Skocz do zawartości

Nowy komputer - nie można wejść do biosa


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez heweliusza819,

Recommended Posts

Witam,

mam problem, dzisiaj przyszedł całkiem nowy komputer. Chciałam wgrać system win7, ale mam z tym problem.

Po włączeniu kompa mam czarny ekran i nic się nie dzieje. Słychać, że komputer uruchomiony, kontrolka się świeci i nic poza tym.

Mam na dvd win7 64 do wgrania, próbowałam i nic. Chciałam wejść do biosa i ustawić aby napęd dvd startował z systemem, ale nie bardzo wiem jak.

 

Używałam już wszystkich klawiszy od F1-F12, oraz delete i żaden nie wywołał mi biosa. Od 2 godzin szukam w necie porady i nic nie znalazłam. Może ktoś wie jak rozwiązać problem z wgraniem systemu win 7 na nowy komputer?

 

Mi już "ręce opadają" :(

 

Takie mam podzespoły:

Dysk Toshiba P300

Płyta główna ASRock H110M DVS R3.0,

Karta graficzna Zotac GeForce GTX 1050 Ti

Procesor Intel Core i5-7400, 3GHz

Dysk SSD ADATA SU800 128GB SATA3

 

Bardzo proszę o jakieś wskazówki .

Dziękuję :)

Edytowane przez heweliusza819
Link to post
Share on other sites

Na pewno nie jest tylko jedno wyjście na monitor bo sama płyta ma 2 (dvi i d-sub), jak masz jeszcze 1050ti to masz 2xdvi. Spróbuj kabel od monitora idący do pc odłaczyć ze złącza ułożonego poziomo do tego ułożonego pionowo i sprawdź, może problem z gpu. Dosłownie nic nie widać na ekranie? Nawet logo biosu? Dioda monitora świeci?

Edytowane przez kbrbabzbtb
Link to post
Share on other sites

Jak ta wtyczka Ci pasuje tylko do pinowego gniazda w pc to może przez d-sub masz podłączone do integry, a integrę wyłączoną w biosie w nowym pc i dlatego ciemno (tak sobie gdybam, że może monitor stary, a komputer nowy). Rzuć okiem w google jak wygląda wtyczka d-sub, a jak dvi i powiedz co masz w kablu od monitora.

Link to post
Share on other sites

zmieniłam w uefi na enabled mouse usb, ale dalej nic się nie dzieje tzn mysz nie reaguje , ani druga mysz na Ps2 też nie....., a klawiaturą nie umiem się poruszać, coś wyczytałam, że numeryczną można i udało mi się tylko doprowadzić instalację win7 do momentu gdzie trzeba zaakceptować regulamin i "zaptaszyć" okienko i właśnie tego okienka nie wiem jak zaznaczyć

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

wciskałam na entera nie reaguje....


Witam, ponownie, wczoraj nie dało się dalej ruszyć, dzisiaj zaczynam od nowa :D może zdarzy się jakiś cud ;)


Bardzo dziękuję moim powyższym doradcom za wskazówki, udało się zainstalować windowsa, problemem była mysz. Nie poradziłam sobie ze zmianą w UEFI, ale dorwałam mychę PS2 i zadziałało. Na razie podłączyliśmy komputer do tv, bo muszę dokupić odpowiedni kabel do monitora.

Teraz jeszcze sterowniki itd i mam nadzieję, że komputer będzie śmigał jak trzeba.

Temat do zamknięcia lub usunięcia.

 

Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...