Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez mutissj,

Recommended Posts

Witam,

chciałbym w niedalekiej przyszłości zakupić procesor AMD X8 FX-8350. Mój sprzęt to:

płyta główna - Precision Workstation T3500

procesor - intel xeon W3565 3.20GHz 

karta graficzna - Nvidia Geforce gtx 1050 TI

pamięć RAM - 12 GB (nie wiem jaka dokładnie, 6 kostek po 2 GB)

dysk twardy - WDC WD2500AAKX-753CA1 ATA Device (mam dwa takie)

 

I tu moje pytanie: czy podany wcześniej procesor jaki chcę zakupić będzie dobrze współgrał z innymi urządzeniami?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

 
Link to post
Share on other sites

Dokładnie do platformy INTELA nie włożysz procesora od AMD

 

domyślam że komputer do gier, byś musiał wymienić nie tylko procesor ale także płytę główną i pamięci ram np. takie na coś:

 

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Każdy procesor pasuje do konkretnego gniazda (ang: socket). 

 

Twój xeon pasuje do socketu LGA1366, a FX-8350 potrzebuje socket AM3+.

 

Sprawdź jaki masz ram, bo jeżeli DDR3 to nie będziesz musiał ramu zmieniać w tej chwili. 

Możesz to sprawdzić za pomocą programu CPU-Z.

Tak mam RAM DDR3.

 

Dokładnie do platformy INTELA nie włożysz procesora od AMD

 

domyślam że komputer do gier, byś musiał wymienić nie tylko procesor ale także płytę główną i pamięci ram np. takie na coś:

 

 

Właśnie o to chodzi że wolałbym procesor od AMD, słyszałem wiele dobrych opinii od znajomych, poza tym - cena. AMD są także wydajne jak intel a mają niższą cenę. Gdybym znalazł płytę główną z podstawką AM3+ żeby pasowała do fx-8350 to był bym w stanie wymienić też RAM z DDR3 na DDR4. 

Link to post
Share on other sites

Właśnie o to chodzi że wolałbym procesor od AMD, słyszałem wiele dobrych opinii od znajomych, poza tym - cena. AMD są także wydajne jak intel a mają niższą cenę.

 

To AMD Ryzen'y są dobre, wydajne i konkurencyjne, miały premiery w bieżącym roku 2017 (podstawka AM4)

 

, natomiast AMD FX (2011-2016) to porażka, podejrzewam że mają podobną wydajność do twojego 7 letniego Xeona z 2010 roku

 

 

 

Gdybym znalazł płytę główną z podstawką AM3+ żeby pasowała do fx-8350 to był bym w stanie wymienić też RAM z DDR3 na DDR4.

platforma AMD FX (AM3+) obsługuję jedynie pamięci DDR3

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

To AMD Ryzen'y są dobre, wydajne i konkurencyjne, miały premiery w bieżącym roku 2017 (podstawka AM4)

 

, natomiast AMD FX (2011-2016) to porażka, podejrzewam że mają podobną wydajność do twojego 7 letniego Xeona z 2010 roku

 

 

 

platforma AMD FX (AM3+) obsługuję jedynie pamięci DDR3

Ok. Więc jaką płytę główną i procesor byś mi polecił tak w granicy 1000 zł? Kości RAM już podałeś. 

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki. Ile ten sprzęt mi tak wytrzyma bez kolejnego upgrade'u w przyszłości? Trzy lata? Mniej, więcej?

 

EDIT 1: W płycie głównej zauważyłem że są 3 wejścia USB 3.1 i tylko 2 wejścia USB 2.0. Jeżeli mam urządzenia typu myszka, kamera itp. z USB 2.0 to czy będą pasowały do USB 3.1? Wiem że 3.1 jest szybsze ale nie mam pewności z tym czy pasuje do niego 2.0. Ja stawiam że nie ale wolę się spytać Ciebie/Was.

Edytowane przez Szymon2221
Link to post
Share on other sites

Dobra, potrzebuję Waszej pomocy!

Znalazłem kupca na mój stary komputer ( podzespoły podawałem na początku ), oprócz obecnej karty graficznej którą wymieniałem. Czy pomoglibyście mi wybrać nowe podzespoły w granicy 1800 zł ( tak jak mówiłem nie licząc karty graficznej )? Te podzespoły są ok które proponował wcześniej mutissj

proc: https://www.morele.n...bbaebox-976704/

płyta: https://www.morele.n...6-003r-1195352/

RAM: https://www.morele.n...5fbk2-8-766880/

Chodzi mi o resztę podzespołów jak kart sieciowa, dysk twardy itp. 

 

EDIT 1: Zapomniałem napisać że ma to być komputer głównie do gier, ale żeby przy pracy też dawał radę ;) 

Edytowane przez Szymon2221
Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki. Ile ten sprzęt mi tak wytrzyma bez kolejnego upgrade'u w przyszłości? Trzy lata? Mniej, więcej?

 

lepsze chłodzenie, lepszy zasilacz to dłużej, tego nie da się oszacować...

 

 

 

Zapomniałem napisać że ma to być komputer głównie do gier, ale żeby przy pracy też dawał radę ;)

 

przypominam że do gier lepszy INTEL jest, chociaż dużo nie odstaje od AMD Ryzena

 

 

 

 

Chodzi mi o resztę podzespołów jak kart sieciowa

 

kartę sieciową masz zintegrowaną na płycie głównej, podobnie jak z dźwiękową, 

 

 

 

dysk twardy itp.

Teraz na system operacyjny, programy i gry stosuje się dyski SSD, dlatego że są super szybkie.

 

dyski twarde (HDD) nadają się na przechowywanie danych, filmów, zdjęć itp. ze względu na większą pojemność i niższą cenę.

Link to post
Share on other sites

 

 

przypominam że do gier lepszy INTEL jest, chociaż dużo nie odstaje od AMD Ryzena

 

No i mimo wszystko do gier i5 nadal jest lepszym wyborem nić ryzen 5 1400
Skoro Intel jest lepszym wyborem do gier. to gdyby zamiast amd ryzena dać intel core i5 7400 i dać płytę główną z socketem 1151 który pasuje do tego intela byłoby ok? Na przykład ta: https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b150-gaming-m3-b150-ddr4-sata3-usb3-1-atx-b150-gaming-m3-768062/
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Skoro Intel jest lepszym wyborem do gier. to gdyby zamiast amd ryzena dać intel core i5 7400

 

według mnie warto dopłacić do Core i5-7500 ma znacząco wyższe zegary od i7-7400, ma to wpływ na wydajność w grach.

 

 

 

i dać płytę główną z socketem 1151 który pasuje do tego intela byłoby ok? Na przykład ta: https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b150-gaming-m3-b150-ddr4-sata3-usb3-1-atx-b150-gaming-m3-768062/

 

Na nowej płycie B150 nie włączysz procesora z 7 generacji INTEL'a m.in  i5-7400, i5-7500

 

płyty B150 dedykowane są pod procesory 6 generacji (np. i5-6400, i5-6500), więc

musisz najpierw zlecić usługę aktualizacji biosu, aby otrzymać na starszej płycie kompatybilność z 7 generacją (i5-7400, i5-7500) 

 

dlatego na początku poleciłem Ci płytę B250, która od nowości obsługuje wszystkie procesory 6 i 7 generacji, i naturalnie nie ma potrzeby aktualizacji.

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to pchanie się w martwą platformę nie ma sensu z poziomu przyszłościowego (kiedy to nowa generacja intela wychodzi? październik?) bo jedyne co tam włożysz to oskalpowane procki którym znowu trza będzie zdejmować czapę po jakimś czasie. Jeżeli już musisz budować teraz to lepiej sprzedać to co teraz masz i dołożyć do ryzena 1600.

Link to post
Share on other sites

Komputer sprzedaje pod koniec września, ale staram się dobrać odpowiednie podzespoły już teraz.

 

 

według mnie warto dopłacić do Core i5-7500

Tylko że już teraz wychodzę poza mój budżet który wyznaczyłem i nie mam możliwości ( na ten moment ) żeby wykołować więcej.

Mój "budżet" to 1800-2000 ( już z tymi pieniędzmi ze sprzedanego komputera ).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...