Skocz do zawartości

Windows 7 vs XP


Recommended Posts

Witam, jestem nowym użytkownikiem benchmark.pl i chciałbym się zapytać czy polecacie Windowsa XP, czy były testy najnowszych gier porównane z Windowsem 7?

Jak wiadomo Vista nie wyszła Microsoftowi najlepiej. A jak jest z Windowsem 7?

Niedługo chcę zakupić komputer i nie wiem czy się opłaca kupić windowsa 7, ponieważ nie lubię 7 dlatego, że ma bardzo kiepski dostęp, chodzi mi o to że trudno się posługiwać nim i z uśmiechem na twarzy wole XP. Ale nie wiem czy przy najnowszych grach, które są wyprodukowane i które produkowane będą Windows XP będzie przy nich ładnie chodził. Mógłby podać ktoś zalety i wady tych Windowsów ?

Link to post
Share on other sites

WinXP:

-małe wymagania

-starsze gry chodzą bez problemów

-nieobsługuje bibliotek DX10, DX11 a co za tym idzie jeśli jakaś gra korzysta tylko z nich to na XP nie pogramy- tak jest np w przypadku Just Cause 2

-łatwość obsługi (przyzwyczajenie)

-nie obsługuję więcej niż 3GB pamięci (wersja 64bit konieczna do tego jest jedynie w j. ang.)

Win7:

-spore wymagania sprzętowe

-problemy z działaniem starszych gier

-obsługa DX10, DX11

-bardzo dobre zarządzanie pamięcią systemową

-obsługa-przyzwyczaisz się :D

-pełne wykorzystanie 4GB pamięci (64bit)

 

Krótko mówiąc, jeżeli masz dość mocny sprzęt to naprawdę warto postawić na Win7 który jego możliwości w pełni wykorzysta.

Link to post
Share on other sites

Największą zaletą Windowsa 7 jest wersja 64-bitowa. Co prawda Windows XP też miał taką wersję, ale była ona niedopracowana i mało było sterowników. Obecnym standardem jest 4GB pamięci RAM i tylko system 64 bitowy w pełni je obsłuży. Jeżeli chcesz grać na tym komputerze to nie wahaj się i zainwestuj w W7.

Link to post
Share on other sites

nie bede zakladal nowego tematu. Mam kompa :

Intel pentium e5500 2,8 GHz

gigabyte G31m-es2l(G31)

ddr2 2GB 800mhz goodram

dysk twardy 80gb sata Seagate

 

i wszystko smiga na xp ale ostatnio pare osob mi doradza zmiane na 7. i czy z moim sprzetem oplaca sie przechodzic/zmieniac na 7? czy zauwazalny byl by jakis skok jakosciowy :(

Link to post
Share on other sites

Mam podobny sprzęt do Twojego i chociaż Win7 chodził przyzwoicie to jednak zdecydowałem, że pozostanę przy XP. zależało mi na niskim zużyciu pamięci aby pozostała część była przeznaczona na gry. Win7 zajmował 2x tyle co XP więc wolnej pamięci miałbym mniej o kilkaset MB.

Link to post
Share on other sites

WinXP:

-małe wymagania

-starsze gry chodzą bez problemów

-nieobsługuje bibliotek DX10, DX11 a co za tym idzie jeśli jakaś gra korzysta tylko z nich to na XP nie pogramy- tak jest np w przypadku Just Cause 2

-łatwość obsługi (przyzwyczajenie)

-nie obsługuję więcej niż 3GB pamięci (wersja 64bit konieczna do tego jest jedynie w j. ang.)

Win7:

-spore wymagania sprzętowe

-problemy z działaniem starszych gier

-obsługa DX10, DX11

-bardzo dobre zarządzanie pamięcią systemową

-obsługa-przyzwyczaisz się :(

-pełne wykorzystanie 4GB pamięci (64bit)

 

Krótko mówiąc, jeżeli masz dość mocny sprzęt to naprawdę warto postawić na Win7 który jego możliwości w pełni wykorzysta.

SP1DER987 mała poprawa

 

Win XP potrafi obsłużyc max 3.5 gb ( w niektorych wypadkach nawet 3.75 - wszystko zależy od pozostałych urządzeń - ale średnio widzi 3.25gb )

 

mój akurat tyle widzi ( chyba jakis zwiazek z pamięcią na karcie )

 

Dla mnie XP starczy mimo ze mam 4 gb bo wiem dobrze że gdybym przeszedł na Win7 to zapotrzebowanie na ram by trochu wzrosło ( niewiele bo ok 200 mb więcej ale zawsze )

 

No i ten DX10 tez by bardzo osłabił w grach a mało co wnosi ( a nie zawsze da sie spowrotem ustawić na DX9 ) co innego DX11 gdzie juz są widoczne te efekty ale i tak moja karta nie obsługuje tego więc narazie nie widze potrzeby zmiany na Win 7 , oczywiscie jak zmienie za jakiś czas karte ( ok 2 lata ) to i zakupie juz odpowiedni system ( pewnie bedzie to juz Win 8 )

Link to post
Share on other sites

Win XP potrafi obsłużyc max 3.5 gb ( w niektorych wypadkach nawet 3.75 - wszystko zależy od pozostałych urządzeń - ale średnio widzi 3.25gb )

Nie byłem pewien jaka liczba jest po przecinku więc wpisałem 3. Nie chciało mi się szukać informacji w necie :(

Niemniej dzięki za poprawę.

