Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Zastanawiam sie nad zakupem monitora głównie do gry w cs go i czasem internet, lepszym wyborem będzie 75hz TN czy może IPS? (aktualnie uzywam baaaardzo starego monitora flatron l1717s i chcialebym przesiasc sie na 16:9 bo chyba nadeszła już pora) I jakbyscie mogli zaproponować kilka modeli, zalezy mi rózineż aby wydać jak najmniej pieniążków (może być jakiś powystawowy z allegro z gwarancją rozruchową.) Mi wpadł w oko ten egzemplarz, lecz ja sie na monitorach nie znam i jedyne co mi sie jakos dobrze kojarzy to to ze ma 2 ms i 75hz : http://allegro.pl/panorama-monitor-aoc-e2243fw2-1920x1080-led-2xhdmi-i6711930736.html?reco_id=2f45be39-7ef0-11e7-888d-246e963210a8&ars_rule_id=201

Edytowane przez kuchta123
Link to post
Share on other sites

Zastanawiam sie nad zakupem monitora głównie do gry w cs go i czasem internet, lepszym wyborem będzie 75hz TN czy może IPS?

Do CS-a: Zależy od kwoty. Ok. 1000zł - TN 144Hz.

Mniej - to bez różnicy, jedynie IPS ma lepsze kolory, kąty patrzenia itd.

Więcej - VA.

 

Podaj przy okazji jaki masz procesor i kartę

Link to post
Share on other sites

Posiadam laptopa z i5 4200u i 740m (na moje ustawienia w cs mi wystarcza mam ok 120fps+)


 

 

zalezy mi rózineż aby wydać jak najmniej pieniążków (może być jakiś powystawowy z allegro z gwarancją rozruchową.) Mi wpadł w oko ten egzemplarz, lecz ja sie na monitorach nie znam i jedyne co mi sie jakos dobrze kojarzy to to ze ma 2 ms i 75hz : http://allegro.pl/pa...ars_rule_id=201
 
Link to post
Share on other sites

Słaba TN-ka prawdopodobnie na podświetleniu PWM. Minimum co bym brał to BenQ GW2270. Matryca VA, Flicker Free.

 

 

ma 2 ms

Na papierze przetestowane w warunkach laboratoryjnych, a ile w rzeczywistości?

Może ja nie jestem autorytetem jeśli chodzi o CSa (gold 3, gram średnio raz na pół roku), ale mam dwóch znajomych z globalami. Oni dużych różnic między 75Hz TN, a 60Hz IPS nie widzą. TN niby jest szybsza od pozostałych matryc, ale w tej cenie tego nie czuć.

Edytowane przez krzysiekdtg
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...