Skocz do zawartości

Support NVIDIA - moje doświadczenia


Recommended Posts

Witam.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jest to moje subiektywne odczucie, co do jakości supportu NVIDIA.

Może ktoś miał inne doświadczenia, ja miałem takie:

 

Dawno dawno temu.. a właściwie niedawno bo w styczniu 2017 zakupiłem synowi tablet NVIDIA Shield.

O plusach tego wyboru nie będę się rozpisywał, natomiast nastał dzień w którym odmówił posłuszeństwa.

Zaczęło się od sporadycznych problemów z ładowaniem i w końcu przestał ładować się w ogóle. W między czasie zdążyła jeszcze szybka delikatnie pęknąć (syn mówił że sama). 

Tablet był kupiony w sklepie na X z dodatkową gwarancją "od przypadkowych uszkodzeń".

Niestety nie przeczytałem wcześniej opinii na temat tej gwarancji, która jest .. sami spójrzcie:

http://www.wykop.pl/ramka/3775031/tak-wyglada-dodatkowe-ubezpieczenie-ucare-laptopa-kupionego-w-x-kom/

http://forum.x-kom.pl/viewtopic.php?f=35&t=6088&sid=c6833a1a29667105700068d15a42405e&start=465

 

No ale idziemy dalej.

Jako że chciałem to oddać na gwarancję jakąkolwiek, odwiedziłem sklep, w którym kupiłem rzeczony tablet. Sprawdzam serwis, i tam moją uwagę przykuło coś takiego:

 

Skierowanie zgłoszenia gwarancyjnego bezpośrednio do producenta, w większości przypadków przyśpiesza jego realizację. Poniżej znajdziesz listę producentów wraz z danymi do kontaktu. Jeśli producent, którego szukasz, nie znajduje się na poniższej liście, skontaktuj się z nami - nasi pracownicy zapewnią Ci fachową pomoc w każdej sytuacji.

 

W sumie nie głupie, po co odsyłać do sklepu, skoro mogę prosto do producenta, ominę w ten sposób udział kolejnego podmiotu w łańcuszku, tym bardziej, że sklep nie byłby w stanie wymienić sprzętu na nowy, ponieważ nie ma go już w sprzedaży. Naprawić tym bardziej.

 

Odwiedziłem więc oficjalną stronę NVIDIA http://www.nvidia.pl/object/support-pl.html i wdałem się w pogawędkę z Panią Dorotą na czacie (swoją drogą nie wiem czy tak faktycznie ma na imię, ale mniejsza z tym, bardzo miła osoba).

Przedstawiłem całą sytuację. Poprosiła mnie o wysłanie skanu faktury, kilku zdjęć, numerów seryjnych, adresu itd. Porobiłem, powysyłałem, Kolejnego dnia dostałem informację, że zgłoszenie zostało wysłane do centrali i trzeba poczekać na rozpatrzenie. Myślę - potrwa, a tu ku mojemu zdziwieniu kolejnego dnia przyszła informacja, że uznają gwarancję i proszą o wysłanie tabletu (1:0 dla NVIDIA).

 

Dostałem informację co ma być na kopercie, jak ma być sprzęt zapakowany gdzie wysłany i.. własnie.. AMSTERDAM? Kurierem? Patrze na szybko, 499 PLN kurier. Ło je su.

I tu kolejny ukłon w stronę NVIDIA, przysłali etykiety logistyczne i wszystkie niezbędne papiery potrzebne do wysyłki, wystarczyło zamówić kuriera który to odbierze. (2:0)

Kurier przyjechał, wziął paczuszkę i pojechał.

 

Rozpoczął się okres oczekiwania. Do Amsterdamu blisko nie jest, więc kurierzy pomimo szybkiej jazdy trochę będą podróżować. Kilka dni później dostałem informację na maila, że sprzęt już do mnie wraca (5 dni kalendarzowych wraca paczka z Amsterdamu, w tym sobota i niedziela - jakby się ktoś pytał).

 

I "nadejszła wiekopomna chwila" (dziś)

Przed chwilą odebrałem tablet. Nie jest to ten sam tablet który wysłałem. Jest nowy. Fabrycznie. (3:0)

 

Reasumując, jestem bardzo zadowolony z supportu NVIDIA, od zgłoszenia, przez wysyłkę, aż po zwrot do mnie wszystko przebiegało bardzo sprawnie. Kontakt dobry- codziennie odpowiedź na pytania, śledzenie paczki w obie strony, miałem odczucie, że faktycznie ktoś chce mi pomóc i to załatwić. 

 

Pozostaje mi jedynie życzyć Wam, aby sprzęt się nie psuł, a jeśli tak się stanie, będziecie w dobrych rękach. Mam taką nadzieję.

Edytowane przez PawelQ
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...