Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

NAs4free zdalne włączanie

nas4free nas free siec la konfiguracja zdalne wlaczenie serwer

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukaszz2369

lukaszz2369
  • Nowicjusz

• 22 postów

Napisano 31 lipiec 2017 - 20:43

Witam. 

Interesuje mnie mnie możliwość włączenie zdalnego serwera z oprogramowaniem Nas4free. W opcjach znalazłem taka opcję na włączenie serwera tylko nie wiem jak to wykonać od strony Win żeby się uruchomił. 

Nas4free jest zainstalowany na laptopie HP NC6220 a opcja zdalnego włączenia będzie wykonywana z Windows 10 Pro. Wszystko podłączone pod jeden router.

• 0

#2 Longhorn

Longhorn
  • Maniak

• 3281 postów

Napisano 01 sierpień 2017 - 05:40

Funkcjonalności nas4free nie znam, ale komputer możesz uruchomić zdalnie, o ile obsługuje Wake-on-LAN i w wypadku laptopa jest podłączony do zasilacza. Z poziomu drugiego routera wysyłasz magic packet poleceniem wolcmd i MAC adres karty sieciowej drugiego PC. Może być konieczne podanie IP i maski oraz portu. Bardziej dla formalności, bowiem ta funkcja operuje na 2 warstwie ISO-OSI, a wyłączony komputer nie ma nadanego adresu sieciowego.
  • 1

i5 4690K | 2x4GB 2400MHz | Asus GTX 1060 6GB | SSD 256GB + 2TB + 250GB | Thermaltake SmartSE 630W | Thermaltake Commander GS-III | LG 22MP65 | CM Storm Devastator | Win 10 Pro | Microlab Solo7c * Dell Vostro 5471 + Dell Latitude E5430 + E7240

#3 lukaszz2369

lukaszz2369
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 22 postów

Napisano 02 sierpień 2017 - 18:32

Udało mi się ten problem rozwiązać za pomocą programu WakeOnLan i wpisaniu adresu mac i IP serwera Udało mi się go zdalnie uruchomić. Dzięki za odpowiedź.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nas4free, nas, free, siec, la, konfiguracja, zdalne, wlaczenie, serwer

Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych