Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Ulepszanie obiegu powietrza w małej obudowie

obieg powietrze amd fx-6300 fsp obudowa cnc wentylatory kierunek podkręcanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 PrzemoVi

PrzemoVi
  • Nowicjusz

• 9 postów
  • Miejscowość:Opole

Napisano 30 lipiec 2017 - 22:13

Witam. Posiadam komputer o następujących parametrach:

Obudowa mini-tower z hp pavilion p6-2110ew

płyta główna ASRock 970M Pro3

procesor AMD FX-6300 podkręcony do 3.8ghz

Zasilacz FSP hexa 550W

8gb ram ( 2 x 4 ) DDR3 1333mhz

grafika MSI gt 630 4gb

dysk hitachi 1tb

coller spartan pro he924 v2

Generalnie to na razie nie mam boku do obudowy. Zamierzam kpić pleksi i sobie je przyciąć na cnc. Ale mam problem z obiegiem powietrza w obudowie, jest dosyć słaby, zaraz za dyskiem twardym jak się wsadzi rękę nawet przy braku boku jest bardzo gorąco. Po zamknięciu w środku robi się 40-50 st. Na obrazku czerwonymi strzałkami zaznaczyłem obecne wentylatory, na fioletowe miejsce, gdzie zamontowałem dodatkowy, ale nie mam aparatu a to stare foto. W miejscu zaznaczonym na pomarańczowo zamierzam wyciąć cnc otwór w obudowie i zamontować z drugiej strony taki duży wentylator z zasilacza i nie wiem, czy lepiej będzie go ustawić aby wciągał czy wydmuchiwał powietrze. Tam gdzie jest zaznaczone na niebiesko może zamontuje drugi taki i też nie wiem, czy lepiej będzie, jak będzie wciągał, czy wydmuchiwał powietrze?? Z przodu nic nie zamontuje ponieważ mam tam 2mm blachy i ładny plastikowy przód :) Co wy o tym sądzicie? I jak ustawić te wentylatory? Na drugim zdjęciu na fioletowo oznaczyłem, gdzie jest najcieplej :D

gJ2DFb6.jpgQo78qgd.jpg

Użytkownik PrzemoVi edytował ten post 30 lipiec 2017 - 22:18

• 0

#2 Qdyn ek

Qdyn ek
  • Entuzjasta

• 616 postów
  • Miejscowość:Nowy Sacz

Napisano 31 lipiec 2017 - 06:30

Ciężko coś radzić to stara obudowa z zasilaczem na górze, może zamiast kombinować poszukaj markowych używek za 100zł

ludzie się pozbywają w nienagannym stanie często. tutaj 2 wentylatory to koszt połowy takiej budy, więc może warto 

• 0

#3 ramzesx

ramzesx
  • Entuzjasta

• 608 postów
  • Miejscowość:Głogów

Napisano 31 lipiec 2017 - 06:58

Autorze - jeżeli chcesz, to mam Zalmana Z3 na sprzedaż - fajnie wentylowana obudowa, jedna z tych tańszych. Dyski u mnie trzymały dosyć niskie temp, tak samo CPU i GPU. Wentylacja - 2x front, 2x top, 1x tył. Montaż dysków bez narzędziowy. 

• 0

#4 PrzemoVi

PrzemoVi
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 9 postów

Napisano 31 lipiec 2017 - 07:50

Problem jest taki, że nie chce na razie wydawać pieniędzy na nową budę a wentylatory mam z odzysku, chociaż za kilka tygodni na pewno się zdecyduję na zakup.

Użytkownik PrzemoVi edytował ten post 31 lipiec 2017 - 08:02

• 0

#5 choleryk65

choleryk65
  • Maniak

• 2050 postów

Napisano 31 lipiec 2017 - 10:20

Jeżeli by się dało to tam gdzie jest zaznaczenie na fioletowo z boku obudowy, dodać wentylatory wlotowe. Wiąże się to z wycięciem otworów w bocznej ściance, ale nie widzę czy znajdzie się tam miejsce na wentyle o grubości 25mm.

Eee... dopiero  teraz widzę na duzym monitorze, że wentylator z tyłu i na radiatorze wieją nie w tę stronę.

Autorze obróć obieg powietrza na zewnątrz, czyli patrząc na zdjęcie, wentylator na radiatorze po lewej stronie wiejący w kierunku tyłu obudowy, ten z tyłu obudowy ma wywiewać powietrze. A jak się da jak pisałem wyżej to będzie jeszcze lepiej. Już jeden nawiewowy zrobi dużą różnicę ale lepiej dwa.

Użytkownik choleryk65 edytował ten post 31 lipiec 2017 - 15:19

• 0

#6 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10437 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 31 lipiec 2017 - 11:58

A dlaczego wentylatory na dole,powoduję nawiew do wewnątrz ? Potem ,to nagrzane powietrze,nie ma wyjścia z obudowy. Ja bym ustawił dwa dolne wentylatory na wypychanie ciepłego powietrza na zewnątrz,jeśli tam jakiś otwór,lub możliwy przepływ ...

• 0

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#7 kladiator

kladiator
  • Miłego dnia ;)

• 537 postów
  • Miejscowość:Wielki Wełcz
  • 3DMark 06:+-20pkt

Napisano 31 lipiec 2017 - 12:16

Powinny być tak ustawione wentylatory (nie patrz na cyferki): Poprawna-wentylacja-obudowy-Wentylacja-w

Wtedy zimne powietrze wchodzi do obudowy chłodząc dyski twarde. Tylko ze nie chcesz do przodu nic wkładać :/ To zamontuj odwrotnie wentylator od chłodzenia procesora, żeby wiał w stronę wentylatora na obudowie, i wentylator z obudowy też odwróć żeby wyrzucał ciepłe powietrze, bo tak jak jest teraz to gorące powietrze z chłodzenia procka leci prosto w dyski..

Użytkownik kladiator edytował ten post 31 lipiec 2017 - 12:19

• 0

AMD Athlon X4 950  | MSI B350M PRO-VDH | ASUS Radeon R9 270X 2GB | G.SKILL 8GB DDR4 2400MHz | SSD WD Green 120GB | HDD WD Green 1,5TB | CoolerMaster Thunder 500W | Win 7 64bit

#8 PrzemoVi

PrzemoVi
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 9 postów

Napisano 02 sierpień 2017 - 17:32

Dobra, wstawiłem dwa wentylatory 120mm w oba boki obudowy i obróciłem radiator od cpu + wiatrak w obudowie i różnica jest wielka. Dzięki  za rady, temat można zamknąć

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: obieg, powietrze, amd, fx-6300, fsp, obudowa, cnc, wentylatory, kierunek, podkręcanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych