Skocz do zawartości

Zmiana GTX 660 na 1050 ti czy ma sens?


Recommended Posts

Chodzi mi o ulepszenie komputera na mniej wiecej jeszcze 2 lata, a mój GTX 660 grzeje się strasznie i crashuje w grach (PUBG głównie). Czy taki upgrade ma sens, żeby w miare nie dużym kosztem ulepszyć komputer? I czy mój zasilacz uciągnie? Jestem otwarty również na inne pomysły, ale budżet chciałbym zamknąć w 700zł i wolałbym nie bawić się w używane karty.

Specyfikacja:

MSI Z97-G43 gaming

i5-4690 3,50Ghz

8gb ram

Win 7 premium 64bit

dotychczas: GTX 660

zasilacz: XFX PRO650W

proszę o pomoc:)

Link to post
Share on other sites

Pasta była wymieniona, a temperatura dochodzi do 100st. poźniej jest crash, a poza tym zależy mi żeby jednak pograć na troche lepszych detalach niż na najniższych z grą crashującą się co 20 min. A nie mam 660Ti tylko 660 ;) a jakieś inne propozycje?


Chciałbym po prostu troche reanimować ten paździerz, a za jakiś czas kupić porządny nowy komputer.

Link to post
Share on other sites

Skoro karta Ci umiera i tak będziesz musiał coś kupić. Ten wzrost wydajności nie będzie za wielki po wymianie na 1050TI. Najlepiej dołóż jeszcze ze 2 stówki i tak jak CI napisał tabask021 bierz chociaż 1060 3GB

Edytowane przez barpiw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W budżecie http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=238810

 

Ponad budżet http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=43218

niestety karta kastrat i mimo że jest mocniejsza od 1050Ti ti, to tekstury będziesz musiał mieć na średnich ustawieniach w nowych grach.

 

Najsensowniejsza opcja dołożyć do najtańszej 6GB wersji http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=63147

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja bym dołożył do używanej GTX970 jeszcze można je wyrwać z roczną gwarancją ~800 zł.

 

Z gtx1050Ti może i pograsz sobie w nowe gry, ale tylko w 40 klatkach na wysokich ustawieniach

 

jak już tak bardzo chcesz oszczędzać polecam GTX1050 (bez dopisku), jest odrobinkę słabszy od GTX1050Ti ale za to wyraźnie tańszy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przyrost wydajności będzie spory 1050Ti ma wydajność GTX 960 więc to bzdury że przyrost bedzie mały, nie wspomnę juź o 4GB vram. Opłaca się jak najbardziej wymienić.

 Ile, 30% średnio więcej mocy ? Czyli po przesiadce ciągle będzie siedział na słabej karcie jak dla mnie nie wiele mocniejszej od tej którą ma teraz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 Ile, 30% średnio więcej mocy ? Czyli po przesiadce ciągle będzie siedział na słabej karcie jak dla mnie nie wiele mocniejszej od tej którą ma teraz.

Karta jest o wiele mocniejsza szczególnie spadki FPS nie są tak dotkliwe jak na 660 więc nie gadaj już głupot, może przy 660Ti/670 twoje słowa miały by jakiś sens, i nie zapominaj że 1060 to zupełnie inna półka cenowa a mówimy tu o karcie do 700 zł.

 

Link to post
Share on other sites

Karta jest o wiele mocniejsza szczególnie spadki FPS nie są tak dotkliwe jak na 660 więc nie gadaj już głupot, może przy 660Ti/670 twoje słowa miały by jakiś sens, i nie zapominaj że 1060 to zupełnie inna półka cenowa a mówimy tu o karcie do 700 zł.

 

Wersja 3GB 1060 kosztuje 900zł więc nie jest to zupełnie inna półka cenowa. Można powiedzieć że jest to tylko poziom wyżej. Też mogę wstawić filmik z YT gdzie widać że jednak 1050TI nie będzie o wiele mocniejsza od 660  

  -  tak jak pisałem średnio około 30%. Oczywiście autor zdecyduje czy dołoży 200zł do 1060, gdzie poczułby już wyraźny przeskok w wydajności, czy będzie chciał się zmieścić w założonej przez siebie kwocie i wtedy wybór  padnie na 1050TI. Zaproponowałem 1060 bo uważam że warto do niej dołożyć, a nie są to też jakieś kosmiczne różnice w cenie.
Link to post
Share on other sites
Czy taki upgrade ma sens, żeby w miare nie dużym kosztem ulepszyć komputer? I czy mój zasilacz uciągnie? Jestem otwarty również na inne pomysły, ale budżet chciałbym zamknąć w 700zł i wolałbym nie bawić się w używane karty.

 

Zasilacz będzie miał o wiele mniej pracy niż przy obecnej.

 

Czy będziesz zadowolony? Odpowiem Ci tak: miałem gtx780, która kopnęła mi w kalendarz, a że była jeszcze na gwarancji odesłąłem - myślę sobie uznają, nie uznają, wymienią, naprawią - kij z tym nie chce mi się czekać pójdę i kupię coś do 1000zł na czekanie. Ponieważ to było już jakiś czas temu, to do tej kwoty nie mogłem za bardzo zaszaleć i wypadło na 1050Ti (akurat strix - bo miałem już dość głośnych gpu).

Zainstalowałem z przekonaniem, że to chwilowe badziewie i jak wróci (albo i nie) 780 to oddam kuzynowi tę 1050. Okazało się, że nieraz 1050 zaskoczyła mnie pozytywnie zarówno wydajnością, bo o kulturze pracy nawet nie wspominam - ta to bajka.

