600 karta która używałem gtx 750ti 2gb 

 

 

 

Chciałem kartę zmienić 

 

22 godziny temu, wojt555 napisał:

Płyta ipisb VR 1,01 16 gb ram ddr3, zasilacz ligowy 450 W procesor core i7 2600 karta która używałem gtx 750ti 2gb 

 

 

 

Chciałem kartę zmienić 

 

 

22 godziny temu, wojt555 napisał:

Płyta ipisb VR 1,01 16 gb ram ddr3, zasilacz ligowy 450 W procesor core i7 2600 karta która używałem gtx 750ti 2gb 

 

 

 

Chciałem kartę zmienić 

 

 

To jest przerobiony Predator gt3610

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...