Skocz do zawartości

Różnice między zestawami DDR4


Recommended Posts

Dobry wieczór wszystkim. Kupiłem sobie procesor i9 7900X i dzisiaj chciałem zamówić pamięć ram. Przeglądając morele zauważyłem dziwną rzecz, a mianowicie cena tychże zestawów:

1. Pamięć G.Skill Trident Z RGB DDR4, 4x8GB, 3600MHz, CL16 (F4-3600C16Q-32GTZR)- koszt 2054 zł
2. Pamięć G.Skill Trident Z RGB DDR4, 4x8GB, 3866MHz, CL18 (F4-3866C18Q-32GTZR)- koszt 2279 zł
3. Pamięć G.Skill Trident Z RGB DDR4, 4x8GB, 3733MHz, CL17 (F4-3733C17Q-32GTZR)- koszt 2332 zł



Teraz pytanie dla bardziej obeznanych w temacie. Dlaczego zestaw nr. 2 jest tańszy niż zestaw nr. 3, który ma mniejszą prędkość? Nie powinno być tak, że im wyższe taktowanie tym wyższa cena? W czym tkwi haczyk?

Proszę o pomoc, bo nie wiem którą pamięć zamówić (kwestie opłacalności nie są ważne dla mnie).

Link to post
Share on other sites

cl czyli opóźnienie też się liczy, choć głównie w grach, lecz między tymi pamięciami to będą wartości sporo poniżej 1% FPS, więc nie ma na co patrzyć. 

Mając do wyboru 3 takie kostki, kupiłbym  3600MHz, CL16, cykl + 1 cl na 133MHz nie jest czymś za co bym dopłacił.

Przydałoby się wiedzieć do czego będziesz używać PC, bo kostki mają cenę jak z kosmosu przez to RGB. 

Sam dla porównania na 100% nie kupiłbym nic ponad Pamięć G.Skill Trident Z DDR4, 4x8GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16Q-32GTZB) 1323zł, a wręcz szukałbym czegoś tańszego, ale tu wychodzi do czego będziesz używać PC, i czy prędkość RAM ma na to duży wpływ. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmm, chyba nie powiesz mi, że 7700k z mniejszą liczbą linii PCI będzie lepszy do SLI i dysku M2? A na Threadrippera nie mogłem czekać..

Dobrze, że na konkurencyjnym forum założyłem też temat, bo tam przynajmniej nie odpowiadali głupkowato jak tutaj.....żenada.

Link to post
Share on other sites

Hmm, chyba nie powiesz mi, że 7700k z mniejszą liczbą linii PCI będzie lepszy do SLI i dysku M2? 

 

Przy rozdzielczości 4K całkiem możliwe, wtedy głównie karta graficzna liczy obraz a mniej procesor

Link to post
Share on other sites

7700k z mniejszą liczbą linii PCI będzie lepszy do SLI i dysku M2?

Oczywiście liczba linii PCI-e ma wielki wpływ na FPS, no tam to normalnie trzeba się liczyć z dropem 0-2FPS przy wyższej rozdzielczości. Taka astronomiczna różnica, że warto dołożyć kilka tysięcy do procesora, zamiast wpakować to w LC i podkręcić sprzęt do granic możliwości, lub po taniości na AC kręcić. 

 

https://www.youtube.com/embed/rctaLgK5stA?list=LL2aER4aGHj_4eSCgsCuwxAg%27%5D

 

 

 

Dobrze, że na konkurencyjnym forum założyłem też temat, bo tam przynajmniej nie odpowiadali głupkowato jak tutaj.....żenada.

 

A kto ci głupkowato odpowiada, zdziwiłem się że ktoś aż tak marnotrawi swoje/lub nieswoje (twoje) pieniądze, jeszcze bym zrozumiał gdyby to był 6-jajowiec, ale kupowanie 10-jajowca + ram za 2tys zł to lekkie przegięcie, przecież tego nie schłodzisz tak jak 4 czy 6 jajowca, czyli po OC zniwelujesz jakiekolwiek różnice wynikające z  ilości lini PCI i szybkiego RAM-u. 

 

Bo różnice na RAM też są minimalne. 

 

ps. Wiesz kto z nas jest tu najbardziej poszkodowany  :majty:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...