Skocz do zawartości

Recommended Posts

  1. Budżet: Około 400 zł

Procesor: i5 4430

Karta Graficzna: EVGA GTX 960

Czy podkręcasz: NIE

Czy planujesz multi-GPU: NIE

Specjalne wymagania

Własna propozycja: Corsair RMX 550x vs. EVGA SuperNOVA 550 G2         Zasilacz skierowany będzie wiatrakiem w dół, stąd mój dylemat: Zastanawiam się czy podczas pełnego obciążenia systemu (gry) Corsair RMX 550x (wiem że ma długi tryb pasywny) przełączy się "na wiatrak". Nie chcę katować zasilacza trybem pasywnym... Cisza jest sprawą marginalną gdyż wiatrak obudowy (Corsair Obsidian 350D)  z przodu obudowy śmiga ok 800 - 1000 rpm. Róznica w cenie "tylko" 70 zeta. W przyszłości zmiana GPU na Radeon rx 570 lub gtx 1060/2060... 

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze nie wiatrak tylko wentylator. Po drugie zasilacz sam "wie" kiedy ma się przełączyć z trybu pasywnego. Po to ma mapy, aby nie był "katowany". 

Rozumiem. Mój system pobiera około 250 - 260W podczas grania. Corsair RMX 550x załącza wentylator przy obciążeniu 275 W. Dlatego boje się o katowanie (wysokie temperatury) zasilacza... No chyba ze jest jeszcze jakiś inny czujnik/wyznacznik odpalenia wentylatora...

http://www.overclock.net/t/1455892/why-you-might-not-want-to-buy-a-corsair-rm-psu

Edytowane przez Gazaris
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, wentylator w zasilaczach jest wywoływany od obciążenia i od temperatury ( tam są czujniki w środku ). Dlatego tak nie lubimy XFX XTR, gdzie wentylator się załącza jakoś od 25°C na czujniku  :rotfl:  i potrafi się ciągle włączać i wyłączać. 
Jeśli będziesz używał go ( rm550x ) tylko w trybie pasywnym , warto rozważyć postawienie go wentylatorem do góry (poprawi chłodzenie przy pasywnej pracy) 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...