Jak wróciła wymieniona 780, to zamiast zainstalować w PC, nawet nie wyjąłem z pudełka, tylko dałem dalej - działa do dziś ku zadowoleniu nowego właściciela. 1050Ti jest czasami podobnie "wydajna" jak 780, a za to chłodna, oszczędna i cicha. Zatem różnicę odczujesz właściwie z każdej strony. :)

 

 

nie bawić się w używane karty

 

i bardzo dobrze, bo nawet nowy gpu może nam zrobić niespodziankę i wyciągnąć kopyta - co dopiero stary, wygrzany gpu.

Edytowane przez jureba
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wersja 3GB 1060 kosztuje 900zł więc nie jest to zupełnie inna półka cenowa. Można powiedzieć że jest to tylko poziom wyżej. Też mogę wstawić filmik z YT gdzie widać że jednak 1050TI nie będzie o wiele mocniejsza od 660  

  -  tak jak pisałem średnio około 30%. Oczywiście autor zdecyduje czy dołoży 200zł do 1060, gdzie poczułby już wyraźny przeskok w wydajności, czy będzie chciał się zmieścić w założonej przez siebie kwocie i wtedy wybór  padnie na 1050TI. Zaproponowałem 1060 bo uważam że warto do niej dołożyć, a nie są to też jakieś kosmiczne różnice w cenie.

Dołożyć warto jak się ma z czego, jednak w nowych grach typu watch dogs, metro i wiedźmin 3 różnice sięgają nawet do 100%(watch dogs) w tym twoim filmie, 660 daje rade jedynie w jakiś starych grach i to jest u Ciebie błedny wyznacznik. Na 1050 Ti przeskok wydajności będzie bardzo duży.

Link to post
Share on other sites

Zmiana 660Ti na 1050 Ti przyniesie zysk 1-2 fps w grach , lepiej sprzedać 660 ti i kupić nawet 3GB 1060-tke

Pamiętam jak wymieniłem 660 na 680,skok wydajności był spory...np Battlefield 3 z ~60fps wskoczył na 90-110,a 1050Ti jest trochę wydajniejsza od 680. Tak więc jak najbardziej odczuje różnicę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

zmieniłem z hd7850 (wydajność gtx 660 jak u autora) na gtx1050ti - to co piszą niektórzy wyżej to stek bzdur , wniektórych grach skok bardzo duży, w takim GR Widlands na radziu miałem 25-30 na low w 1080p, odechciewało się grać, na gtx1050ti mam 35-45 na high, o mniejszych ustawieniach nie wspominam , bo akurat taki fps w tej grze mi styka (nie jest to jakaś szybka strzelanka więc średnia 40 kl/s starczy)

dalej, 

FarCry Primal - na hd7850 na high średnia 41 kl/s w teście, a na gtx1050ti o stopień wyżej (v.high) i śr. 47 kl/s, dodatkowo zero przycinek przez większą ilość vram

o Tomb Raiderze w ogóle nie wspomnę, na medium na radziu ledwo 30 trzymał, teraz gram na high i poniżej 50 kl/s nie spada

 

Tak więc wymiana na gtx1050ti da ci sporo , autorze, na emag.pl masz Gigusia  za 674 zeta z darmową dostawą

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie nie pomyliło mi się. Ten test można włożyć miedzy buty. Same wykresy, zero konkretów. Taki ,,test" każdy może napisać. Nie będę was na siłę przekonywał. Autor niech sam zadecyduje którą kartę wybierze.

weź człowieku przestań trolować, pokaż nam więc test gdzie ten "twój" gtx680 tak bije na głowę gtxa 1050ti, a jak nie potrafisz to zakończ dyskusję

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

weź człowieku przestań trolować, pokaż nam więc test gdzie ten "twój" gtx680 tak bije na głowę gtxa 1050ti, a jak nie potrafisz to zakończ dyskusję

Nie unoś się, bo Ci tranzystor bokiem wyjdzie. Opieram się na doświadczeniu, a nie jeden sprzęt miałem w łapie, nawet takich na oczy nie widziałeś. Nie troluje, tylko wyrażam swoje zdanie. A dyskusję na ten temat zakończyłem post wcześnie. Dobranoc.

Edytowane przez Damian47akaQcu
Link to post
Share on other sites

Właściwie to Twoje posty w tym temacie wyprowadziły cały topic w las, sprowadziłeś rozmowę do tego czy stary gtx jest tak samo wydajny jak nowy nie trzymając się tematu.

 

Piszesz, że cytuję: "GTX 680 zostawia daleko w tyle 1050Ti" - koniec cytatu, czytałeś mój post, tam napisałem swoje odczucie po zmianie z 780 i nie zamieniłbym już na 780, dlaczego - pisałem, ale jeszcze raz przypomnę: chłodno, cicho, o podobnej wydajności, w nowszych produkcjach, gdzie zalety nowej architektury mogą się ujawnić - czasem nawet lepiej na 1050ti.

 

Do tego jaki jest sens proponować autorowi tematu, co sam napisał, cytuję: "wolałbym nie bawić się w używane karty" - koniec cytatu, moim zdaniem słusznie, kartę sprzed lat nie wiadomo jak mocno "wygrzaną" itd, itp.

 

aaa co ja się będę z tobą chandryczył, stary już jestem, szkoda mi zdrowia ... :->

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...