Skocz do zawartości

Klawiatura + mysz 200/250/300 zł


Recommended Posts

Witam, poszukuję klawiatury i myszki.

 

§  Budżet: 200/250/300 na wszystko

§  Jakiej myszki obecnie używasz:  najprostszej od Microsoftu ( model 1416)

§  Jaką masz obecnie podkładkę:   Natec GENESIS M12 MAXI LAVA

§  Z jakich wartości DPI korzystasz: nic nie zmieniałem

§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS:---------

§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły):Cities:Skylines, Farming Simulator 2017, ETS2 / MP. 

§  Chwyt: palm grip

§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):  1+2+2

§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka): 10cm

§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: nie byłem zadowolony z niej

§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): kolor: byle nic z niebieskim, podświetlenie mile widziane ale niekonieczne

 

Jeżeli chodzi o klawiaturę to chciałbym aby nie kończyła się zaraz za klawiszami. Teraz posiadam microsoft wireless keyboard 2000. Nie potrzeba mi dodatkowych przyciskówm 

 

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. 

Edytowane przez MatiosM
Link to post
Share on other sites

Corsair Raptor + SteelSeries Rival 100 powinno się do 300 zł zamknąć. Zależy też do jakich gier :) Można czasem w supermarketach dostać dobre myszki za grosze, wtedy więcej $$$ na klawiaturę zostanie. Jak ciśniesz w FPS możesz też pomyśleć nad myszką dm1 pro. W jej cenie od zowie czy razera co najwyżej podkładkę kupisz :P

Link to post
Share on other sites
Jaką chcesz klawiature mechaniczną czy membranową?

 

Raczej membranową, ponieważ uwielbiam ciszę.

 

 

 

Zależy też do jakich gier
§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły):Cities:Skylines, Farming Simulator 2017, ETS2 / MP. 

 

 

 

Jaką chcesz klawiature?

 

Jak wyżej. Raczej membranowa i musi mieć podpórkę na nadgarstki oraz blok numeryczny. 

 

 

Tony stark, dnia 10 Sie 2017 - 09:12, napisał: W supermakretach to można tanio warzywa dostać! Jaką chcesz klawiature? Jaki grip myszki?

Chwyt: palm grip

Jedna osoba, która czyta cały pierwszy post :)

Edytowane przez MatiosM
Link to post
Share on other sites

Ja mam klawiaturę Gigabyte Force K7 i jestem zadowolony z niej bardzo ;) W sumie to wziąłem ją bo przyciski bardzo podobne do klawiatur laptopowych, a korzystałem wcześniej z lapka 7lat. Co do myszki to obejrzyj Rivala 100 albo DM 1 Pro, bardzo fajne myszki. Ogólnie to myszkę najlepiej dobrać tak żeby była wygodna, czyli iść do sklepu i przymierzyć kilka, a dopiero później poszukać w tym stylu myszek z jak najlepszym sensorem i zamówić. Biorąc przez neta też masz ustawowe 14 dni na odesłanie towaru.

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites
Co do myszki to obejrzyj Rivala 100 albo DM 1 Pro, bardzo fajne myszki. Ogólnie to myszkę najlepiej dobrać tak żeby była wygodna, czyli iść do sklepu i przymierzyć kilka,

 \

 

Dzięki za propozycje. Blisko siebie mam  RTVeuroAGD i Neoneta to na pewno coś znajdę ;)

Edytowane przez MatiosM
Link to post
Share on other sites
Tak ciężko dokupić osóbno podkładke?
§  Jaką masz obecnie podkładkę:   Natec GENESIS M12 MAXI LAVA

 

napisane w pierwszym poście

 

 

 

Jest jeszcze motospeed ck108

 

Raczej wolałbym membranową (cichsza) ale dodam ją do listy Proponowanych ;)

Edytowane przez MatiosM
Link to post
Share on other sites

Dm1 pro i dm1 pro S to obecnie najlepsze myszki w swojej klasie cenowej z najlepszym sensorem na rynku. Klawiatura nie jest tak ważna do grania jak myszka, bo w klawiaturze ważne aby mozna bylo wcisnac 4, 5 przycisków na raz, klawisze latwo się wciskaly i w zasadzie na tym koniec, za to myszka ma idealnie odwzorowac Twoj ruch dlonia i dobrze w dłoni leżeć. Dm1 pro, dm1 pro s i rival 300, od biedy jeszcze rival 100, gorszy sensor (ale wciąż dobry) i gorsze wykonanie

 

Edytowane przez pawelox01
Link to post
Share on other sites

Dm1 pro i dm1 pro S to obecnie najlepsze myszki w swojej klasie cenowej z najlepszym sensorem na rynku. Klawiatura nie jest tak ważna do grania jak myszka, bo w klawiaturze ważne aby mozna bylo wcisnac 4, 5 przycisków na raz, klawisze latwo się wciskaly i w zasadzie na tym koniec, za to myszka ma idealnie odwzorowac Twoj ruch dlonia i dobrze w dłoni leżeć. Dm1 pro, dm1 pro s i rival 300, od biedy jeszcze rival 100, gorszy sensor (ale wciąż dobry) i gorsze wykonanie

 

DM1 Pro ma taki sam sensor jak Rival 100 i prawie taki sam kształt, więc jeśli polecasz DM1 Pro, to nie pisz że "od biedy jeszcze rival 100" bo to bez sensu ;p 

 

Z tych myszek co wymieniłeś tylko DM1 Pro S ma najlepszy sensor na rynku (PWM 3360), a zarówno DM1 Pro jak i Rival 100 i Rival 300 mają trochę słabszy ale również bardzo dobry (PWM 3310). Dodam też że niektóre DM1 Pro (bez S) miały jakąś wadę fabryczną z przełącznikami, nie wiem jak jest teraz czy to naprawiono, wiem że Pro S już tego problemu nie miała. Dodatkowo DM1 Pro i DM1 Pro S są takie same z wyglądu, różnią się tylko sensorem i są prawie takie same z wyglądu jak Rival 100, więc którąkolwiek z nich przymierzysz to masz już zmierzone jakby 3 myszki :P

 

Też warto dodać, że DM1 Pro i DM1 Pro S nie mają oprogramowania, przez co DPI zmieniasz tylko przyciskiem na ustalone z góry wartości. Koloru tak samo nie zmienisz, bo jest on przypisany do danego poziomu DPI. Trochę ogranicza to personalizację myszki, chyba że odpowiadają Ci przypisane wartości DPI i przypisane do nich kolory podświetlenia (musisz gdzieś poszukać). W Rivalach 100 i 300 już chyba dostajesz oprogramowanie z tego co wiem.

 

DM1 Pro S w cenie Rivala 300 ma lepszy sensor. Rival 300 jest za to większy. Musisz iść i mierzyć.

Jeśli masz coś pieniędzy do dołożenia, to najnowszy Rival 310 ma najlepszy na rynku sensor PMW 3360 ulepszony przez SS, ale ta myszka to już 280zł i w tym zakresie też jest sporo innych wartych uwagi (nie mówię że lepszych, ale inny wybór którego nie poruszałem ze względu na cenę).

Nowością jest też Rival 110, który ma mieć sensor chyba jakością pomiędzy 3310 i 3360, ale nie wiem o tym w sumie nic, tak samo jak nie znam ceny, ani nie wiem czy jest już w sprzedaży ta myszka. Rival 310 już na pewno jest w sklepach.

 

Co do sprzętu Logitecha to nie ma raczej co narzekać. Może słuchawek bym nie kupił, klawiatury raczej też nie, ale myszki robią wręcz świetne i z bardzo fajnym oprogramowaniem. Ja bym Logitecha pod względem myszek na pewno nie odrzucał. 

 

W sumie to masz tu kilka propozycji w tym temacie i leć mierzyć myszki do sklepu, bo to najważniejsze.

