Skocz do zawartości

Nowa pamięć


Recommended Posts

Chodzi o to że mam 2 pamięci ram ale strasznie slabe bo tylko 400mhz i przez to mam scinki w grach, pozatym czemu są niekompatybilne jak mają DDR2 a pamięć też taka jest?

A znajdziecie najlepszą pamięć pod to?

2048 MB DDR2 SDRAM 334MHz

Edytowane przez Ejdobra
Link to post
Share on other sites

Ścinki najpewniej masz dlatego, że to biurowy komputer, całkowicie niedostosowany do gier i jeśli nie masz dobrej karty graficznej to wydajność w grach będzie mizerna. Niezbędne jest też dobre chłodzenie, aby podzespoły się nie przegrzewały i nie następował throttling. Biurowce mają bowiem działać przede wszystkim cicho.

Nie ma pamięci DDR2 o taktowaniach 400MHz. Taktowanie, o którym piszesz to faktyczna częstotliwość pracy pamięci, efektywna jaka jest podana m.in. w aukcji jest 2 razy wyższa. Modernizacja pamięci ma sens, jeśli masz mniej niż 4GB RAM obecnie i używasz systemu nowszego niż xp. Na pewno pamięć z aukcji nie zadziała. A to dlaczego, to już pisałem swego czasu, odsyłam do swojej archiwalnej wypowiedzi https://forum.dobreprogramy.pl/t/czy-pamiec-ram-musi-byc-kompatybilna-z-chipsetem-i-czy-bedzie-dzialac/520756/16?u=longhorn2009

Ile masz slotów na pamięć? W poście wyżej pisałem jak to sprawdzić.

Link to post
Share on other sites

Mam kartę Hd 7770

Cały komputer kupiłem z olx żeby go pozmieniać do gier karta była zintegrowana to dałem tam hd 7770

gry działają ok ale w słabyszych grach występuję mikro przycięcia a w np. FIFA 17 Gra jest płynna, tylko po prostu tak jakby podczas rozgrywki się wczytuje i zanim się załaduje ten cały mecz jest sporo takich ścin jakby gra się zawieszała na 3-10 sekund czasem dłużej dysk właśnie strasznie hałasuje podczas gry i nie wiem czy to nie przez to czy mam za małą pamięć ramu

Link to post
Share on other sites

Uruchom msi afterburner i ustaw wyświetlanie na OSD użycie procka, pamięci, karty graficznej razem z użyciem pamięci graficznej i taktowania procesor, grafika. Po paru minutach grania zaobserwuj efekty. 4GB RAM to niezbyt dużo pod nowe gry, ale ścinki w mniej wymagających mogą dziwić. Chyba że w tle działa np. przeglądarka internetowa czy komunikatory to pamięci może brakować, a Windows od 80 procent zajętości pamięci RAM zaczyna swap'ować pamięć na dysku twardym.

Dla pewności możesz wrzucić screen z Crystal DiskInfo, ocenimy stan dysku. Niektóre dyski chroboczą w czasie pracy, częste w wypadku modeli WD ale to normalne - odgłos pracy głowic. Co innego gdy głowice skaczą ze względu na bad sektory.

Link to post
Share on other sites

przy fifie 17 mam uzycie pamieci ok. 3700 coś takiego czasami trochę poniżej

stan dysku jest ok sprawdzałem w hdtune

procesor w fifie to wszystkie rdzenie powyżej 90% użycia

Karta graficzna też daję radę 

W mniej wymagających np. jak dead island to nie ma wogole taki przycięć zdarzają się tak malutkie ale doslownie niewidoczne 2/10 ms

Edytowane przez Ejdobra
Link to post
Share on other sites

Jeśli twoje pamięci wyglądają tak samo - 2 razy po 4 scalaki to te pamięci będą współpracować z obecnymi http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6917376062 Montujesz je do wolnych slotów. Dla pewności sprawdź czy pozostałe 2 sloty są wolne (SPD w CPU-Z). Problemy z brakami wydajności w grach powinny zniknąć.

Link to post
Share on other sites

Więc nic nie zrobisz. 4GB to wszystko na co stać twój komputer. Jeśli zakup był pod kątem gier mogłeś szukać czegoś lepszego, biurowce to słaby wybór pod gaming.

Zakup szybszych pamięci całkowicie mija się z celem, zysk parę procent o ile pamięci 1066MHz w ogóle zadziałałyby.

Link to post
Share on other sites

Może ta pamięć ma jakieś błędy? Dlatego tak zle dziala

tutaj wykorzystanie pamięci nie sięga wyżej niż 3300

u mnie czasem dochodzi podczas gry do 4100 czyli powyzej tego co mam

Działa mi w 90% podobnie tylko właśnie ten ram strasznie mocno używany jest i mam ściny pewnie

przez to

Pozatym napewno nie ma 1 kostki 4gb ramu dla mojej plyty głownej?

Ja znajduje dużo właśnie pod ddr2 np. na allegro

np. ta pasuje pod moją plyte http://allegro.pl/hynix-4gb-ddr2-pc2-6400-800mhz-intel-oraz-amd-i6901485993.html

Edytowane przez Ejdobra
Link to post
Share on other sites

Jeśli wyłączysz wszystkie aplikacje w tle, łącznie z antywirusem na pewno użycie pamięci uda się trochę zmniejszyć. Docelowo chcąc uzyskać dobry efekt czeka Cię przynajmniej zmiana płyty głównej, a bardziej zmiana platformy/komputera.

Pamięć z linku wyżej nie będzie pasować, działa tylko na wybranych chipsetach o czym jest wzmianka w aukcji i co już tłumaczyłem. Dla twojej max to 4GB https://www.datamemorysystems.com/dms-memory/fujitsu/msi-ms-7379.htm

Link to post
Share on other sites

Do czego zmiana komputera będzie potrzebna? 

Procesor jest dobry karta w sumie też zasilacz to fortron 400w nie żadna czarna lista płytę głowna bym musiał wymienić tylko nwm czy do takiej obudowy wejdzie

i nie chce zmieniać komputera, jak się nie da więcej ramu to może można kupić jakąś lepszą pamięć

Edytowane przez Ejdobra
Link to post
Share on other sites

O modernizacji pamięci na obecnej płycie całkowicie zapomnij. Płyta nie obsługuje więcej jak 4GB RAM 800MHz. Czyli aktualnie masz max na co ją stać. Procesor to 10-letni model, obecnie sporo słabszy od najtańszego nowego Celerona za 160zł. Mógłbyś ratować się OC czy pin mod, aby zyskać FSB 333MHz zamiast fabrycznego 266MHz, co podniosłoby taktowanie do 3GHz. Ale byłoby to dodatkowym obciążeniem dla płyty, która też jest już wiekowa (kondensatory, pasty na mostkach). Q6600 już na starcie ma nie najniższe TDP 105W, po OC temperatury mogłyby być wysokie i niezbędna byłaby zmiana chłodzenia.

Zmiana płyty LGA775 to strzał w stopę. Jeśli już to lepiej pomyśleć nad nowszymi konstrukcjami np. pod procki serii Core 2 gen z DDR3, SATA3, UEFI, USB 3.0 etc.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak, płytę, pamięć i procesor polecałbym zmienić. Core i3 2gen z płytą dell można kupić za 120zł. Ale korzystniej wybrać coś mocniejszego, aby zauważalny był większy przeskok wydajnościowy.

Obecna płyta to standardowe mikro atx, więc inny model w tym formacie też będzie pasował. Do sprawdzenia czy jest ewentualnie miejsce pod pełne atx.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...