Skocz do zawartości

Ocena zestawu do grania za ok. 4k


Recommended Posts

Cześć,

 

Może ktoś doradzić w kwestii złożonego zestawu poniżej:

http://www.morele.net/inventory/info/mnVSfs/

 

Głównie zestaw będzie wykorzystywany do gier i zależy mi na tym aby był przyszłościowy (taki wydaje się być Ryzen 5 1600 :)). Kostki RAM'u wziąłem 2x4GB, żeby wykorzystać dual channel (kolejne 8GB chyba nie będzie na teraz potrzebne, poza tym chcę zmieścić się w budżecie). Nie wiem czy to jest jakaś miejska legenda, ale podobno płyta od ASRock'a ma 3 sekcje zasilania, a nie 6. Rozważałem zakup tej płyty (https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b350-pc-mate-b350-ddr4-sata3-usb-3-1-gen-1-atx-7a36-003r-1195352/), ponieważ ma 4 sekcje zasilania.

 

Więc prosiłbym o jakieś uwagi/rady co do tego. :)

 

Link to post
Share on other sites

Płytę weź MSI B350 PC MATE bo 1 z najsensowniejszych płyt z chipsetem B350 obok PRIME B350 PLUS i B350 GAMING PLUS bo na tym ASRocku oszukiwali z sekcją zasilania i to jest szajs nie warty kupna.

 

Nie opłacalna obudowa bo w tej cenie jest https://www.morele.net/obudowa-phanteks-eclipse-p400-ph-ec416p-bk-867848/ bo jest lepiej wykonana a napęd można kupić na USB.

 

Pasta jest niepotrzebna.

 

Zasilacz możesz wziąść wersję z 80+ Gold.


http://forum.benchmark.pl/forum-9/announcement-13-jak-poprosi%C4%87-o-pomoc-w-dziale-komputery-zestawy-komputerowe/

Edytowane przez gawronstasiex
Link to post
Share on other sites

Nie dodałeś do twojego zestawu karty graficznej, masz zamiar kupić nową czy masz już jakąś?

Tutaj zestaw ode mnie

 

1 x  AMD Ryzen 5 1600 /3.6GHz, AM4, BOX/ 1 x  MSI B350 PC Mate /AMD B350, DDR4, AM4/ 1 x  A-Data 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 XPG Z1 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC 1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny 1 x  Zalman Z3 USB3.0 black (b/z) 1 x  Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB DDR5 192bit (1797/8008) 1 x  SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012

~4019zł

 

Tutaj masz zestaw na Ryzen 1600, chłodzeniem na procesor, 8GB w dualu 3000MHz, SSD 240GB, GTX 1060 od Gigabyte w wersji WF2 OC, zasilacz na DC/DC 80+ Bronze, tutaj jest też obudowa od Zalman'a, ale jak będziesz zamawiał to zobacz czy będzie dostępna obudowa "SilentiumPC Regnum RG2" Jak tak to dodaj tą do koszyka, ten Zalman to dobry zamiennik.

 

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

Edytowane przez NeVez
Link to post
Share on other sites

Nie wiedziałem, że karty już wróciły do normalnych cen, ale to raczej dlatego, że patrzyłem głównie na morelach. :P

RAM zostawię, prawie niczym się nie różnią poza opóźnieniem (CL15 a CL16).

Do zestawu chciałem dać Rx'a 580 8GB, ale sytuacja jest jaka jest, dlatego na pewien czas kupię używanego GTX'a 960.

Box'owe chłodzenie nie jest złe, zwłaszcza, że procka nie będę podkręcał (chyba, że będzie mi się chciało w to bawić :)).

 

 

Zasilacz możesz wziąść wersję z 80+ Gold.
 

Nie wiem czy jest sens dokładać do zasilacza tylko dlatego, że ma certyfikat gold, a nie bronze.

 

 

Pasta jest niepotrzebna.

Dlaczego? 

Link to post
Share on other sites
nie będę podkręcał

Podkręć przynajmniej na te 3,8 stałe. 

 

 

 

Dlaczego? 

Bo masz już dołączoną, w tym zestawie co Ci podałem masz też chłodzenie na procesor, ono ma już pastę w zestawie i jest całkiem dobra. 

 

 

EDIT: Obudowę zmień na SilentiumPC Regnum RG2W (dostępna na esc.pl)

 

 

 

GTX'a 960

960 = 1050 Ti, popatrz testy może ta wydajność Ci wystarczy. 

Edytowane przez NeVez
Link to post
Share on other sites

 

 

Podkręć przynajmniej na te 3,8 stałe. 

Spróbuję  :)

 

 

Bo masz już dołączoną, w tym zestawie co Ci podałem masz też chłodzenie na procesor, ono ma już pastę w zestawie i jest całkiem dobra. 

Pasta jest dołączona do procka czy chłodzenia?

 

 

Obudowę zmień na SilentiumPC Regnum RG2W (dostępna na esc.pl)

Bardziej mi się podoba Gladius.  :)

 

 

960 = 1050 Ti, popatrz testy może ta wydajność Ci wystarczy. 
 

Każda karta graficzna będzie lepsza od mojej w lapku, więc nie mam jakichś wymagań na tymczasową kartę.

Jednak do zasilacza XFX dołożę, ze wzgłedu na to, że w wersji Bronze jest 2 lata gwarancji, a Gold 5 lat.

Link to post
Share on other sites

 

 

Pasta jest dołączona do procka czy chłodzenia?

Jest dołączona do procesora (AMD Ryzen 5 1600) oraz do chłodzenia (SientiumPC Spartan 3 LT) 

 

 

 

Bardziej mi się podoba Gladius

Model? (M20 jest słabiej wykonany od RG2)

 

 

 

Jednak do zasilacza XFX dołożę, ze wzgłedu na to, że w wersji Bronze jest 2 lata gwarancji, a Gold 5 lat.

CX450M jest cichszy, ma DC/DC, ma modularne okablowanie oraz też ma 5 lat gwarancji. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Aj tam Wojtek nie marudź,

Kolegami nie jesteśmy i nigdy nie będziemy, a marudzić tutaj może co najwyżej zainteresowany.

 

 

 

na stockowym da się mieć 3,8 ;-;

Dlatego proponujesz komuś zakup dodatkowego chłodzenia o wydajności niewiele wyższej od boxowego ? 

 

 

 

Dokładnie tak, jestem za******m 14 latkiem który myśli że się coś zna w tym temacie a tak na prawdę potrafi tylko kopiować to co ktoś inny napisał
 

 

Olałeś to co kiedyś napisałem, wtedy tez potraktowałem Cię ulgowo, jak widać zupełnie niepotrzebnie. Ten dział to nie miejsce do zabaw w składanie zestawów. Radzę spakować kredki i wracać do szkoły, nic tu po Tobie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Kolegami nie jesteśmy i nigdy nie będziemy

Jesteśmy w internecie...

 

 

Dlatego proponujesz komuś zakup dodatkowego chłodzenia

Tutaj się nawet nie wypowiem.

 

 

Olałeś to co kiedyś napisałem, wtedy tez potraktowałem Cię ulgowo, jak widać zupełnie niepotrzebnie. Ten dział to nie miejsce do zabaw w składanie zestawów. Radzę spakować kredki i wracać do szkoły, nic tu po Tobie.

No to hejcia :-] 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...