Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Posiadam aktualnie:

MOBO - ASUS M4A785TD-V EVO
CPU - AMD Phenom II X4 955 Black Edition
RAM  - 2x4GB DDR3 Kingston 1333MHZ
 
Chciałbym zmienić mój zestaw na coś lepszego gdyż procesor już ogranicza.
Co do używanych części nie ma problemu.
Budżet to +/- 1000zł.
Zastanawiałem się czy lepiej iść w nowsza platformę np Ryzen 3 a może coś starszego typu i5 4690k.
Licze na waszą pomoc :)
Edytowane przez dawid3449
Link to post
Share on other sites

Fajny ten zasilacz.

Ktoś ambitnie podszedł do tematu przy jego budowie, dobry marketing (600W na naklejce). 32A dla linii +12V, rachunek prosty 384W gdzie realnie przy takim obciążeniu zapewne wyzionie ducha :D. Do wymiany chyba, że lubisz ryzykować.

 

Za ~1000zł można myśleć o i7 4770/4790 na B85. O ile znajdzie się kaska na nowy PSU to jest to dobra opcja.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
zależy mi na jak najwiekszej ilości klatek

Więc twój wybór nie może paść na Ryzeny, ponieważ one są mniej wydajne w grach od intela.

Ceny inteli mają się delikatnie podnieść, ale co będzie i za ile to zobaczymy po premierze.

Dzisiaj zaciekawił mnie R3 1200 pod OC.

Jeśli stać cię na 4670k / 4690k to R3 1200 nie ma żadnego sensu. Zwłaszcza, że tam musiałbyś kupić ram DDR4, a na tych inteleach twoje DDR3 będą działać.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Tylko ten ich wzrost wydajności jest w sysmark? Który w sumie ma małe odzwierciedlenie w rzeczywistości, no ale jak będzie te zwyczajowe ~5% przy zwiększonej liczbie rdzeni to nawet coś, w końcu IPC rośnie, ale jak to będzie znowu platforma na 2 lata (ba nawet rok) to podziękuję.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wykorzystasz dodatkowe z x370 i będziesz kręcić ? Jeżeli nie, to zostań przy tańszym b350, ram możesz zamienić na jakieś 3000+, ryżen lubi wyższe takty, coffee lake ma jakoś +1% IPC w porównaniu do bodajże ryżena lub 7700k, znowu gluta i platforma tylko na 2-3 lata, no chyba że coś zmienią. Ogólnie jak dla mnie zależnie od zastosowania, ale chyba lepiej zostać przy AMD, przynajmniej nie wymagają dodatkowych opłat za RAID etc,

Link to post
Share on other sites

 z płyty zejdź, na słabszym chipsecie tez zrobisz jakieś tam oc te procki nie kręcą się jak  odblokowane intela, bardziej lobią szybka pamięć  ram i to udowodnione.szukaj czegoś 2x4 lub 2x8 jedna kość na początek ale nie spodziewaj się szalu w grach przyrost będzie przy dwóch bankach pamięci.

 

 

 

Płyta główna MSI B350 Tomahawk wystarczy.

Edytowane przez vanaeder
Link to post
Share on other sites

Coś takiego będzie lepszą opcją?

m_WYFCqmSdiz7l-trlzvag.png

Trochę przekracza budżet ale z drugiej strony x370 było by bardziej przyszłościowe.

Chyba że wezme 8gb 3000MHz i tamtą x370


A i chciałbym dodać ze wczoraj zamówiłem chlodzenie Grandis 2.

Ale nie dorzucają podstawki am4. gdzie moge ją dokupić?

Edytowane przez dawid3449
Link to post
Share on other sites

Różnica między x370 a b350 jest marginalna i nie ma wpływu na przyszłość, chyba że zamierzasz streamować i mieć jakiegoś rodzaju pci-e passthrough z dodatkowym urządzeniem audio na PCIe, ale tak to 370 jest po prostu przepłacaniem. Od siebie polecam b350 mate + 8GB corsair LPX 3000Mhz, chłodzenia nie musisz brać lepszego, stockowe u AMD jest bardzo dobre, jak długo nie będziesz kręcić do 3.9GHz+

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...