 

Klawiaturę kupisz i tak membranową w tej cenie i najlepiej wybrać coś w miarę nie drogiego 100-150zł, a do tego dobrą myszkę. 

 

Przykłady klawiatur:

https://www.ceneo.pl/40529374#pid=1966

https://www.ceneo.pl/24496388

https://www.ceneo.pl/24496388

 

Powiem Ci, że moim zdaniem 100x lepiej byłoby wziąć porządną myszkę na sensorze 3360/3366 czy SteelSeriesowym odpowiedniku i do tego klawiaturę jakąś najzwyklejszą za 50zł, niż szukać w tych samych cenach. Jaką masz teraz klawiaturę i co Ci w niej nie odpowiada? 

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

Co do logitecha to co po prostu nie trawię, więc dlatego go odrzucam.

 

Rival 100 jest aktualnie do kupienia za 100 zł więc pozostaje max 200 zł na klawiaturę.

Ewentualnie Rival 300 za 190 zł i 110 zł na klawiaturę

 

Teraz posiadam microsoft wireless keyboard 2000. Niestety po kilku latach użytkowania zaczyna się przycinać.

Nowa musi posiadać podpórkę pod nadgarstki i blok numeryczny.

Link to post
Share on other sites
DM1 Pro ma taki sam sensor jak Rival 100 i prawie taki sam kształt, więc jeśli polecasz DM1 Pro, to nie pisz że "od biedy jeszcze rival 100" bo to bez sensu ;p Z tych myszek co wymieniłeś tylko DM1 Pro S ma najlepszy sensor na rynku (PWM 3360), a zarówno DM1 Pro jak i Rival 100 i Rival 300 mają trochę słabszy ale również bardzo dobry (PWM 3310).
Moja pomyłka, wydawalo mi się że dm1 pro ma taki sam sensor co wersja S. Tak czy inaczej Lepiej kupić porządna myszkę i tańsza klawiaturę niż na odwrót. Nie wiedziałem również ze dm1 nie mają oprogramowania, to pewne? Patrząc po opiniach ludzi którzy kupili ta myszkę to nie wydaje się aby to miało jakiś wpływ na granie, a sam sensor robi robotę. Mam obecnie mysz laserowa z avago 9500 i mam zamiar zmienić na dm1 pro S bo celowanie w grach typu pubg nie jest najlepsze przy obecnej myszce

 

Edytowane przez pawelox01
Link to post
Share on other sites

Czytasz wszystko czy tylko moje posty. Patrz też na wypowiedzi innych.

 

Nie chce bo kupić TYLKO dlatego że jest ładna ale też że ma dobry sensor i odpowiednio leży w dłoni.

 

PS. Po kupnie rivala 300 nie pozostaje 60 zł tylko 110 zł na klawiaturę.

Edytowane przez MatiosM
Link to post
Share on other sites

Ciekawa propozycja klawiatury. Podoba mi się

 

A gdyby zwiększyć tak budżet do 200zł na klawiaturę znajdzie się coś sensownego ?  

 

Moim zdaniem jedną z najfajniejszych klawiatur niemechanicznych w tym przedziale jest właśnie Force K7. Sam ją wybrałem po kilku dniach poszukiwań, a nie chciałem wydawać na mechaniczną. Teraz właśnie z niej piszę ;p Kosztuje w tej chwili jakieś 150zł. Możesz też poczytać o https://www.ceneo.pl/40529374

 

To co mogę napisać od siebie o Gigabyte Force K to że ma fajny profil, niskie klawisze, kilka przydatnych skrótów (nie ma funkcji makr, skróty są zaprogramowane przez producenta), podświetlene w trzech kolorach - niebieski, turkusowy i zielony, których jasność możesz dostosowywać scrollem. Drugi scroll jest do dźwięku, bardzo wygodna i fajna sprawa, nie musisz żadnych skrótów mieć, nie musisz robić tego w systemie, tylko scrollem specjalnie do tego przeznaczonym ;p

