Skocz do zawartości

Modernizacja komputera dla gracza 5000zl


Recommended Posts

Witam.

Tak jak w temacie jestem zainteresowany/zmuszony do modernizacji komputera ze względu na spalenie podzespołów.

 

Zastosowanie komputera: gry, biuro, internet.

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 5000zl.

Kiedy zamierzasz kupić komputer?: 1-3 miesiące.

Których części potrzebujesz?: cpu,gpu,płyta główna,ram,chłodzenie

cpu,zasilacz,ssd,

Czy będziesz podkręcać sprzęt?: tak.

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to

model?:lg 27mt93s-pzq, 1920x1080 60hz

Specjalne wymagania:brak

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?: HDD, obudowa

Własna propozycja zestawu:

1.

Procesor Intel Core I5-7600K, 3.8GHz, 6MB BOX (BX80677I57600K)

Płyta główna MSI Z270 TOMAHAWK, Z270, DDR4, HDMI, DVI, USB-C, ATX

Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 (CMK16GX4M2B3000C15)

Karta graficzna MSI GeForce GTX 1060 GAMING X+, 6GB GDDR5 (192 Bit)

Zasilacz SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W SPC166

Dysk SSD Samsung 960 Evo 250GB MZ-V6E250BW

Chłodzenie CPU be quiet! Dark Rock PRO 3 (BK019)

2.

Drugi zestaw jest prawie identyczny tylko zamiast dysku ssd dołożyć kasę na gtx 1070 a ssd zakupić w późniejszym czasie.

 

Co do pytań chciałbym się dowiedzieć jak się zapatrujecie na te zestawy? Jeżeli ktoś ma lepszy pomysł co do rozdysponowania gotówki chętnie posłucham ;). Co do monitora może w przyszłym roku zdecyduję się na wymianę ale póki co zostaje przy swoim lg. Co do wykorzystania np. w grach nie muszą to być detale ultra;) high wystarczy:) oraz chciałbym jezeli to mozliwe żeby ten komputer pochodził z 5 lat bez potrzeby drastycznych modernizacji. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję!

Link to post
Share on other sites

Jaką masz obudowę ? Jaka maks wysokość chłodzenia. 

 

Jeżeli chodzi o propozycję, za 5000 zł masz zestaw z i7 7700K + SSD na MLC

 

1 x  Intel Core i7-7700K /4.2GHz, 8MB, LGA1151, BOX/ 1 x  MSI Z270 Tomahawk /intel Z270, LGA1151/ 1 x  Palit GeForce GTX1060 JetStream 6GB DDR5 192bit (1708/8000) 1 x  Plextor M.2 M8Pe 256GB heat sink 1 x  Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance Black 1 x  SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 1 x  XFX Core TS 550W 120mm Bronze

 

5045 zł Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Schodząc do 7600K i 8 GB DDR4 na start spokojnie wkładasz GTX 1070. Drugą kość dokładasz za jakiś czas. 

 

Można też pokombinować z 6700K i Z170. Za ~ 5100 zł masz 6700K na Z170 + GTX 1070 + 8 GB DDR4 + Iridium Pro

Link to post
Share on other sites

Co do obudowy to mam Gladius M40 Pure Black (GD-M40) - SilentiumPC

Propozycja z i7 jest calkiem ciekawa :) co do chlodzenia cpu fortis wystarczy? W pokoju niestety mam prawie 30 stopni ;)

Co do obudowy to mam Gladius M40 Pure Black (GD-M40) - SilentiumPC

Propozycja z i7 jest calkiem ciekawa :) co do chlodzenia cpu fortis wystarczy? W pokoju niestety mam prawie 30 stopni ;)

Link to post
Share on other sites

Przy obecnych glutach większej różnicy nie odczujesz. Oczywiście kultura pracy, wygląd czy jakość wykonania stoi po stronie BQ. Jak chcesz, to możesz brać ale problemem będzie tutaj być może obudowa. Dawno nie przerabiałem Gladiusa, producent podaje max 157 mm.

Link to post
Share on other sites

...tutaj być może obudowa. Dawno nie przerabiałem Gladiusa, producent podaje max 157 mm.

Wprowadziłem Cię w bład co do obudowy. Teraz popatrzyłem i mam jednak inną obudowe bo Gladius 800 Window Pure Black... Mimo wszystko producent podaje 161mm... No dobra jezeli mowisz ze nie ma wiekszej roznicy to nie widze sensu przepłacać;)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...