Skocz do zawartości

Modernizacja komputera do 1300 zł.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez tabask021,

Recommended Posts

Hej wszystkim,


 


Mam zamiar zmodernizować swój sprzęt. Myślałem nad wymianą procka, mobo. Z tego co się orientuje to przy obecnych standardach będę musiał zmienić ram na ddr4. Co doradzacie? Mój budżet na ten moment to około 1300 zł, lecz jeśli macie jakieś uwagi do reszty podzespołów to chętnie wysłucham. Z góry dzięki za pomoc.


 


Mój sprzęt: 


 


Procesor: Intel G3258


Karta graficzna: MSI GeForce GTX 960 GAMING 2GB


Płyta główna: Gigabyte GA-H81-D3


Dysk twardy: WD Caviar Blue, 3.5'', 1TB


Zasilacz:  Chieftec iArena 500W


RAM: GoodRam DDR3 PLAY 8GB


Obudowa: Zalman Z1


 


Główne zastosowanie to gry


Link to post
Share on other sites

1 x  Intel Core i5-7400 /3.0GHz, 6MB, BOX, LGA1151/ 1 x  AsRock H110M-DGS R3.0 /intel H110, DDR4, LGA1151/ 1 x 

Corsair 8GB 2133MHz CL15 ValueSelect

 

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

~1197zł

 

To jest w sumie najtańsza propozycja jeżeli chodzi o zmianę platformy na Kaby Lake, oczywiście pod i5. Zostaje ci jeszcze 100zł, na twoim miejscu sprzedałbym starą platformę i pieniądze przeznaczyl bym na kupienie nowego zasilacza (nie mówie że jest jakoś specjalnie zły, no ale przyda się lepszy) 

 

Także masz dwa wybory, kupujesz zestaw proponowany przeze mnie, następnie sprzedajesz aktualną platformę i dokładasz do innych rzeczy (Zasilacz, Obudowa, ogólny "remont" pcta) 

Albo sprzedajesz tą platformę teraz i kupujesz coś lepszego, OC/i7 albo zestaw na górze i do tego jakiś dysk SSD.

 

 

Jeszcze jedno, poczekaj na kogoś bardziej doświadczonego bo może się okazać że to co piszę to totalny bullshit, także no :D

 

ku**a, pojebało mi się nie dawaj tych pamięci co ci podałem, daj 2400MHz np. te 

1 x  Crucial 8GB 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT SILVER Edytowane przez NeVez
Link to post
Share on other sites

A ja nie zmienialbym platformy tylko cpu na i7. Jak dopuszczasz taka opcje to najlepiej uzywany. Napisz czy modernizacja pod gry? Jak tak to za 1000pln cpu a reszta na gpu. Po sprzedazy 960tki za okolo 500pln wystarczy na 1050ti 4gb. Jak nie to pod i7 spokojnie zbieraj na 1060 6gb.

Wydajnos i7 bedzie zdecydowanie wyzsza od i5 7400.

Np.

http://allegro.pl/intel-core-i7-4790-4-ghz-lga1150-8mb-cache-gwar-i6915380386.html

http://allegro.pl/procesor-intel-core-i7-4790-4x3-6ghz-lga1150-wroc-i6917210925.html

Link to post
Share on other sites

Używanego 4690K za ~600zł dostaniesz, płyta na Z97 ~300zł, zostaje CI 300/400zł. Sprzedajesz to co masz czyli tego G3528 na H61 i GTX 960 i masz praktycznie na GTX 1060 6GB.

 Nie widzę sensu przesiadania się z 960 na 1060. Jak na razie karta, którą mam wystarczy mi do tytułów, w które mam zamiar grywać. A jeśli zacznie się "pocić" to przerzucę się prawdopodobnie na 1070, ale to już raczej nie w tym roku. Mimo wszystko dzięki za uwagę co do procka i płyty, bo też zastanawiałem się nad tą opcją. Pozdrawiam

Edytowane przez mateuszch1946
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...