Skocz do zawartości

Problem z nowym modułem RAM 4GB


Recommended Posts

Witam.

Mam 5GB pamięci RAM typu DDR3. Postanowiłem powiększyć do 8GB, zakupiłem GoodRAM 4GB 1333. Misja nie udana, komputer wogóle z nią nie chciał się uruchamiać (czarny ekran i ciągła dioda HDD). Oddałem na gwarancję, została uznana, wymieniłem Corsair 4GB, ale z taktowaniem 1666. Sytuacja identyczna, czarny ekran.

 

Oba moduły były testowane w różnych konfiguracjach, był restartowany BIOS, były próbowane oddzielnie jak i również z innym modułem. Był reflashowany BIOS i nic nie pomaga. Nie wiem w czym problem. Mam inne moduły po 1GB DDR3 1333 oraz jeden 4GB GoodRAM 1333 i z nimi nie ma tego problemu. A te nowo zakupione w żaden sposób nie startują. Może nie są uszkodzone tylko robię coś nie tak.

 

Płyta:

MSI G41M-P28 - wspiera do 8GB, 4GB w jednym module, DDR3
RAM ten nowy po wymianie: CMV4GGX3M1A1600C11

CPU: Xeon E5440

Link to post
Share on other sites

To,że lista jest pusta,nie oznacza,że każda będzie działać. Jaki masz system ? Wspieranie skończyło się na wi7...

Tu chodzi o sam BIOS/POST, system tu nie ma nic do rzeczy, skoro komputer łapie zwis na czarnym ekranie z palącą się diodą HDD to nawet nie mam możliwości odpalenia ustawień BIOSu.

 

Windows XP i Linux Mint 17.3. Na razie chodzi by sam BIOS zaczął współpracować z tymi modułami.

Link to post
Share on other sites

z pakowaniem max obsługiwanej pamięci w płyty o 2 slotach ( czyli obciętych kanałach ) często są problemy, z doświadczenia stawiam na różny rank, lub że nowa kostka jest o innej gęstości IC's. ( mam chociaż nadzieję, że nie masz tam różnych typów pamięci, jak pamięci buforowanej, czy ECC ) 

Czy PC na samej nowej kość startuje ? ( bo może kolejny trup ) 
Jak miałeś 5GB to było 5GB dostępne, bo może masz remapowania pamięci w ustawianiach BIOS wyłączone ? 


 

 

RAM ten nowy po wymianie: CMV4GGX3M1A1600C11
nope, nic nie wyskakuje , chyba zły numer.  

Ps. Wiem że to banał, ale próbowałeś puszczać je z wymuszonym 800MHz ? 

Link to post
Share on other sites

Zarówno pierwszy GoodRAM jak i ta nowa kość od casuira nie startowały same w tym PC (co było jeszcze dziwniejsze). Ani z inną kością ani oddzielnie. Co zresztą było testowane na dwóch slotach po kilka razy.

Bios był odpalany na domyślnych ustawieniach, nawet CMOS był restartowany, zmieniane częstotliwości na niższe, nic nie działało.

Druga kość poszła na reklamację, kupiłem goodrama w komputroniku, wziąłem na wzór swoją 4GB Goodram i teraz działa ok:).

 

Ale nie mogą być na max częstotliwości bo lecą błędy w memteście, co zresztą też się przekłada stabilność niektórych programów.

Edytowane przez Hammond
Link to post
Share on other sites

 

 

Zarówno pierwszy GoodRAM jak i ta nowa kość od casuira nie startowały same w tym PC (co było jeszcze dziwniejsze). Ani z inną kością ani oddzielnie. Co zresztą było testowane na dwóch slotach po kilka razy.
 To oznacza trupa, więc dobrze zrobiłeś odsyłając.

 

Ale nie mogą być na max częstotliwości bo lecą błędy w memteście, co zresztą też się przekłada stabilność niektórych programów.
przetestuj samą nową kostkę na fabrycznej prędkość, może też walnięta. 
Link to post
Share on other sites

Albo sama płyta główna obsługuje wybrane modele kości RAM, niezależnie od ich pojemności i prędkości. Bo są jednak RAM z większą liczbą banków i mniejszą. Gdzieś googlając rzucił mi się taki motyw. Maksymalna prędkość na tej płycie to już OC. Aczkolwiek na zestawie 4+1GB było na max i było ok. Na tych 4+4GB już były błędy, zniknęły po obniżeniu częstotliwości.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...