Skocz do zawartości

Modernizacja zestawu komputerowego do 1800zł


Recommended Posts

Cześć, zamierzam zmodernizować swój komputer. Pozwolę sobie skorzystać ze wzoru, którego używa się w postach:

Zastosowanie komputera: Głównie gry komputerowe. Czasem zdarzy się renderować film z kamerki na mp4 czy avi.
Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 1800, Max 1900 zł
Kiedy zamierzasz kupić komputer? Sierpień/Wrzesień
Których części potrzebujesz?: procesor, płyta główna i ram (może zasilacz, ale to niżej)
Czy będziesz podkręcać sprzęt? Jest taka możliwość.
Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? LG 144hz, 1920 x 1080.
Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?: zostaje zasilacz Thermaltake Smart SE 530W (o ile uciagnie), obudowa Zalman Z3, dysk 1TB, 300GB, dysk SSD 120gb, oraz grafika Geforce GTX 960 Windforce x2.

Ze Starego pc wywalam: ram ddr3 Crucial Ballistix 8gb 1600mhz, procesor Intel i5-4570 oraz płytę główną Gigabyte GA-B85M-D3H. (Mam na te części kupca, w całości)

Plany swoje motywuje tym, iż aktualny procesor średnio daje radę. W BF1 powoduje mocne sciny co uniemożliwia grę, Mafia III też nie najlepiej chodzi. Wiem, grafika też nie jest szatanem prędkości Ale jeszcze jako tako daje radę :-) 

Czy coś uda się z tego wykrzesać ? Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam, Czarek. 

Link to post
Share on other sites

https://www.morele.net/procesor-amd-ryzen-5-1600-3-2ghz-16mb-yd1600bbaebox-976702/ 915zł

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b350-pc-mate-b350-ddr4-sata3-usb-3-1-gen-1-atx-7a36-003r-1195352/ 369zł

 

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-aegis-ddr4-2x8gb-3000mhz-cl16-f4-3000c16d-16gisb-941200 612,50zł

 

Cena:1896,50zł

 

Procesor 6 rdzeni/12 wątków który wystarczy na lata obsadzony na płycie głównej która ma wszystko co potrzeba oraz 16GB w Dualu 3000MHz.

Edytowane przez gawronstasiex
Link to post
Share on other sites

Do BF-a mocny proc się przyda, ale do Mafii potrzebujesz lepszego GPU jeżeli chcesz zdecydowanie lepszych osiągów. Wymiana CPU na i7 tak jak sugeruje kajtek. jest całkiem rozsądnym rozwiązaniem, bo przy okazji przy takim budżecie wymienisz też GPU na coś mocniejszego. Chyba, że wielkość budżetu podyktowana jest ustaleniami z potencjalnym kupcem platformy.

Link to post
Share on other sites

Budżet jest właśnie podyktowany sprzedażą części, więc bez sprzedaży automatycznie zostanie około 1000zl (nie więcej na pewno) na procesor. Jednak zastanawiam się czy sama zmiana procesora aż tak wpłynie na wydajność. Zmiana DDR3 na DDR4 też powinna mieć dobry wpływ.

 

Co do osiągów - nie wymagam cudów, wystarczy mi poziom średni, średnio-niski. Wymagam tylko płynności działania.

 

Jeżeli inwestować w sam procesor, w jaki model celowac ? W dwóch wariantach - do 1000zł oraz bez granicy cenowej.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Może ci się przyda info:miałem i7 4790k i gtx770 (podobny poziom co twoja gafa) i w bf na medium wyciągał średnio 80fps i nie było cięcia czy mocnej utraty płynności. A sam procesor bardzo wysoko ma taktowany bazowy zegar to nie martwił byś się o oc na twojej płycie.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Czytałem troszkę informacji na temat mojej płyty. Ludzie mają problemy z OC na tej płycie. Zwiększanie mnożnika itp. nie daje skutków, co spowodowane jest blokadą OC przez procesory Intela na seriach płyt głównych nie z literą "Z"....

 

W takim razie są 2 opcje:

 

1. Nowe podzespoły, bazując np. na procesorach AMD

2. Kupno procesora, wtedy mógłbym wydać na to około 1000zł więc wyboru zbyt wielkiego nie mam, maksymalnie i5-4690K... 

 

Części używanych na pewno nie kupię, nie z nieznanego źródła. 

 

Póki co najlepszym rozwiązaniem wydaje się zakupić nową platformę. W takim wypadku.. Czy zasilacz Thermaltake 530W to uciągnie ? GPU również zostanie wymienione ale to w swoim czasie. Przewiduję zmianę z 960 na GTX1060 ewentualnie przy większym przypływie gotówki GTX1070.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...