Skocz do zawartości

W jakim sklepie kupujecie monitor?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez xernos2,

Recommended Posts

Witam,
Planuję zmianę swojego monitora, jednakże nie mam pewności gdzie najlepiej dokonać zakupu.
 

Mam zamiar kupić monitor za 3-4 tys. zł i ze względu na cenę, chcę wybrać najlepszy sklep, który bezproblemowo umożliwi wymiane, jeżeli będą jakieś problemy (ips glow, blacklight bleed itd.) i który oferuje gwarancje "0 martwych pikseli", z tego co już sprawdzałem to morele.net proponuje test panelu i niektóre produkty w komputroniku mają gwarancje na "zero martwych pikseli", jednakże napotkałem się z różnymi opiniami jeżeli chodzi o wymianę monitora na inny egzemplarz w tych sklepach.

Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć jakie testy/strony polecacie w celu sprawdzenia monitora po jego zakupie i na co szczególnie zwracać uwagę? (wiem, że jest tego pełno w necie, ale może akurat ktoś ma do zaproponowania jakąś mniej znaną stronę) 

Dzięki z góry za pomoc.
 

Edytowane przez werywolf1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jeżeli zamówisz jako osoba prywatna na odległość i do czasu kiedy zdecydujesz się zwrócić monitor w okresie kiedy przysługuje ci prawo(14 dni), a firma nie rozpocznie postępowania po ogłoszeniu upadłości to tak możesz zwrócić.

 

Co do wyboru sklepu pewną podpowiedzią są opinie kupujących np. na stronie https://www.opineo.pl/komputery.html jednak nie powinny być one decydujące z kilku powodów :

  • każdy może taka opinię zamieścić;
  • więcej kupujących więcej opnii (nie tylko pozytywnych);

 

Lepiej skup się na regulaminie i jaka jest to forma działalności (z jakim zabezpieczeniem), a co do gwarancji "0 martwych pikseli" to można ją między bajki włożyć. Po pierwsze nie precyzuje dokładnie w jaki sposób jest ona realizowana (wymiana na nowy czy refabrykowany produkt), po drugie nieświecący piksel jest tylko jednym z kilku rożnych defektów matryc i  w sumie najmniej istotnym większym jest BLB.

 

Co do testów w warunkach polowych można skorzystać z   http://www.lagom.nl/lcd-test/ .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chodzi o gwarancję zero pikseli, to w sklepie iiyamy taką dają na bank (www.iiyama-sklep.pl). Z wymianą chyba standardowo tak jak wszędzie - 14 dni, pikselowa gwarancja obejmuje bodajże 30 dni jeśli się nie mylę. To tak akurat mówię z autopsji, bo sam kupowałem niedawno. U mnie wszystko było okej, swoją drogą czy takie wady pikselowe to częsta sprawa czy raczej sporadyczne przypadki? Bo sam się zastanawiałem jakie w ogóle jest prawdopodobieństwo, że się pojawią. Jeszcze mi okres gwarancyjny nie minął, przez to mam teraz rozkminę :) Będę wdzięczny za odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites

To wtrącę trochę swoich świeżych doświadczeń.

 

Ostatnim czasy kupiłem monitor AOC w Morele. Po około tygodniu zauważyłem wypalony subpiksel na środku ekranu, to + delikatny BLB przy jednej krawędzi przesądziło o zwrocie monitora.

Wybrałem zwrot 14 dniowy, gdyż nie chciałem liczyć na procedury weryfikacji. Jednocześnie swój zwrot uzasadniłem i opisałem wady monitora.

Procedura przebiegła szybko i po kilku dniach otrzymałem całkowity zwrot kwoty.

Z racji, że monitor spełniał moje oczekiwania postanowiłem zakupić, go jeszcze raz, też w Morele.

 

Niestety kurier dostarczył dokładnie ten sam monitor, który kilkanaście dni wcześniej zwróciłem. Sklep jedynie odkleił naklejkę z RMA zalepił ponownie pudełko taśmą. Wyglądało na to, że nie zadano sobie trudu nawet sprawdzenia monitora i ostatnią osobą, która go pakowała byłem ja. Poszedł kolejny zwrot 14 dni, teraz schodzi im się trochę dłużej.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Ostatnio zdecydowałam się na zmianę monitora, a znajomy polecił mi sklep iiyama. On sam zakupił w nim monitory do swojej firmy. Ostatecznie wybrałam monitor ProLite XUB3490WQSU-B1- https://iiyama-sklep.pl/325-monitory-dla-grafikow-i-fotografii-monitor-iiyama-prolite-xub3490wqsu-b1-34-ultra-wide-uwqhd-ips-flickerfree-bluelightreducer-gwarancja-zero-pixeli-4948570114566.html . Dobry do biura i użytku domowego. A że teraz przeszłam na pracę zdalną z domu to wiadomo - większość dnia spędzona jest przed ekranem. Dużo obrabiam zdjęć i muszę mieć do tego dobry sprzęt.

Edytowane przez yvonne
Link to post
Share on other sites

gwarancje zero pixeli i tego typu akcje to jest tylko i wyłącznie inicjatywa producenta i to od niego zależy rozpatrywanie tego typu reklamacji. Słyszałem, że AUS kiedyś wymieniał monitory bez problemu a teraz robią jakieś fochy. 

Ja tydzień/dwa temu kupiłem nowiutki monitor na x-kom i bez problemu mi przyjęli zwrot po czym zamówiłem inny a i to nie jest pierwsza rzecz jaką u nich kupiłem. Śmiało możesz tam kupować. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...