Skocz do zawartości

Zestaw 6500 - gry, stream, programowanie


Recommended Posts

W najbliższym czasie mam zamiar zakupić PC oraz monitor (144hz) Prosiłbym o sprawdzenie podzespołów. Nie jestem pewien co do dysku SSD oraz karty graficznej? Warto coś dopłacić? A może właśnie nie warto za coś z koszyka przepłacać?

  • Zastosowanie komputera : Gry, stream w możliwie wysokiej jakości, programowanie, bardzo możliwe że obróbka grafiki 2D oraz 3D - do programów / gier
  • Maksymalna kwota : 6500zł na samego PC. Możliwe lekkie wahania ceny
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Raczej w tym miesiącu. (ewentualnie wrzesień - początek listopada)
  • Których części potrzebuję : wszystko - bez monitora
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Oczywiście, że tak.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Jeszcze nie wybrany. Na 99% 1080p 144hz
  • Specjalne wymagania : Chciałbym utrzymać całość w bieli i czerni.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu https://www.morele.net/inventory/info/HqEO2W/
  • Inne : Patrząc po cenach na morele oraz esc, widzę, że raczej średnio opłaca się 1070, bo 1080 to wydatek 300zł więcej za tańsze modele. i7 raczej bardziej "przyszłościowe". Nie chcę zmieniać procka w przyszłym roku, lub za dwa lata (i płyty razem z nim) Dysku HDD nie potrzebuję w tym momencie. +- 480 GB SSD w zupełności wystarczy.

    Słyszałem, że w najbliższym czasie (Gamescom / IFA) - koniec sierpnia - zapowiedziane zostaną nowe procesory. Zastanawiam się, czy nie poczekać 1 miesiąca, skoro zebrałem całkiem dużą sumę na komputer. Myślałem też, czy nie "zwodować" procesora (w późniejszym etapie także grafiki). Musiałbym się jeszcze trochę dokształcić w tej kwestii, więc perspektywa czekania 1-1.5 miesiąca na nowe procesory wcale nie wydaje się taka straszna. Wtedy doszło by pewnie +- 800zł (jeśli coś to mnie poprawcie) Raczej uda mi się jeszcze trochę dozbierać.
Edytowane przez Erevi
Link to post
Share on other sites

To co masz w koszyku jest dość przyzwoite. Z PSU można dobić do EVGA G2 czy RM550X

Płyta tak trochę mi tutaj średnio pasuje jeżeli chodzi o wygląd no i ten backplate od Zotac z żółtym. 

 

Może Palit Jetstream ? Może jakieś mobo od Gigusia Z270 w czerni + LED RGB ? 

 

Czy warto czekać ? Jeżeli Ci się nie śpieszy, to tak. 

 

Wodowanie za 800 zł, raczej ciężko. Możesz kupić jakieś AiO na CPU ale na GPU raczej zostaniesz z fabrycznym. Z obudów zerknij na NZXT Elite. 

Link to post
Share on other sites

Racja, nie zauważyłem, że Zotac jest w żółtym :D Karta od Palita będzie lepsza.

 

Ile kosztować może w takim razie LC na sam procesor? Nie chciałbym iść w AiO. Prędzej poczekam ten miesiąc, a  jeśli nadal nie będzie funduszy na chłodzenie wodne procka, to po prostu zainwestuję te 150-200 zł za jakiegoś Fortisa 3 albo coś innego z chłodzenia powietrzem i dozbieram trochę pieniędzy.

Co do NZXT Elite, po zdjęciach i specyfikacji widzę, że ewentualna chłodnica może być umieszczona na przodzie (2x 120 lub 2x140) Czy nie będzie to za mało, jeśli zdecyduję się też na LC karty graficznej za jakiś czas? 

Co do płyty głównej. Przejrzałem modele jeszcze raz i w miarę rozsądnej dla mnie cenie (550-700) znalazłem dwa modele:

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z270x-ultra-gaming-z270-ddr4-hdmi-dvi-d-atx-975997/

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z270-gaming-pro-carbon-z270-ddr4-hdmi-dvi-usb-c-atx-975960/

 

Nie bardzo znam się na płytach głównych. Wybór akceptowalny?

PS: Z drugiej strony, jeśli mam zamiar czekać na Coffee Lake, to i płytę główną trzeba będzie szukać dopiero wtedy.

Link to post
Share on other sites
Ile kosztować może w takim razie LC na sam proces

Z używek może w 900zł się wyrobisz, ale to trzeba mieć czas i jakiekolwiek pojęcie ;).

Prz glucie to sensu i tka nie ma, tutaj skalp musowo chyba, że trafisz na selekta, który nie będzie się gotował w co szczerze wątpię.

 

zy nie będzie to za mało, jeśli zdecyduję się też na LC karty graficznej za jakiś czas? 

240 pod CPU i GPU to za mało, nie da rady tego schłodzić, pod custom LC potrzebujesz większej obudowy gdzie wrzucisz 360 na top/front i 240 na spód.

 

Zacznij od powietrza i kup pojemną obudowę, a później będziesz myślał co dalej.

 

Nie bardzo znam się na płytach głównych. Wybór akceptowalny?

Jak dla kogo, w Asrock Z270 Extreme 4 tez masz RGB Led, ponadto sekcja mocniejsza niż w tym Gigabyte, o mniej irytującym UEFI nie wspominając.

 

to i płytę główną trzeba będzie szukać dopiero wtedy.

Nie inaczej. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...