Skocz do zawartości

GTX 980 Ti do nowego PC


Recommended Posts

Witam.

Czy na dzień dzisiejszy opłaca się kupić komputer nowy, z używaną kartą graficzną?

Chodzi mi o GTX 980 Ti, którego od ok. 1600 zł (używany) na Allegro można znaleźć.

Jest sens kupić taką kartę, np. GTX 1060 6gb (1300/1400zł) czy może wstrzymać się z kupnem aż ceny się unormują i/lub wejdą do sprzedaży? Nie chcę zrobić tak, że teraz bym kupił zestaw z tym gtx-em, a po 3 miesiącach karta będzie warta połowę swojej ceny.

Głównie chodzi o gierki. Full HD, wyżej nie mam zamiaru. Jak to będzie z nowościami i wydajnością?

 

Mam nadzieję, że zrozumieliście mniej więcej.

Link to post
Share on other sites

Nigdy nic nie wiadomo. Na bank nie będzie takiego wielkiego spadku cen, że za 3 miesiące sprzedasz kartę za połowe tego co dałeś. Ale jak by taki GTX 980ti był za trzy miesiące np. 1200 warty wcale bym się nie zdziwił. Na przełomie kwietnia/maja można było je dorwać właśnie w tej cenie. Póki co ceny lecą delikatnie w dół i ja bym się jednak wstrzymał jeszcze z zakupem.

Link to post
Share on other sites

Na zmiany w srodkowym segmencie raczej bym za szybko nie liczyl. Brak jakichs konkretnych premier. Watpie zeby 980ti spadl do takiej ceny co piszesz. Inna sprawa ze nigdy nie widzialem nawet za 1200, a nawet jakbym widzial to bym nie uwierzyl i nie kupil, bo to by byla jawna sciema.

Link to post
Share on other sites

Zdażały się takie szybkie oferty kup teraz na allegro. Kupowałem w tym czasie swoją kartę i zakup używanej 980ti po taniości też rozważałem, także wiem za ile czasami schodziły. Polecam monitory aukcji można wtedy coś okazyjnie wyrwać :menda:

Link to post
Share on other sites

Obserwuj kurs Bitcoina i innych krypto walut.Do połowy lipca kurs spadał a teraz znowu rośnie.To przez wysoki ich kurs tych walut karty poszły do góry.Wszyscy montowali koparki.Jeżeli kursy tych walut będą spadać to zacznie się wysyp używanych,zajechanych kart z koparek ale i nowe modele stanieją.

Osobiście nie brałbym starego modelu do nowego kompa.Ale napisz jeszcze z czego się składa lub będzie składał ten twój nowy komputer.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

Witam.

Czy na dzień dzisiejszy opłaca się kupić komputer nowy, z używaną kartą graficzną?

Chodzi mi o GTX 980 Ti, którego od ok. 1600 zł (używany) na Allegro można znaleźć.

Jest sens kupić taką kartę, np. GTX 1060 6gb (1300/1400zł) czy może wstrzymać się z kupnem aż ceny się unormują i/lub wejdą do sprzedaży? Nie chcę zrobić tak, że teraz bym kupił zestaw z tym gtx-em, a po 3 miesiącach karta będzie warta połowę swojej ceny.

Głównie chodzi o gierki. Full HD, wyżej nie mam zamiaru. Jak to będzie z nowościami i wydajnością?

 

Mam nadzieję, że zrozumieliście mniej więcej.

Gtx 1060 i GTX 980 Ti w jednym zdaniu to nieporozumienie :)

 

Nazywanie GTX980 Ti średnim segmentem to kolejne nieporozumienie.

 

Ceny kart są w tej chwili kompletnie oderwane od rzeczywistości. 3 miesiące temu z drobna dopłatą pewnie znalazł byś 1070, niestety... Kiedy i w jakim tempie ceny będą spadać Bóg (Bitcoina) jeden raczy wiedzieć.

 

Jeżeli znajdziesz nie skatowanego GTX 980 Ti z fabrycznym OC łykaj śmiało. Karta jest mega wydajna wersje OC plasują się gdzieś 5-8% przed 1070 OC i ok 10 % za 1080 (dodatkowe OC zbliża ja do referenta 1080).

 

Nie słuchaj bzdur o postarzaniu sterowników dla starszych układów, braku wsparcia dla kart poprzedniej generacji. Mam GTX 980 TI i na pewno zostanie ze mną co najmniej do kolejnej generacji kart (bez względu na producenta).

 

Karta od zeszłego roku dzięki wsparciu NV zaliczyła już z 10% wzrostu wydajności.

 

Minusem napewno jest pobór prądu, bez dwóch zdań wyższy niż Pascala (ot główna różnica między Maxwell a Pascal)

 

Mój zestaw w Wiesławie przy włączonym Vsync szarpie ze ściany 340-360 W (Uber). Wyłączenie VSync podejdzie do 390-400 temperatury 50-55 stopni.

 

Jeżeli znajdziesz kartę z dobrym chodzeniem, wymień pastę, przedmuchaj wentyle i ciesz się topowa wydajnością (1080p, 1440p) jeszcze długi czas w maksymalnych detalach.

