Skocz do zawartości

Wybór monitora 24" ~1500 zł - praca i multimedia


Recommended Posts

Witam!

 

Planuję zakup nowego monitora. Budżet jakim dysponuję to około 1500 zł. W chwili obecnej korzystam z ustawienia monitor + ekran laptopa.

 

Przeznaczenie monitora:

- praca - programowanie, projektowanie instalacji - AutoCAD

- multimedia - przeglądanie internetu, oglądanie filmów i seriali

- granie - sporadycznie.

 

Przede wszystkim monitor będzie miał zastosowanie do codziennej, wielogodzinnej pracy. Po wstępnych poszukiwaniach zdecydowałem się na przekątną 24" i zawęziłem zestawienie do czterech modeli:

 

Dell U2414H  16:9

Dell U2415  16:10

Eizo EV2450  16:9

Eizo EV2455  16:10 (trochę nagina budżet)

 

Który z wymienionych modeli najbardziej nada się do moich zastosowań? Czy warto dopłacać do przekątnej 16:10? Oraz, co najważniejsze - czy warto dopłacić do monitora Eizo, a jeśli tak, to dlaczego?

Link to post
Share on other sites

Do 1500zl masz jeszcze u2515h. Pomiędzy u24, a u25 jest bardzo duża różnica że względu na rozdzielczość, co w pracy i w multimediach bardzo pomaga :) W grach może być trochę gorzej, bo nie napisałeś jakim sprzętem dysponujesz.

Link to post
Share on other sites

Witam. Podepnę się trochę pod temat bo podobne mam wymagania i może ktoś podpowie czego szukać. Obecnie pracowałem na laptopie 17 cali, ale po głowie mi chodzi by podpiąć pod laptopa jakiś większy monitor plus klawiatura. I teraz mam pytanie jaki wybrać, kompletnie się na tym nie znam. Monitor używany byłby do pracy z AutoCadem plus trochę internetu, nie gram w żadne gry. Jeśli chodzi o Cada to są to proste projekty geodezyjne w 2D. Chciałbym by monitor miał matową matrycę lub jakąś powłokę antyrefleksową, jakby miał dobre głośniki było by to dodatkowym plusem. Nie wiem na jaki rozmiar się zdecydować. Pracuję przy biurku i nie wiem czy 27 cali to nie będzie za dużo i czy oczy nie będą się męczyć. Budżet jaki posiadam to 1500-2000 złotych (im mniej tym lepiej). Oczywiście jeśli do moich zastosowań jest jakiś tańszy model to bardzo się ucieszę. Wdzięczny będę za wszelkie podpowiedzi i wskazówki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...