Skocz do zawartości

Sprzęt do pracy / obróbki zdjęć / renderowania wideo do 3 tys.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 3ndurek,

Recommended Posts

Witam serdecznie Wszystkich użytkowników forum.

 

Zostałem poproszony o złożenie sprzętu do pracy biurowej jak i obróbki zdjęć i wideo.

Postanowiłem, że napiszę tutaj na forum, może coś poprawicie i doradzicie. :)

 

Obecny komputer służy do pracy biurowej jak i do obróbki zdjęć.

Można powiedzieć, że pół na pół. Wykorzystywane programy to PS CC, Premiere 11, Subiekt, Pakiet Office. 

Rozumiem, że w tym przedziale cenowym ciężko będzie złożyć coś mega wydajnego, ale na pewno coś szybszego od obecnej konfiguracji.

 

  • Zastosowanie komputera : Praca biurowa / obróbka zdjęć / obróbka wideo
  • Maksymalna kwota : +/- 3000 PLN
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Jeśli dobrze pójdzie, 1 Wrzesień
  • Których części potrzebuję : procesor, płyta główna, RAM, chłodzenie, zasilacz, obudowa, karta graficzna.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Jeśli będzie trzeba.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 2x 1920 × 1080 Eizo FlexScan EV2333W)
  • Specjalne wymagania : Proszę o sprawdzenie obecnej konfiguracji, ewentualnie zaproponować swoją z wyjaśnieniem dlaczego tak. :)
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : NVIDIA Quadro FX1800, Dysk SSD Kingston V300 120GB, Samsung 1.5 Tb HD154Vi, Seagate Desktop SSHD 2 TBTOSHIBA Q300 480GB.
  • Własna propozycja zestawu : Intel Core i5-7600Kbequiet! Dark Rock 3Gigabyte GA-Z270-GAMING K3A-Data 16GB (2x8GB) 3000MHz,  SilentiumPC Vero L2 600W Bronze,  SilentiumPC Regnum RG2W.
  • Inne : Zasilacz specjalnie dobrałem nieco mocniejszy ponieważ w przyszłości można pokusić się o kupno lepszej karty graficznej (ale zastanawiam się czy 500W nie wystarczy). Części pochodzą z komputera: dell precision t3500. 

 

Jeśli cena przekroczy nieco 3000 zł, to zastanowię się.

Bardzo proszę o sprawdzenie i odpowiedź. 

Dziękuję serdecznie za poświęcony czas. 

Jeśli będą potrzebne dodatkowe informacje to chętnie napiszę.

 

Link to post
Share on other sites

W tej cenie to może zrobiłbym Rajżenowy zestaw.

 

https://www.morele.net/procesor-amd-ryzen-5-1600-3-2ghz-16mb-yd1600bbaebox-976702/ 915zł

 

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-scythe-mugen-5-scmg-5pcgh-1211485/ 214,90zł

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-prime-x370-pro-x370-hdmi-usb-3-1-ddr4-sata3-atx-976447/ 679zł

 

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-2x8gb-3000mhz-cl15-f4-3000c15d-16gvrb-788194/ 599zł

 

http://allegro.pl/d5-zasilacz-evga-supernova-g2-550w-i6906073205.html 342zł

 

https://www.pcprojekt.pl/obudowy/1107-silentiumpc-gladius-m35-pure-black-usb-30.html?utm_source=ceneo&utm_medium=pricewars2&utm_campaign=silentiumpc-gladius-m35-pure-black-usb-30 199zł

 

Cena:2955,90zł

 

Procesor 6 rdzeni/12 wątków chłodzony chłodzeniem od Scythe który ma zapinki do AM4 w komplecie wydajniejszy od be quieta a równie cichy obsadzony na płycie głównej z chipsetem X370 od ASUSA,16GB RAMU w Dualu,zasilacz z zapasem mocy i w pełni modularny sporo lepszy od Vero L2 600W i obudowa z piwnicą na zasilacz od SilentiumPC.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co tutaj jest priorytetem, obróbka foto czy wideo ?


 

 

w pełni modularny sporo lepszy od Vero L2 600W

Znowu polecasz komuś powystawowy PSU z roczną gwarą w cenie nówki. Nie wiem czy nie czytasz opisów aukcji czy masz gdzieś na co ktoś wyda swoje pieniądze.

Link to post
Share on other sites

Co tutaj jest priorytetem, obróbka foto czy wideo ?

 

 

Znowu polecasz komuś powystawowy PSU z roczną gwarą w cenie nówki. Nie wiem czy nie czytasz opisów aukcji czy masz gdzieś na co ktoś wyda swoje pieniądze.

 

 

Większym priorytetem jest jest foto, aczkolwiek czasem będzie trzeba dokonać konwersji wideo / coś zmontować (amatorsko). 

