Skocz do zawartości

tv 49-55" do ~2000zł


Recommended Posts

Witam, poszukuję telewizora z możliwością powieszenia na ścianie w wielkości 49-55" w okolicach 2000zł

głównie będzie do:

oglądana tv naziemnej, filmów na youtube

grania od czasu do czasu w fife poprzez podłączenie laptopa

 

dobrze aby miał:

dobry smart tv

full hd (w zupełności wystarczy)
 

 

Link to post
Share on other sites

Witam i pozdrawiam. Ponieważ jestem nowym uczestnikiem forum, chciałbym serdecznie wszystkich powitać.

Pozwoliłem sobie podpiąć się do tematu gdyż chcę kupić telewizor i od kilku dni próbuję zgłębić parametry i wybrać coś sensownego, ale mam tylko coraz większy mętlik w głowie( input lagi,czernie , kontrasty itp.).

Mam 55 lat, chciałbym telewizor 55 cali ( teraz miałem 32  ;) ), amatorsko fotografuję i mam aparat z możliwością wyodrębniania zdjęć z filmu 4k więc powinien mieć wyświetlacz w tej rozdzielczości nie gram w gry, zależy mi żeby miał ładny, kontrastowy obraz  i żeby to był telewizor Sony tak żeby nie był za drogi.

Bardzo będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi i sugestie. :)

Edytowane przez Wiesław62
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie warto niestety nic poniżej xe90 od sony w tym roku nie jest warte uwagi( a mam słabość do tej marki). Może trafisz taniej jeszcze na xd93, co prawda ubiegłoroczny model, ale też świetny, w niektorych aspektach nawet lepszy niz xe90. Spróbuj iść do salonu sony i potarguj się(można sporo zbić).

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie warto niestety nic poniżej xe90 od sony w tym roku nie jest warte uwagi( a mam słabość do tej marki). Może trafisz taniej jeszcze na xd93, co prawda ubiegłoroczny model, ale też świetny, w niektorych aspektach nawet lepszy niz xe90. Spróbuj iść do salonu sony i potarguj się(można sporo zbić).

Dziękuję za pomoc. Zastanawia mnie jeszcze model kd55xe8505 jest o 1000 zl tanszy, z tego co zauważyłem to chyba różni się tylko sposobem podświetlania matrycy ? Jest na jego temat dużo sprzecznych opinii  :?:

Edytowane przez Wiesław62
Link to post
Share on other sites

Xe90 to dwie ligi wyżej, nie mówię ,że xe85 jest słaby, ale osiągi hdr max 500nit , gorsza kalibracja, brak wygaszania, mniejszy % przestrzeni barw dci-p3. No jeżeli ogładasz materiały w wysokiej jakości(netflix, uhd blu-ray itp) to xe85 zrobi na tobie efekt"uśmiechu", jednak xe90 to bedzie "wow", zupełnie inne doznanie.

Link to post
Share on other sites

Xe90 to dwie ligi wyżej, nie mówię ,że xe85 jest słaby, ale osiągi hdr max 500nit , gorsza kalibracja, brak wygaszania, mniejszy % przestrzeni barw dci-p3. No jeżeli ogładasz materiały w wysokiej jakości(netflix, uhd blu-ray itp) to xe85 zrobi na tobie efekt"uśmiechu", jednak xe90 to bedzie "wow", zupełnie inne doznanie.

Rozumiem i dziękuję :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...