Skocz do zawartości

TV 40-43 cali do 2000 do telewizji naziemnej i konsoli


Recommended Posts

Witam wszystkich

Poszukuję TV w rozmiarze 40-43 cale w budżecie do max 2000.
Podłączony sygnał: telewizja naziemna i konsola.
Większość czasu telewizor będzie pracował wieczorami.
Niestety miejsce w którym będzie stał telewizor będzie powodowało, iż będę siedział pod kątem - około 45 stopni.
4K - raczej nie będzie mi potrzebne a i materiałów w tej rozdzielczości nie posiadam.

Na forum trochę się naczytałem i byłem praktycznie już zdecydowany na model Samsung UE40K5572SU ale jest on już nie dostępny. Drugim moim wyborem był Samsung UE43KU6000 ale z tego co przeczytałem wynika, iż kąty widzenia nie są najlepsze z powodu matrycy VA. W sklepie widziałem model UE43KU6072 i katy nie wydawały mi się aż takie fatalne chociaż według strony displayspecifications ten akurat model posiada matrycę PLS. Z drugiej strony może to kwestia wyświetlanego w sklepie materiału. W przypadku modeli z 4K obawiam się także o skalowanie materiału SD - telewizja naziemna.
Ostatnio byłem także w euro i polecili tam model Samsung UE43M5602. Zapewne jest to odpowiednik wersji K5600 z zeszłego roku ale nie znalazłem niestety o nim dużo informacji i praktycznie żadnych recenzji. Czy to dobry model?
Który z powyższych trzech Samsung-ów: UE43KU6000, UE43KU6072, UE43M5602 będzie lepszym wyborem? Co ewentualnie innego byście polecili?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

hej,

 

praktycznie nie ma już nowych telewizorów FHD - musiałbyś szukać w necie albo po salonach poekspozycyjnych itp. Jedyny wyjątek to Soniacze - np 43WE750/755 - była na niego promocja w neonecie (2150 zł) ale się skończyła, ale on działa "dobrze" tylko z ps4/ ps4 pro (na xboxie nie działa HDR)

Przy 45 stopniach to aż takiej różnicy nie ma jaka matryca, sprawdzi się IPS jak i VA (pls to to samo co ips).

 

Na Twoim miejscu szukałbym Samsunga 40KU6400 (matryca raczej VA, ale Samsung lubi w co x telewizorze dać inną matrycę) jest to lepsza wersja KU6000, Panasonic 40CX700 - fajny TV, model z 2015 roku ale daje radę, jak nie znajdziesz to samsung 40KU6000 jest dobrym wyborem.

Link to post
Share on other sites

@bossak dzięki za odpowiedź. Panasonic-a nigdzie dostępnego nie znalazłem. Samsunga 40KU6400 jest o jakieś 300-400zł droższy od 43KU6000 - w zależności od sklepu - więc zastanawiam się czy w ogóle się opłaca bo zyskuje się trochę lepszą jasność, kontrast ale i bluetooth no i tak jak pisałeś można trafić matrycę IPS, na którą ludzie narzekają.
Jak rozumiem według Ciebie nie opłaca się brać modeli FHD od samsunga z tego roku?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie

W końcu zdecydowałem się na UE43KU6000 i jak na razie telewizor mi odpowiada. Kąty według mnie są w porządku a przynajmniej nie zauważam dużej straty kontrastu. Ogólnie jakoś obrazu jest na plus. Tizen działa OK - czasami mu się zdarzy chrupnąć ale to zazwyczaj od razu po włączeniu TV. Obraz z telewizji naziemnej jest ogólnie dobry czasami przy naprawdę niskiej jakości materiale widać pikselozę no ale tego się poniekąd można było się spodziewać przy skalowaniu do 4K. Jak na razie denerwuje mnie tylko jedna rzecz a mianowicie automatyczne przyciemnianie obrazu przy ciemnych scenach, którego w żaden sposób nie udało mi się jeszcze wyłączyć. Wszystkie funkcje Eco, oszczędzania energii i dynamiczny kontrast już wyłączyłem, telewizor restartowałem a przyciemnianie występuje. Czy w ogóle można to jakoś wyłączyć?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...