Skocz do zawartości

GTX 1070 a wysokie temperatury w spoczynku


Recommended Posts

Witam, mam problem z wysokimi temperaturami GTX 1070 MSI Gaming X na pulpicie. Podczas np. przeglądania internetu czy oglądania filmów temperatura karty dochodzi do 60 stopni celsjusza, a wtedy zwykle karta włącza wentylatory na około 20-25% procent mocy i temperatura spada do 57-58 stopni. Po kilku minutach cykl się powtarza. Czy takie temperatury na pulpicie są normalne? Moja obudowa to Nzxt s340E, kurzu brak, temperatura w pokoju nie przekracza 25 stopni. Dodam, że przed osiągnięciem 60 stopni wentylatory karty nie pracują.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Zmiany w sterownikach nic nie dały. Dopiero włączenie automatycznej kontroli wentylatorów w MSI Afterburner naprawiło problem. Szkoda, że muszę cały czas mieć program w tle no ale jest jak na razie ok.

Pulpit: http://i.imgur.com/RCvGFv0.png

Edytowane przez Mac141
Link to post
Share on other sites

Myślę, że wentylacja obudowy jest jak najbardziej okej. Procesor i dyski mają od 20 do 30 stopni na pulpicie. Teraz totalnie idle (nie ruszałem nic przez prawie 3h) karta ma 31 stopni, ale przy przeglądaniu internetu czy oglądaniu filmów potrafi się rozgrzać do tych 60 w 10-15 minut. Jak już pisałem wcześniej, wentylatory uruchamiają się dopiero po osiągnięciu 60 stopni i gdy poszukałem informacji to dla pascali podobno norma. Na pół godziny włączyłem Wiedźmina 3 oraz dość mocno zmodowanego Skyrima z ENB i texture packami i temperatura maksymalna to około 68 stopni. Problemem jest w tym, że karta dość późno zaczyna uruchamiać wentylatory. Na GTX 970 z chłodzeniem Windforce 3 nie miałem takich sytuacji.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli karta pozostawiona sama sobie osiąga max 68 stopni (w grze), to nie widzę problemu. Co za różnica, czy będziesz miał w 50, czy 60 w przeglądarce? Karta stara się być przede wszystkim cicha, a wspomniane temperatury nie są straszne (choć dość wysokie jak na wykonywane czynności. Może inna przeglądarka?).

Link to post
Share on other sites

Mam małą jedno-wentylatorową MSI 1070 ITX, czyli mniejszą od Twojej. Temperatury przy przeglądaniu stron, czy oglądaniu filmów nie przekraczają 42 st.C w trybie pasywnym. Niecałe 60 st.C, obroty 40%, to ona osiąga przy mniej wymagających grach, więc sądzę że coś jest nie tak. Gdzieś czytałem, że Gaming X powinna mieć podobną o ile nie mniejszą temperaturę, zdaje się,że pisali coś o 36st.C w trybie pasywnym, ale nie wiem jaka była temperatura otoczenia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...