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o pamięć RAM a nie dysk. A skoro już o nim mowa- zostań przy XP. Win7 ze wszystkimi aktualizacjami trochę jednak waży :(

 

Nie do końca. Ja mam 2GB RAM a Win 7 pod każdym względem chodzi szybciej od XP. Ten system zajmuje pamięć ale gdy trzeba to natychmiast zwalnia a użytkownik nawet tego nie zauważa. Nawet na takim kompie Windows 7 będzie śmigał aż miło.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja też się dołączę, polecam Windows 7!

Obecnie posiadam XP - z powodu tego, że przy Windows 7 nie działa mi internet! - nie ma sterowników do mojego modemu ZTE ZXDSL (orange freedom - a nie chcę mi się przy każdym włączeniu klikać F8 i odpalać go z "wyłącz wymuszanie podpisu sterowników" ). :)

Jak tylko będę miał trochę kasy kupie router i od razu instaluje Windows 7!

 

Pozdrawiam ARCANIA4 :)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli planujesz zakup kompa z dyskiem SSD, to tylko windows 7, ze względu na to, że poprawnie rozpozanaje je a przez to wydłuża ich żywotność. Jak kupisz wersje ultimate lub(tego nie jestem pewien) proffesional możesz sobie ściągnąć tryb XP.

Zawsze też możesz sam zrobić tryb xp ściągając virtual PC i instalując w nim XP albo VM Playera.

Link to post
Share on other sites

a ja powiem tylko tyle że jeśli ktoś twierdzi że w Windows 7 jest mu się ciężko połapać, że XP jest łatwiejszy w obsłudze to niech może lepiej wróci do Windows 98.

 

W siódemce do każdej opcji można się dostać na wiele sposobów dzięki czemu można tak dotrzeć tak samo szybko niezależnie co akurat robimy. kwestia tego aby znać calutki system na pamięć i wiedzieć gdzie jest każda opcja.

Link to post
Share on other sites

a ja powiem tylko tyle że jeśli ktoś twierdzi że w Windows 7 jest mu się ciężko połapać, że XP jest łatwiejszy w obsłudze to niech może lepiej wróci do Windows 98.

Windows 7 wydaje się tak samo "ciężki" jak WinXP kiedy to prawie na każdym domowym komputerze siedział Win98. Nowa obsługa, nowe opcje i możliwości, co nie co poprzestawiane w porównaniu do swego poprzednika... to wszystko z początku może wydawać się nieco skomplikowane, ale tak jest zawsze gdy mamy styczność z czymś nowym, po prostu trzeba się przyzwyczaić i iść z duchem czasu. A samo użytkowanie chociaż przez tydzień już może sprawić, że skłonność do powrotu na starszy system zacznie zanikać.

 

Poza tym, autor tematu chyba ma tendencje do bycia zjawą ;p Tak szybko jak się pojawił, tak szybko i zniknął :)

Link to post
Share on other sites

Win 7 to to samo co vista więc nie rozumiem czemu na viste wielu narzeka na 7 wychwala ja nie widzę żadnej różnicy takie same badziestwo. Po pierwsze vista jak i 7 wyraźnie wolniej chodzi okienka się długo włączają jak robimy wiele rzeczy na raz to jest parodia po prostu. Przy instalacji kilku rzeczy na raz kicha totalna. Nawet jak niby są stery pod win 7 64 bit to i tak nie ma gwarancji ze ci będzie coś działało drukarke mam przez to do wywalenia karta dźwiękowa tka samo. Do tego te domyślne ustawienia win 7 jak i vista to obraza czuję się jak by stanął przede mną sam bil, splunął w twarz i powiedział " ty debilu teraz ja decyduje co jest dla ciebie najlepsze i jak masz żyć" no matrix normalnie. Wiem ze nie wszyscy sa inteligentni ale niech się starają debile do cholery a nie wymuszają uwstecznienie bo nie dają rady.

Link to post
Share on other sites

bez kitu taki szajsowaty procek to ma problemy z uciągnięciem samego systemu wystarczy jakiś ciut lepszy np. Pentium Dual Core lub athlon X2 tylko najlepiej wysoko taktowane i siódemeczka śmiga jak torpeda.

 

niektórzy tępi ludzie mają mylne wrażenie że W7 działa wolniej a jest to spowodowane tym że okienka ładnie pojawiają się i zanikają a nie jak w XP wyskakują znienacka. czas trwania tego efektu i tak zajmuje tyle samo czasu co uruchomienie jakiegoś okienka w XP więc nie mam pojęcia na jakiej podstawie ludzie twierdzą że W7 działa wolniej niż XP kiedy jest kompletnie na odwót.

Link to post
Share on other sites

Ja sie przezyciłem na 7 i jestem z tego powodu zadowolony.

 

Mam jeden problem bo nie wiem jak ustawić to aby Windows sam nadawał kolejne numerki do zapisywanych plików. Np jak używam snipping tool to za kazym razem nadaje ta sama nazwę. Tak samo w pint itd. Gdzieś to widziałem ale nie pamiętam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...