Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Słuchawki z wejściem usb> Poszukiwania adaptera

słuchawki adapter dźwięk przejściówka audio Thunder usb minijack

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Chudyyy

Chudyyy
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 02 sierpień 2017 - 15:52

Witam. Kupiłem słuchawki game-zone Thunder 7.1 i wejście jest niestety na usb. Dźwięk chociażby w csie zachowuje się nienaturalnie, czasami nie słyszę kroków zaraz koło mnie czy gdzieś dalej, a koledzy z drużyny słyszą je normalnie. Moje krótkie ale treściwe pytanie brzmi: Czy jest (a jak jest to gdzie mogę je kupić) adapter z usb na wyjście 2x mini jack 3,5 mm słuchawki i mikrofon? Przewertowałem internet ale znalazłem jedynie przejściówkę z 1x mini jack na 2x mini jack ale wtedy musiałbym dodatkowo kupować adapter z usb na jeden mini jack i nie wiem czy to nie sprawi dodatkowych niedogodnień z dźwiękiem. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi :) 
Pozdrawiam.

• 0

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7505 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 02 sierpień 2017 - 16:02

Po pierwsze wspolczujemy. Po drugie taki adapter raczej nie istnieje. A nawet gdyby istniał kosztowały więcej niż normalNe słuchawki.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 Chudyyy

Chudyyy
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 02 sierpień 2017 - 17:33

Tego się obawiałem :( A Czy te połączenie przejściówek usb na jack i gniazdo jack na dwa wejścia coś da? 

• 0

#4 kombajn

kombajn
  • Nałogowiec

• 1905 postów
  • Miejscowość:Hamburg

Napisano 02 sierpień 2017 - 17:42

Nie ma takich przejściówek bo takie słuchawki na USB maja wbudowany (podłej jakości) DAC (przetwornik cyfrowo analogowy inaczej mówiąc karta muzyczna). Do słuchawek z komputera wędruje sygnał cyfrowy potem gdzieś na pilociku albo już w samych słuchawkach masz układzik który zamienia sygnał cyfrowy na dźwięk. Jedyne co możesz zrobić to próbować powyłączać wszelkiej maści usprawnienia w oprogramowaniu tego ustrojstwa. Ustaw je na stereo i bez żadnych usprawnień virtual 7.1, pogłosów czy innych cudów na kiju.

Użytkownik kombajn edytował ten post 02 sierpień 2017 - 17:45

• 1

#5 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7505 postów

Napisano 02 sierpień 2017 - 18:17

Jeśli słuchawki same w sobie są kiepawe (przetworniki i konstrukcja) to grzebać można do woli a wyłączanie jeszcze bardziej zochydzi ich używanie. Te efekty mają maskować słabość konstrukcji.

• 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#6 kombajn

kombajn
  • Nałogowiec

• 1905 postów

Napisano 02 sierpień 2017 - 18:50

Może tak może nie. Pozostaje sprawdzić. Względnie zadanie dla majsterkowiczów otworzyć słuchawki, wywalić w diabły DAC przylutować normalny kabel z wtyczką 3,5 mm. Ale tak jak mówi cooger skopanej konstrukcji komory akustycznej słuchawek (nawet w tak inwazyjny sposób) się nie przeskoczy.

• 0

#7 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7505 postów

Napisano 02 sierpień 2017 - 19:00

Zamiast grzebać to lepiej ten cud techniki sprzedać lub odesłać jeśli kupione przez net. Zamiast tego kupić coś normalnego. Zapewne nawet ISK HP-580 zjedzą ten wynalazek na śniadanie.

• 0

#8 kombajn

kombajn
  • Nałogowiec

• 1905 postów

Napisano 02 sierpień 2017 - 19:23

dokładnie

• 0

#9 Chudyyy

Chudyyy
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 03 sierpień 2017 - 23:08

Niestety czas zwrotu się skończył, ale dziękuję Wam za odpowiedź :) Temat można zamknąć :)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: słuchawki, adapter, dźwięk, przejściówka, audio, Thunder, usb, minijack

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych