Skocz do zawartości

Modernizacja komputera Dell 755


Recommended Posts

Cześć, posiadam w/w zestaw w piwnicy. :P Chcę go rozbudować tak aby nadawał się do mniej wymagających gierek, jest to model w największej możliwej obudowie, zasilacz na 12V potrafi dać 300W.

 

Obecnie ma jakiegoś mega słabego C2D i jeszcze słabszą integrę, no i 2GB RAM i jakiś dysk na wymarciu.

 

Budżet mam skromny, chce jak najmniej wydać, planuję tak -> GT 1030, 4gb RAM, obecnie mam chyba dwie kostki po 1GB i najmocniejszy możliwy CPU C2D, jaki? Nie wiem, nie orientuję się właśnie. :P

 

Jak ten zabytek można podrasować? Dysk wsadzę od laptopa 5400 RPM.

Link to post
Share on other sites

Przy 5400rpm to jeszcze bardziej go zamulisz, choć i różnie z tym bywa. Zasilacz pewnie jest dobry- zgaduję że to Delta. Z płytą gorzej, OEM więc można zapomnieć o Xeonach. 1030 ogólnie wyjdzie drożej trzy razy niż komputer jest wart. Powiem jak, jak chcesz celować w 775 to spróbuj znaleźć tanio Q6600 (o ile w ogóle go obsługuje płyta, ale raczej tak), 4gb ram(4gb łącznie to już dziś ciut za mało) tak by było łącznie 6gb i poszukaj uzywanej karty - gtx750 czy inny radeon r7 260, 7770 bo więcej do tego niema sensu wsadzać. Druga opcja, to sprzedaż płyty procesora ram i włożenie tam czegoś sensownego np tania płyta z allegro nowa 80zł + i3 2100, ostatnio "modny" zestaw, do tego w.w karta, to da najlepsze możliwie rezultaty, ram 2x2gb ddr3 chyba nie jest drogi (do laptopów po 20-25zł za 2gb, do deskopa jest chyba całkiem podobnie cenowo)

Edytowane przez 133699
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...