Skocz do zawartości

Ocena zestawu komputerowego ( 2300 zł / Aby długo wytrzymał :D )


Recommended Posts

Witam

Chciałbym poznać opinie oraz może usłyszeć kilka wskazówek na temat komputera który mam zamiar złożyć.

Maksymalny wydatek około: 2300 zł

Posiadam zasilacz 600 W oraz dyski twarde.

A oto podzespoły z których mam zamiar złożyć zestaw:

 

Obudowa: Zalman Z9 Neo USB 3.0 ( Mam świadomość że może być odrobine hałaśliwa :P )

Płyta główna: MSI B250M Bazooka

Procesor: i5-7500 3.4Ghz ( nie mam w planach podkręcania wiec myślę że dorzucone chłodzenie wystarczy )

Karta graficzna: Gigabyte GTX 1050 Ti 4GB D5

Pamięć RAM: HyperX 4GB 2400 MHz DDR4 ( w późniejszym terminie mam w planach dokupić 8GB )
Całkowity koszt zakupu tych części: 2250 zł

 

Chciałbym dodać, że nie gram w najnowsze gry chce głównie złożyć komputer który wytrzyma dobre kilka lat z możliwością dalszej skromnej rozbudowy :P

Z góry dziękuje za podzielenie się swoja opinia na temat tego zestawu oraz poświęcony czas :D

Edytowane przez comoners
Link to post
Share on other sites

Dyski SATA z 500 Gb na pewno jest, są w pełni sprawne sprawdzałem jakis miesiąc temu.
Zasilacz

 

RAPTOXX RT-600PSP

Monitor 19' tez do wymiany poki działa nie planuje nowego :D

Gry emm Overwatch / GTA V / Wiedzmin 3

Edytowane przez 3ndurek
Cytowanie
Link to post
Share on other sites

Zasilacz do wymiany, to nie wiadomo nawet ile ma na poszczególnych liniach, no name jakich wiele.

 

1 x Gigabyte GA-B250M-DS3H /intel B250, LGA1151/1 x Corsair VS 450W 120mm1 x Intel Core i5-7400 /3.0GHz, 6MB, BOX, LGA1151/1 x ZOTAC GeForce GTX1050Ti OC 4GB DDR5 128bit (1506/7000)1 x GoodRam 8GB (2x4GB) 2400MHz CL15 Iridium1 x SilentiumPC Regnum RG2W (Pure Black, okno)

2360zł
 
Dopłata 130zł do i5 7500 nie za bardzo ma tutaj sens. Na start 8GB RAM w Dualu, GPU od Zotaca z 5 letnią gwarancją po rejestracji na stronie producenta oraz z dwoma wentylatorami,obudowa z piwnica na PSU i oknem, wyposażona w trzy 120mm wentylatory, do tego sprawdzony zasilacz od Corsaira z dużym zapasem mocy i 3 letnią gwarancją.
 
Ten monitor dysponuje chociaż złączem cyfrowym aby podłączyć GPU ? jeśli nie to musisz zaopatrzyć się w aktywny konwerter VGA HDMi / VGA Displayport.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...