Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

mam do was pytanie. Jestem na etapie składanie komputera i może będzie wstanie doradzić mi jaką dobrać płytę główną pod g4560. Pewnie za jakiś czas będę wymieniać procesor na coś mocniejszego, więc chodziłoby mi o płytę, która będzie perspektywiczna, a nie koniecznie najtańsza.  

Z góry dzięki za pomoc!

 

KT

Link to post
Share on other sites

W takim razie nie dobierasz płyty pod G4560 tylko pod inny, mocniejszy procesor. G4560 wsadzisz do wszystkiego od H110 (po aktualizacji BIOS) do Z270.

Sam musisz poniekąd odpowiedzieć sobie na pytanie: Jaki będzie ten przyszły procek ? bo jak to będzie procek z "K", który będziesz podkręcał, to już musisz do niego dobrać dużo droższą płytę.

Link to post
Share on other sites

Jeśli będzie to tylko i5-7500 to nie warto tyle wydawać na płytę. Wybierz najtańszą z odpowiadającą Ci ilością złącz.

@chrisplbw miał na myśli 6600k/7600k, które potrzebują płyty Z170/Z270 do podkręcania.

Płyta H110 musi mieć wgrany odpowiedni bios obsługujący procesory siódmej gen. (nie zawsze w sklepach jest on wgrany), na B250 nie ma tego problemu.

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=68366 - posiada odpowiedni bios.

 

Możesz od razu wrzucić cały konfig, który zamierzasz kupić to doradzimy czy warto coś zmienić  ;)

Edytowane przez krzysiekdtg
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za podpowiedzi. Jeżeli chodzi o konfigurację, to myślałem o czymś takim:

Procesor: g4560
Płyta główna: Asus H110M-Plus
Ram: Patriot Viper 4, DDR4, 8GB(2x4GB), 2400mhz
Dysk twardy: Seagate BarraCuda 1TB 6Gb/s SATA /WD Caviar 1TB WD10EZEX SATA III
Dysk SSD: ADATA SU800 128GB SATA3

Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W (SPC164)

Karta graficzna: Palit GeForce GTX 1050 Ti STORMX 4GB GDDDR5

Monitor: Samsung LS24F350FHUXEN

Obudowa: SilentiumPC Gladius M35 (SPC128)

 

Zastanawiam się natomiast, czy nie kupić płyty głównej z czterema slotami na poczet przyszłej rozbudowy. Co o tym sądzicie? Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

Link to post
Share on other sites

Gdzie kupujesz?

Jeśli H110 to RAM radziłbym w jednej kości (pod przyszłą rozbudowę).

Dysk od WD, Seagate ma przekłamany cache.

Zasilacz na P1-550S-GREN.

SSD nie dość że 128GB (małe dyski SSD są wolne) to jeszcze na wadliwych kościach TLC. Wystarczyło by Ci 240GB? Ewentualnie HDD dokupić później? Chodzi tu o dużo szybszy, na sprawdzonych kościach i dobrym kontrolerze Iridium Pro 240GB.

Monitor FreeSync (AMD), a karta nVidii. Popatrz na LG 24MP48HQ na IPS-ie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie cytuj całych postów, dublujesz tylko to samo w ten sposób.

Wrzuć w jakich cenach zamierzasz te podzespoły kupować, może znajdzie się coś tańszego.

 

 

Co do dysku, to może rzeczywiście lepiej zainwestować w tego goodrama.

W podaną Adatę na pewno nie warto inwestować. Jeśli już koniecznie 120GB to Adata SP920 na kościach MLC i z 5-letnią gwarancją, ale i tak nie jest to szybkie SSD, a jedynie trwałe i stabilne w odróżnieniu do SU800.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...