Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chciałem się was poradzić odnośnie głośników komputerowych, od razu zaznaczę, że nie jestem jakimś audiofilem, ale jednak jakieś tam wymagania mam, tylko że nie chcę kupić jakiegoś bubla.

Zależy mi na dobrej jakości dźwięku i na dosyć dużej mocy (lubię czasami dosyć głośno podkręcić).

Postanowiłem wymienić głośniki na nowe, ponieważ te obecnie posiadane mają już ze 12 lat i czas najwyższy kupić coś nowszego/lepszego.

 

Obecnie posiadane głośniki kupione w sierpniu 2005r. :Dhttps://proline.pl/?p=CT+2.1+INSPIRE+P380

 

Na głośniki mogę przeznaczyć powiedzmy około 500zł, ale jeśli będzie warto do czegoś dopłacić to mogę zwiększyć budżet.

 

Zastanawiam się nad następującymi zestawami:

 

Edifier S330D

Trust GXT 628

Ravcore Trident

Logitech Z623

 

Głośniki mają służyć głównie przy grach i czasami filmach i muzyce. Powiedzmy 60%-gry, 20%-filmy i 20%-muzyka. Czy te zestawy, które wymieniłem powyżej są warte uwagi, a jeśli tak, to który z nich najbardziej ?

Dodam jeszcze, że interesują mnie tylko zestawy 2.1 (ewentualnie 2.0), ponieważ na większe nie mam po prostu miejsca.

 

Aha i czy ta karta dźwiękowa będzie dobra do tych zestawów: https://proline.pl/creative-sound-blaster-zx-pcie-p926158 ?

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem już wcześniej kilka tematów tutaj na forum dotyczących głośników i wiem, że polecacie MIcrolaby Solo 6c, ale dla mnie te głośniki niestety za duże. Liczyłem że wypowie się ktoś, kto miał styczność przynajmniej z jednym z zestawów, które wymieniłem powyżej.
W dodatku po przejrzeniu opinii (na różnych stronach) na temat tych zestawów, które mam na oku, wiem już że Logitech Z623 są nie warte swojej ceny i to mimo certyfikatu THX.

Ogólnie ludzie mówią że w tych głośnikach Logitech Z623 ten certyfikat THX to se można wsadzić, a same głośniki mają zawyżone parametry i ogólnie źle się ich słucha, nie wiem czy to prawda, ale opinie są jakie są.

 

W tej chwili zastanawiam się między Edifier S330D, a tymi Trust GXT 628 albo jeszcze Creative Gigaworks T20 II.

 

Dobra powiedzcie tylko chociaż czy ta karta dźwiękowa może być, ta którą podałem w pierwszym poście ?

Link to post
Share on other sites

Ok dzięki za info, to kartę dźwiękową mam załatwioną, to znaczy biorę tego aim'a sc808.

To jakbym mógł jeszcze prosić o podpowiedź w sprawie tych nieszczęsnych głośników, bo nadal mam dylemat. Jakie będą dobre do tej karty dźwiękowej tego aim sc808 ? (Tylko tak w rozsądnej cenie, żeby mi za bardzo budżetu nie przekroczyły).

Link to post
Share on other sites

@Komandos31 - Dzięki, ale te Edifiery już wcześniej oglądałem i nie pasuje mi ten osobny wzmacniacz z tym regulatorem głośności.

 

@cooger - Ok rozumiem w takim razie mam dwa wyjścia, albo wykombinuję jakieś miejsce na te Microlaby solo 6c, albo będę musiał kupić jakiś zestaw 2.1, który będzie niestety miał gorszą jakość dźwięku, na przykład Microlab FC330. Coś pokombinuje i zobaczę co z tego wyjdzie.

 

Ok to dzięki za naprowadzenie mnie na sprzęt oferujący dobrą jakość dźwięku, to tyle, wydaje mi się że temat można zamknąć, no chyba że jeszcze ktoś ma coś do dodania. Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

ale nie zmieniałem na głośniki tylko na dobre słuchawki, nikomu nie przeszkadzam jak w nocy gram

 

Jest dokładnie tak jak mówisz, z tym że ja najpierw chcę wyposażyć się w nowe głośniki, a potem jeszcze będę się rozglądał za jakimiś słuchawkami, bo właśnie grając za dnia to dźwięk będzie mi leciał z głośników, a w nocy tak jak mówisz, żeby nikomu nie przeszkadzać to sobie podepnę słuchawki.

Link to post
Share on other sites

Przy solo 6c zwróć własnie szczególną uwagę poza ich wielkością na miejsce ich położenia. Tak żeby nie były zbyt blisko siebie rozstawione, nie były zbyt blisko ściany (miały czym oddychać) i abyś nie siedział za blisko nich. Ich się naprawdę fajne słucha, tylko musisz im stworzyć do tego warunki. Gigaworks T20 II też miałem. Kupiłem używki za 120zł, miały to być tylko takie małe "pierdziawki" podłączone do lapka które zagrają jako tako. I muszę Ci powiedzieć że mnie zaskoczyły, nie sądziłem że takie głośniczki mogą tak fajnie sobie grać. Choć oczywiście do Microlab-ów nie miały startu.

Link to post
Share on other sites

adixv - gejmerzy zapłacą, kwestia reklamy. Im się da wmówić wszystko, choćby to, że 'polepszacze' dźwięku które z tego dźwięku robią mielonkę są dla nich zbawieniem! A jak się to wszystko poda w czerwono-czarnym sosie to są w niebie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

adixv - gejmerzy zapłacą, kwestia reklamy. Im się da wmówić wszystko, choćby to, że 'polepszacze' dźwięku które z tego dźwięku robią mielonkę są dla nich zbawieniem! A jak się to wszystko poda w czerwono-czarnym sosie to są w niebie.

Już dawno wiedziałem, w jakiego nabywcy celuje Creative. Nic się nie zmienia od 15 lal ale świadomość dużo większa jak dawniej, o tyle dobrego :)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak u wam ale mi pasuje brzmienie X-Fi Titanium HD i X-Fi HD (na usb). Od biedy zwykłe Titanium (SB880) też przyzwoicie gra a można upolować za 50zł.

 

Natomiast nic nie przebije możliwością konfiguracji starego Audigy 2 ZS na sterownikach KX.
Przyznawać się bez bicia, kto ma głośniki w równej odległości i 15 pasmowy korektor parametryczny dla każdego kanału. Żeby nie było to korekcja jest potrzebna do każdego pomieszczenia bo samym wytłumieniem nie nadrobi się braków albo podbić w danym paśmie :P

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...