Skocz do zawartości

+/- 1500zł gry, praca, grafika domowa; IPS lub VA +/-24''


Recommended Posts

Witajcie,

 

rozumiem kolejny taki sam temat, itd.

 

 

Dobra przejdźmy do konkretów.

Aktualnie mam Benq GW2265. Chcę kupić drugi, główny o wiele lepszej jakości.

Co musi posiadać:

1. Min. FHD. Miło byłoby większe, np. takie 2K.

2. Około 24 cali. Może być 23,5; może być 25. Więcej nie. Nie mam dużego biurka, a w dodatku siedzę jakieś +/- 1m od monitora, bo na więcej mi pokój nie pozwala.

3. Matryca IPS lub VA (i ich pochodne).

4. Cena ok. 1500zł. Może być więcej, bo i tak będę miał kupowane w Niemczech i dla przykładu za Samsung C24FG70FQUX cena to 300€, a u nas 1700zł (jest to też jedna z moich propozycji.

5. Używane będzie głównie do gier: wszystkie rodzaje; i pracy z tekstem: programowanie, front end, etc., czyli literki i dane. Rzadziej do grafiki i to głównie proste wklejanie, przerabianie, bez jakiejś głębi.

6. Gniazdo DVI lub DP.

 

Co byłoby miło, gdyby posiadał:

1. Wąskie ramki.

2. Niski czas reakcji. 14ms w grey to grey to trochę słabo, chyba, że ktoś mnie do tego przekona.

3. Mocowanie VESA i podstawkę zajmującą mało miejsca.

4. Więcej niż 60Hz odświeżania.

5. Jakieś AMD freesync lub Nvidia G-sync.

6. Ogólnie "bajery" do przyjemnego codziennego korzystania, jak i używanych podczas gier lub oglądania filmów. 

 

Na co w ogóle nie zwracam uwagi:

1. USB HUB

2. Słowo: Gaming

3. Głośniki i wyjście Jack.

4. Pobór mocy.

 

 

 

Moje szybkie propozycje, które gdzieś wpadły mi w oko. Nie jest to obszerne, bo nie mam zbyt wiele czasu, by na spokojnie siąść i wybrać z pośród tylu ofert, a i wiedza już nie ta, więc prosiłbym też o jakieś miłe krótkie opisanie jego funkcji, które mogą mi się przydać, albo np. tylko ten dany monitor je ma.

 

Propozycje:

Samsung C24FG70FQUX

Eizo EV2455

Eizo EV2451 (albo inne z tej rodziny)

DELL U2415

 

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...