Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam problem z dyskiem, mianowicie nie można przeczytać danych z dysku. Widzi partycję ale bez rozmiaru pod windowsem. Na linuksie widzi rozmiar, ile zajęte a ile wolne na dysku jednak też nie mogę go zamontować/odczytać z niego danych.

 

Wiem że format by pomógł od razu (na windosie nie widzi też czy dysk jest sformatowany na FAT/NTFS a na linuksie widzi bez problemu) ponieważ zależy mi na danych.

 

Jakieś pomysły? :)

Link to post
Share on other sites

stan jest tragiczny 
masa realokowanych sektorów, masa badów i błędów odczytu sektorów bez możliwości odzyskania ich zawartości, nawet błędy CRC, czyli komunikacji. 

Tu format nie pomoże, jak dysk jest na gwarancji to ślij na gwarancje, jak nie jest to do kosza, tylko wcześniej zrób jego obraz.
Nie kopiuj danych, tylko zrób jego obraz, będziesz potrzebować dysku o przynajmniej 1TB rozmiarze, a lepiej więcej. 
Dopiero z tego obrazu będziemy jak coś odzyskiwać dane, bo nie widzę sensu pracowania na tym HDD. 

Link to post
Share on other sites

Dysk jak dysk, nawet lepsze padają, ciągle doradzam żeby na dane robić przynajmniej RAID 1 + cold backup w przyszłości jak będzie budżet. 

Co do obrazu to zwykle robi się obraz całego dysku, jest to najmniej obciążające dla dysku, można oczywiście spróbować odzyskać dane bezpośrednio, ale obraz jest pewniejszy. 

Gdybyś chciał jednak odzyskać bezpośrednio, to polecam easeus data recovery 8.8 lub wyższa, poszukaj kluczy na pełne wersje, częsta są takie dostępne darmowo, jak nie znajdziesz to zostaje szukać crack-a dla pełnej wersji ( bo musisz pełną wersją ) 
Robisz tym skan i zgrywasz na inny dysk odzyskane dane. 

Jeśli jest mało danych to można spokojnie to robić bezpośrednio z tego dysku, jak więcej to pewniejsze jest odzyskiwanie z obrazu, no ale zrobisz jak chcesz. 


Ja się zwykle nie bawię w obrazy bo nie mam do czynienia z fizycznie uszkodzonymi dyskami jak twój. 

Co do odzyskiwania z obrazu, to montujesz taki i postępujesz podobnie, czyli skan programem do odzyskiwania i zgranie plików na inny dysk. 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy w ogóle uda Ci się coś odzyskać z takiego dysku. Przez fizyczne uszkodzenia kopiowanie danych będzie trwało w nieskończoność, ale próbuj. Co do obrazu dysku, używam Acronis True Image i program nie zrobi obrazu gdy wykrywa błędy odczytu. Nie wiem czy jakikolwiek program potrafi zrobić obraz partycji z błędami. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Coś pewnie mu się uda odzyskać, ale będzie mieć masę uszkodzonych plików, których nie da rady, to jest pewne. 
Co do obrazu, nie jestem pewien jak się zachowa, może to są tylko niestabilne sektory, a nie czyste bady, ostatecznie można puścić remapa i po nim spróbować zrobić obraz, jeśli się za pierwszym razem nie uda. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...