Skocz do zawartości

Jak zabezpieczyć swoje zdjęcia w sieci?


Recommended Posts

Cześć. Jak zabezpieczyć zdjęcia zrobione przez siebie, które wrzucę do sieci (np. na FB). Jakiś znak wodny, pseudonim ?? Pomyślałem, że trzeba powrzucać trochę prac. Niektórzy mówią, że są niezłe. Chodzi o to aby ktoś nie podawał się za ich autora, oraz ,,nie ukradł ich". Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Możesz robić jak cyfrowi artyści, czyli podpis który mało przeszkadza. Znak wodny również można dodać, tylko zależnie od typu pracy, może to psuć efekt, no i chyba została edycja pliku graficznego i podpisanie się wewnątrz, jednak to już wyższa szkoła jazdy z tego co pamiętam.

Link to post
Share on other sites

Możesz robić jak cyfrowi artyści, czyli podpis który mało przeszkadza. Znak wodny również można dodać, tylko zależnie od typu pracy, może to psuć efekt, no i chyba została edycja pliku graficznego i podpisanie się wewnątrz, jednak to już wyższa szkoła jazdy z tego co pamiętam.

Tzn znak wodny, nie wielki zrobić na przeźroczystym tle, a potem wstawić gdzieś, aby był ale nie rzucał się w oczy. Tutaj mówię np. pseudonim, oraz czy musi być on zastrzeżony w jakimś urzędzie i z czym to się wiąże? Czy takie coś łatwo będzie usunąć(znak wodny na fotce)? Podpis który mało przeszkadza, cyfrowi artyści tak robią? Możesz rozwinąć tą myśl?

 

Edit: IrvfanView ma opcję wstawienia znaku wodnego i jego pozycjonowania.

 

Edit2: Zainteresował mnie znak wodny oraz ukryty plik w zdjęciu, co myślicie i tym?

 

http://seo-z.pl/jak-sie-bronic-przed-kradzieza-zdjec-z-bloga-lub-strony-www/

Edytowane przez Damian47akaQcu
Link to post
Share on other sites

Przesadzasz kolego. Popatrz ile jest stron z fotografiami i można pobierać ile się chce. Takie oznakowania to się likwiduje w programach graficznych w 5 minut. Jakby ktoś pobrał moją fotografię i umiał na niej zarobić to bym był dumny,choć gdzieś w środku zły,że ja tego nie potrafiłem...:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jakby ktoś pobrał moją fotografię i umiał na niej zarobić

To jeśli nie uzyskał od Ciebie praw majątkowych lub licencji mógłbyś żądać od niego środków jakie zarobił na Twojej fotografii (w łagodniejszej formie) lub 2 krotności tej kwoty :D

 

Jak zabezpieczyć zdjęcia zrobione przez siebie, które wrzucę do sieci

Przede wszystkim nie wrzucać zdjęć w pełnej rozdzielczości a najlepiej najniższej możliwej do wygodnego oglądania.

 

Pod zdjęciem można się podpisać i zaznaczyć , że nie godzi się na wykorzystywanie, autorstwo zawrzeć w metadanych i nałożyć nieinwazyjny znak wodny/podpis (w sumie jako straszak bo wiadomo , że może się trafić ktoś kto ma to wszystko w zupie a znak wodny i metadane sobie wykasuje).

Edytowane przez Xarix
Link to post
Share on other sites

Generalnie tak.

 

Jak pisałem, przede wszystkim to:

 

 

nie wrzucać zdjęć w pełnej rozdzielczości a najlepiej najniższej możliwej do wygodnego oglądania.

W wielu przypadkach zdjęcie w niższej rozdzielczości będzie po prostu dla ewentualnego złodzieja bezużyteczne.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...