 

Ja mam i polecam, ale to i tak musisz też iść do sklepu i zobaczyć. Tak samo jak z myszką. Poza tym jeśli zmierzyłeś Rivala 300 i Ci się podoba, to ja chyba bym i tak zastanowił się nad Rivalem 310 za te 270zł i za resztę kupił jakąś klawiaturę i chyba byłby to ciekawszy wybór ;p Lepszy sensor to nie tylko więcej DPI z których się nie korzysta, lepszy sensor to lepsza dokładność, lepszy lod, mniejszy jittering. Na przykład sensor 3310 jak i 3360 ma możliwość ustawienia 4000 DPI, ale sensor 3360 przy tych 4000 DPI wykaże mniejszy jittering niż 3310. 

Nawet jeśli nie korzystasz na co dzień z 4000DPI, to przy np. 800, 1600 itp sprawa ma się tak samo, tylko w odpowiednio mniejszej skali. 

 

Klawiatura to tylko klikanie, ważne żeby miała jakiś antyghosting przynajmniej w okolicach najczęściej używanych klawiszy i wygodnie leżała pod ręką ;p Jeśli chcesz antyghosting na całej klawiaturze, makra pod przyciski i pełno innych rzeczy, wtedy już trzeba patrzeć na mechaniczne, gdzie sensowne mechaniki zaczynają się trochę ponad Twoim budżetem. 

Za to myszka odwzorowuje każdy ruch Twojej ręki i nadgarstka i dobrze żeby sensor robił to jak najdokładniej. Szczególnie gdy grasz na wyższych rozdzielczościach i zależy Ci na płynności. Oczywiście najważniejsze to żeby wygodnie leżała w ręce, bo co po sensorze skoro po 15 min będziesz miał ochotę oderwać rękę od myszy. Dlatego trzeba iść i mierzyć, zapisać sobie gdzieś np. na telefonie które myszki były wygodne i napisać w temacie to się pomyśli która z nich jest najlepsza, albo znajdzie lepszą z bardzo podobnym kształtem.

 

@edit

Warto też pamiętać, że lepszy sensor lepiej poradzi sobie na powierzchniach nie przeznaczonych dla myszki, chociaż jeśli się nie mylę i dobrze wygooglowałem to Twoja podkładka jest czarna, więc żaden nie powinien się gubić.

 

W Logitechach (a przynajmniej w moim, nie wiem jak w innych ale chyba mają te same oprogramowania) można dostrajać sensor do powierzchni wykonując jakieś tam ruchy według instrukcji jaka pokazuje Ci się na ekranie. Nie wiem czy to dużo daje, o ile cokolwiek daje, ja sobie dostroiłem do podkładki ;p Być może na samym biurku by to coś zmieniało, ale szkoda ślizgaczy w myszce na jeżdżenie po blacie.

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites
Force K7

niestety nie ma wystarczająco długiej podkładki pod nadgarstki :(

 

 

podświetlene w trzech kolorach - niebieski, turkusowy i zielony

niestety nie będę używał - brak czerwonego a tak wszystko dobieram żeby był (chodź dodatki do pokoju są limonkowe to czerwony zarezerwowałem dla komputera) 

 

 

Poza tym jeśli zmierzyłeś Rivala 300 i Ci się podoba,

 

Mierzyłem Rivala 100 i Rivala 300 i dla mnie wygodniejszy był Rival 100

 

 

chociaż jeśli się nie mylę i dobrze wygooglowałem to Twoja podkładka jest czarna
Rivalem 310 za te 270zł

Przekroczy budżet a podałem max 300zł i ani grosika więcej

Tak, jest czarna ale prawa strona podkładki ma nadruk ;)

 

 

A co byś powiedział o 

Bloody b120

miałem okazję ją dzisiaj zobaczyć i bardzo mi się podobała, chodź troszkę maława podkładki pod nadgarstki na bokach/ 

Edytowane przez MatiosM
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...