Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Posiadam komputer o następujących parametrach:

 

Obudowa mini-tower z hp pavilion p6-2110ew

płyta główna ASRock 970M Pro3

procesor AMD FX-6300 podkręcony do 3.8ghz

Zasilacz FSP hexa 550W

8gb ram ( 2 x 4 ) DDR3 1333mhz

grafika MSI gt 630 4gb

dysk hitachi 1tb

coller spartan pro he924 v2

 

Generalnie to na razie nie mam boku do obudowy. Zamierzam kpić pleksi i sobie je przyciąć na cnc. Ale mam problem z obiegiem powietrza w obudowie, jest dosyć słaby, zaraz za dyskiem twardym jak się wsadzi rękę nawet przy braku boku jest bardzo gorąco. Po zamknięciu w środku robi się 40-50 st. Na obrazku czerwonymi strzałkami zaznaczyłem obecne wentylatory, na fioletowe miejsce, gdzie zamontowałem dodatkowy, ale nie mam aparatu a to stare foto. W miejscu zaznaczonym na pomarańczowo zamierzam wyciąć cnc otwór w obudowie i zamontować z drugiej strony taki duży wentylator z zasilacza i nie wiem, czy lepiej będzie go ustawić aby wciągał czy wydmuchiwał powietrze. Tam gdzie jest zaznaczone na niebiesko może zamontuje drugi taki i też nie wiem, czy lepiej będzie, jak będzie wciągał, czy wydmuchiwał powietrze?? Z przodu nic nie zamontuje ponieważ mam tam 2mm blachy i ładny plastikowy przód :) Co wy o tym sądzicie? I jak ustawić te wentylatory? Na drugim zdjęciu na fioletowo oznaczyłem, gdzie jest najcieplej :D

 

http://i.imgur.com/gJ2DFb6.jpghttp://i.imgur.com/Qo78qgd.jpg

Edytowane przez PrzemoVi
Link to post
Share on other sites

Ciężko coś radzić to stara obudowa z zasilaczem na górze, może zamiast kombinować poszukaj markowych używek za 100zł

ludzie się pozbywają w nienagannym stanie często. tutaj 2 wentylatory to koszt połowy takiej budy, więc może warto 

Link to post
Share on other sites

Autorze - jeżeli chcesz, to mam Zalmana Z3 na sprzedaż - fajnie wentylowana obudowa, jedna z tych tańszych. Dyski u mnie trzymały dosyć niskie temp, tak samo CPU i GPU. Wentylacja - 2x front, 2x top, 1x tył. Montaż dysków bez narzędziowy. 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli by się dało to tam gdzie jest zaznaczenie na fioletowo z boku obudowy, dodać wentylatory wlotowe. Wiąże się to z wycięciem otworów w bocznej ściance, ale nie widzę czy znajdzie się tam miejsce na wentyle o grubości 25mm.

Eee... dopiero  teraz widzę na duzym monitorze, że wentylator z tyłu i na radiatorze wieją nie w tę stronę.

Autorze obróć obieg powietrza na zewnątrz, czyli patrząc na zdjęcie, wentylator na radiatorze po lewej stronie wiejący w kierunku tyłu obudowy, ten z tyłu obudowy ma wywiewać powietrze. A jak się da jak pisałem wyżej to będzie jeszcze lepiej. Już jeden nawiewowy zrobi dużą różnicę ale lepiej dwa.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

A dlaczego wentylatory na dole,powoduję nawiew do wewnątrz ? Potem ,to nagrzane powietrze,nie ma wyjścia z obudowy. Ja bym ustawił dwa dolne wentylatory na wypychanie ciepłego powietrza na zewnątrz,jeśli tam jakiś otwór,lub możliwy przepływ ...

Link to post
Share on other sites

Powinny być tak ustawione wentylatory (nie patrz na cyferki): http://chlodzenie.net/wp-content/uploads/2013/04/Poprawna-wentylacja-obudowy-Wentylacja-wyr%C3%B3wnana-1x-Ty%C5%82-1x-G%C3%B3ra-2x-Prz%C3%B3d_Temperatury-576x442.jpg

 

Wtedy zimne powietrze wchodzi do obudowy chłodząc dyski twarde. Tylko ze nie chcesz do przodu nic wkładać :/ To zamontuj odwrotnie wentylator od chłodzenia procesora, żeby wiał w stronę wentylatora na obudowie, i wentylator z obudowy też odwróć żeby wyrzucał ciepłe powietrze, bo tak jak jest teraz to gorące powietrze z chłodzenia procka leci prosto w dyski..

Edytowane przez kladiator
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...