Skocz do zawartości

Recommended Posts

Potrzebuję zakupić nowy zasilacz do mojego PC. Będę wdzięczny za uwagi.

 

1. 700zł (jeśli nie trzeba aż tyle to i lepiej)

2. Ryzen 7 1700x (OC)

3. Obecnie GTX 550 Ti (docelowo 1080) (OC)

4. ASRock X370 Taichi

5. Brak specjalnych wymagań co do zasilacza.

6. Mój typ to EVGA SuperNOVA G3 750W Półmodularny za 525 zł na morele.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

z tego co wiem platforma leadex II gold ma dość agresywną mapę wentylatora, nie są to ciche jednostki pod średnim i dużym obciążeniem. 
W prime gold też nie jest super, ale lepiej od SF leadex II gold, czyli evgi g3 ( bo to rebrand tej jednostki ) jeśli chodzi o dźwięk. 

cichsza alternatywa to rmx, też zasilacz pierwszej klasy, lub starsze większe serie evga g2 lub p2 ( z wyłączeniem g2 550w, ten ma też agresywną mapę )


jeśli chodzi o sam zasilacz elektrycznie, to jest to rzeczywiście jedna z najlepszych jednostek "gold" na rynku, z jednym bliskim konkurentem czyli prime gold. 


jeśli jednak o trwałość i jakość wykonania się rozchodzi, to bym stawiał na prime jednak. 

 

jak o ciszę, to rmx, lub ewentualnie evga p2 650w/750w ( rebrand sf leadex platinum )

Link to post
Share on other sites
czytałem recenzje zarówno prime gold jak i titanium i wcale aż tak dużo się nie różnią w środku

Jeśli różnica na 460uF przy 400V na głównym kondensatorze i 650W mocy zasilacza między seriami gold/platinum, a titanium to dla ciebie nic, to aż strach się bać.  

 

Ps. kto pisze te recenzje, z tego co Ja wiem łączną pojemność, jak mamy 2 kondensatory różnej wielkości, liczymy mnożąc pojemność mniejszego razy 2, a nie sumując ich pojemności... ktoś się wypowie na ten temat, moja wiedza z elektroniki jest dość mała, więc jak się mylę proszę mnie wyprowadzić z błędu. 

 

edit: ehh, ok sprawdziłem, to o napięcie chodziło nie pojemność, napięcie niższego liczymy w układzie, pojemność jest z wzoru, ehh namieszałem sobie we łbie. 

Pamiętałem że coś liczymy od najmniejszego, jak widać wymyśliłem własną fizykę... poprawiajcie mnie żeby to nie wisiało, piszę że się na tym nie znam... 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...