 

Pzdr

Jacek

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

galandracos

 

Czy tyle 980ti jest z przodu to juz zalezy na jakie pamieci tarafisz w 1070 .Dasz 9500 i róznice sie zacieraja ;)

 

Pełna zgoda, u mnie akurat sztuka trafiła się świetną (pomijając fakt słabej pasty po roku) ale w dalszym ciągu karta sprawuje się genialnie.

 

Cicho, chłodno i mega wydajnie. Dlatego jeżeli znajdzie się w dobrej cenie brać i się nie bać :)

Link to post
Share on other sites

1850 rpm i 75 stopni to nie jest cicho  ;)

Tez miałęm 980ti i ostatnie co moge powiedziec to ze ta karta jest cicha i chłodna

Przy pełnym obciazeniu o ile bios nie zastopuje  250/275W  np na pcb  referentach albo chłodzenie to karta wcina w grach 300W .

Duzo bardziej lubie delikatna 1070-tke oferuje to samą wydajosc tylko niestety nie ma tego goraca z budy a przez to  poczucia ze sie ma karte z HIGHEND :D

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

1850 rpm i 75 stopni to nie jest cicho  ;)

nie bardzo wiem o czym mówisz .... Widzę że nie wiesz jaką kartą jest Matrix Platinum.....   :)

 

 

 

Duzo bardziej lubie delikatna 1070-tke

 

 

Pełna zgodna. Karty mają prawie identyczną wydajność niemniej cena robi obecnie robotę :) io dodam tylko że ja karte kupowałem przed premierą Pascali :) na fali paniki :) Za najbardziej wypasioną wersję 980 TI (nowa, 3 lata gwarancji) 2300 z dwoma grami ...:) 

Edytowane przez galandracos
Link to post
Share on other sites

''Za obciążenie posłużyła nam gra Battlefield 3 i wybrane miejsce testowe.''

 

Musiałbym sie najpierw zapytać redaktora co ten test oznacza :o

"Temperatura otoczenia podczas testów wynosiła 24 stopnie Celsjusza (+/- 1). Pomiary przeprowadzane były w obudowie, która otrzymała komplet 120 mm wentylatorów (2x front i góra, 1x tył). Taka konfiguracja zapewnia środowisko pomiarów zbliżone do warunków w jakich karty pracują w typowych komputerach. Na wykresach dłuższy pasek oznacza temperaturę w Wiedźmin 3 po pięciu minutach maksymalnego obciążenia, natomiast krótszy to temperatura odnotowana w spoczynku (pulpit)."

 

"ASUS GeForce GTX 980 Ti Matrix Platinum, pomimo braku trybu pasywnego jest konstrukcją bardzo cichą w spoczynku (~990 RPM). Również podczas obciążenia hałas wydobywający się z obudowy nie doskwiera (~1280 RPM), chociaż karta została solidnie podkręcona."

 

Co Ty za farmazony piszesz? PurePc uchodzi za najbardziej obiektywną redakcję nie tylko w Polsce ale również w Europie. wszystko masz jasno i klarownie opisane, jakie miejsce testowe, jakie wraunki, jaki tytuł, jaka mapa.... 

 

Jakie Battlefield?? O czym ty piszesz??

 

Pzdr

Jacek

 

P.S. Masz po 10 minutach gry z wyłączonym Vsync karta obciążona na 108% (Power Limit) obrazek wyżej i z Włączonym Vsync w tym samym miejscu (nawet jeszcze karta nie ostygła bo zejdzie do jakiś 55-56 stopni)

 

http://imgur.com/a/eqD6f

 

Wiedźmin 3 z tego co wiem chyba (jeszcze The Division) najmocniej wygrzewa karty więc gdzie 73 stopnie o czym piszesz ? Wszystkie karty które robią w Wieśku temperaturę poniżej 70 stopni (oczywiście mówię o Uber i brak Vsync) uważa się za rewelacyjne ale zakładam, iż masz inne zdanie niż reszta świata :) A Wiatraki chodzą przy tej temperaturze na 55% jest niesłyszalnie

Edytowane przez galandracos
Link to post
Share on other sites

Dobra juz sie tak nie podniecaj. Wszyscy juz wiemy ze masz taka super karte, nie musisz nam tego kolejny raz udawadniac.

Człowieku :) musisz mieć mega kompleksy i jak zakladam 20 lat :). Ani nie mam super karty ani się nie podniecam. W przeciwieństwie do Ciebie odpowiadam na pytanie autora czy opłaca się GTX 980 Ti w dobrej cenie.

 

Tak opłaca się !! Podobnie jak GTX 1070 w dobrej cenie ale takich obecnie nie ma. Więc bądź łaskawy nie wprowadzać zamieszania i pisać nie na temat szczególnie w przypadku karty o której jak widać nie masz bladego pojecia (to że posiadała jak twierdzisz 980 Ti o niczym kompletnie nie swiadczy).

 

Pzdr

Jacek

Edytowane przez galandracos
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Było pisane wcześniej, ale: wakacje to najgorszy okres na zakup elektroniki - najlepszy zaś to przełom wrzesień / pażdziernik (ale jeszcze przed okresem "przedświątecznym"). Poczekaj jak możesz. Jeżeli jednak szkoda Ci czasu to 980ti w dobrej cenie nadal jest znakomitym wyborem.

Edytowane przez Rebelmind
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...