Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

Od jakiegoś czasu mam dziwny problem z łączem, najbardziej zauważalny w grach online. Objawia się to kilkusekundowymi lagspike'ami/zrywaniem połączenia(?). Przez jakiś czas ping jest stały i wszystko jest w porządku, ale co kilka/kilkanaście minut mam te lagspike'i, które trwają około 5-10 sekund. Normalnie bym to olał ale uniemożliwia mi to jakiekolwiek granie w gry online, które wymagają stałego pingu.
Tak więc zwracam się do Was z prośbą o pomoc, bo już sam nie wiem co robić...

Jakie czynności wykonywałem samodzielnie do zdiagnozowania problemu:
- oczywiście wyczyszczenie komputera z robactwa itp.

- aktualizacja sterownika karty sieciowej

- pingowanie stałe jakiegoś adresu (w momencie laga ping się nie zmieniał)
- pathping aby sprawdzić czy gubię pakiety - 0 utraty na końcu
- sprawdziłem czy problem zniknie po kablu - żadnej zmiany
- dzwoniłem do działu obsługi klienta i podobno ze strony dostawcy wszystko jest okej.
(możliwe, że jeszcze coś robiłem ale wypadło mi z pamięci)

Dostawcą mojego internetu jest vectra i posiadam od nich cudowny wynalazek modem/router w jednym, w którym oczywiście nie mogę grzebać bo to Vectra...

Jeżeli o czymś zapomniałem napisać to z góry przepraszam.
 

Link to post
Share on other sites

Wpisz w konsoli cmd i wpisz Ping 8.8.8.8 -t i sprawdź czy pingi przerywają. Najlepiej połącz się przewodowo z urządzeniem usługodawcy, technologią ethernet (tzw.skrętka) Jeżeli przerywa dzwoń do usługodawcy. Jeżeli problem jest na Twoim routerze, znaczy że ma zbyt gorąco, tanie routery, taki urok. Zostaje jeszcze problem z przepustowością łącza. Dużo ludzi na małym transferze. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wpisz w konsoli cmd i wpisz Ping 8.8.8.8 -t i sprawdź czy pingi przerywają. Najlepiej połącz się przewodowo z urządzeniem usługodawcy, technologią ethernet (tzw.skrętka) Jeżeli przerywa dzwoń do usługodawcy. Jeżeli problem jest na Twoim routerze, znaczy że ma zbyt gorąco, tanie routery, taki urok. Zostaje jeszcze problem z przepustowością łącza. Dużo ludzi na małym transferze. Pozdrawiam.

Sprawdziłem tą komendę i w momencie laga nie było żadnego skoku pingu.

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałeś wifi czy kablem ?. Ewentualnie zostaje brak transferu dzielonego na kilka osób. Skoro pingi są w momencie lagu.

Na kablu sprawdzałem. Dla pewności wyłączyłem wifi w innych urządzeniach w domu, żeby uzyskać jak najlepszy wynik. Jak pisałem wcześniej, po zpingowaniu tego adresu, który mi poleciłeś wszystko wyglądało w porządku jednak te kilkusekundowe lagi dalej się pojawiały. Zaczynam się zastanawiać, czy może wina leży po stronie mojego komputera a nie łącza...

Link to post
Share on other sites

Możliwe jest że jest to komputer, może pożycz od kolegi.Albo zagraj dłużej w grę na telefonie. Jesli problemu nie ma na smartphone to rób formata, błędu nie opłaca się w większości szukać. Win 10 nie odpali Ci np. Internetu jak data nie bedzie się zgadzać...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...