Więc pewnie rendering przeżuci się na klika rdzeni.

 

@3ndurek, mógłbyś zaproponować zestaw? Ewentualnie powiedzieć co w moim jest nie tak? 

 

 

Poszperałem trochę odnośnie zestawu (wygląda naprawdę ciekawie) wyżej i mimo tego, że to AMD to mam kilka zastrzeżeń.

  •  Wiele osób pisze, że ciężko dobrać obecnie RAM, trzeba się bawić z biosem + aktualizacje. 
  •  Nie ma zgodności jakiejś między częstotliwością pracy pamięci, a tym co może płyta główna (na to zwróciłem też uwagę).
  •  Na aukcje z alledrogo nawet nie patrzę ;)
  •  hmm mogę mieć problemy z klejonym backplate (czytając opinie pod linkiem)

     

a zasilacz XFX TS 550W 120mm Gold?

 

 

a może ktoś jeszcze zaproponowałby swój zestaw? 

Śmiało.  :) 

 

EDIT: AMD nie mówię nie, może się okazać, że do pracy, wypadnie dużo wydajniej. Trzeba będzie dołożyć na grafikę jakąś? Z grafiką możemy pójść do 3300zł max  :(

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=299515

 

Z tego co czytałem produkty Adobe coraz lepiej radzą sobie z wykorzystaniem rdzeni, do renderingu niby też będzie.

 

Co sądzicie na temat tego zestawu? 

Porównując poprzedni procesor z tym w zestawie, to będzie coś.

Edytowane przez efiku
Link to post
Share on other sites
@3ndurek, mógłbyś zaproponować zestaw?

Z pewnością nie podniecać się tym co podrzuci jakiś random, który długo i tak tutaj nie zagrzeje.

Gotowe rozwiązanie jest już w drodze, nasi eksperci dwoją się i troją nad znalezieniem złotego środka.

 

EDIT: AMD nie mówię nie, może się okazać, że do pracy, wypadnie dużo wydajniej.

A umiesz korzystać z wyszukiwarki forum ? Wiesz ile było już takich tematów ?

 

Trzeba będzie dołożyć na grafikę jakąś? Z grafiką możemy pójść do 3300zł max 

Jak masz quadro to po co CI jeszcze co innego ?

 

Z tego co czytałem produkty Adobe coraz lepiej radzą sobie z wykorzystaniem rdzeni, do renderingu niby też będzie.

Do foto/2D nie ma mocniejszego procesora niż 7700K, 32GB RAM, szybkie dyski pod os/soft, scratch / bieżące projekty, tyle Cie powinno tutaj interesować.

 

Pakowanie się w Ryzena do okazjonalnego renderingu nie ma sensu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z pewnością nie podniecać się tym co podrzuci jakiś random, który długo i tak tutaj nie zagrzeje.

Gotowe rozwiązanie jest już w drodze, nasi eksperci dwoją się i troją nad znalezieniem złotego środka.

 

A umiesz korzystać z wyszukiwarki forum ? Wiesz ile było już takich tematów ?

 

Jak masz quadro to po co CI jeszcze co innego ?

 

Do foto/2D nie ma mocniejszego procesora niż 7700K, 32GB RAM, szybkie dyski pod os/soft, scratch / bieżące projekty, tyle Cie powinno tutaj interesować.

 

Pakowanie się w Ryzena do okazjonalnego renderingu nie ma sensu.

 

Nie muszą znajdować gotowego złotego środka.

Wystarczy to co napisałeś pod koniec posta ;)

 

 

W takim razie to już raczej finalny zestaw.

Na podstawie tego co udało mi się wyszukać w innych postach na forum oraz Twojej wskazówce.

 

https://www.morele.net/inventory/info/ii6sOC/

 

 

Obudowa Kolink Pitch (GECK-385)

Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 4x8GB, 2400MHz, CL16 (CMK32GX4M4A2400C16R)

Zasilacz Corsair CX 550W (CP-9020059-EU)

Płyta główna MSI B250M PRO-VDH, B250, DDR4, VGA, DVI, HDMI , USB-C, mATX

Procesor Intel Core i7-7700, 3.6GHz, 8MB, BOX (BX80677I77700)

Do zapłaty: 3227,82 zł

 

Edytowane przez efiku
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Obudowa nie warta tych pieniędzy, lepiej idź w stronę NZXT S340 czy nawet w Fractal Define C chociaż przy tej skrzynce już cichszy cooler na procesor byłby wskazany, RAM daj w dwóch kościach po 16GB, wtedy masz opcję rozbudowy.

Zasilacz na XFX TS Gold 550W tańszy i elektrycznie wypada lepiej, bo to OEM Seasonica S12G. Ewentualnie idziesz w Seasonica G450 za 276zł, wystarczy spokojnie nawet jak dorzucisz tutaj GTX 1070.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...