Skocz do zawartości

Recommended Posts

TP-LINK ARCHER C3200
 

Taki router posiadam sa problemy z rozłączaniem z urządzeniami Apple,  Iphone7 lub Laptop mac

 

czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć jak go skonfigurować w jak najlepszą opcję ?

 

 

Internet 100/100 Moico wrocław

8 urządzeń w domu 3 kom 3 laptopy 1 tv  1 CPU - 

 

są również problemy z netflixem na tv 99% ładuje i pokazuje że nie można włączyć teraz firlmu .. 

 

ktoś jakiś help ?  albo zna się dobrze na firewall na tego typu routerach ? 

Link to post
Share on other sites

Posiadasz jakiś router czy ONT od dostawcy czy może TP link to jedyne urządzenie w twojej sieci? Podstawa to ustalić lokalizację problemów, czy winny jest router TP link czy może inny sprzęt lub jakieś braki stabilności ze strony ISP. Jeśli dotąd nie aktualizowałeś firmware to proponowałbym instalację najnowszej wersji.

Jeśli router jest sprawny to nie powinien rozłączać urządzeń po Wi-Fi. Dla pewności sprawdź na sieci 2.4 i 5GHz.

W pracy mam do czynienia z trzema identycznymi routerami TP linka C50. Dwa działają idealnie stabilnie. Z trzecim jest wieczny problem z rozłączaniem urządzeń klienckich.

Firewall możesz wyłączyć z poziomu panelu administracyjnego. Gdy masz też drugi router niekoniecznie spełnia swoją rolę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wszystko było sprawdzane odnośnie 2.5 i 5ghz zaktualizowane oprogramowanie jest najnowsze. 
co do netu 100/100 wrocław moico stabilnie są na codzień w grach 10-15 ping max w dzień i w nocy, jak trzeba aktualizować urządzenie na stronie od internetu dostaje maila, czasem są spadki do 40 czy 50 ale myślę że to nie powinno wpływać na użytkowanie. najbardziej mnie interesuje czy te kanały w wifi faktycznie trzeba ustawiać dla Apple? bo w necie tak czytałem.. 

router był raz ustawiany przez podstawowe quick'a na start co jest z płytą raz człowiek mi ustawiał co pracuje w podłączeniach internetowych, czyli sieci, i potem zapomniałem hasła admina i hard restart i znów podstawowy wifi i lan. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...