Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jestem posiadaczem GTX'a 780, który do tej pory sprawował się świetnie, jednak przedwczoraj przy odpaleniu gry "War Thunder" (dziwne, bo zaczęło się to prosto po zainstalowaniu aktualizacji) zaczął mi dziwnie mrugać ekran (na ułamki sekundy zabarwiał się na brązowo, lub czarno). Zignorowałem to i kontynuowałem rozgrywkę, jednak po kilku minutach grania ekran zrobił się cały brązowy i zaciął się dźwięk. Po restarcie komputera okazało się, że nie działa sterownik, więc go reinstalowałem i wszystko było w porządku. W innych grach wszystko działało dobrze (później nawet "War Thunder" działał dobrze. Nie było żadnych artefaktów, ani innych problemów. Następnego dnia znowu zabrałem się za "War Thundera" i przy logowaniu się komputer się zawiesił. Po restarcie komputera wszystko wydawało się być w porządku, prócz komunikatu o blue screenie, którego niestety zbagatelizowałem. Znowu odpaliłem "War Thundera" i znowu przy logowaniu komputer się zawiesił, lecz po restarcie sterownik przestał działać i nic nie pomogły próby usuwania go i reinstalowania. Nawet sformatowanie całego dysku i reinstalowanie Windowsa nie pomogło. Przy próbie odpalenia NVidia control panelu wyświetla się komunikat: "Użytkownik nie korzysta obecnie z monitora podłączonego do karty graficznej NVIDIA" (tak, na 100% jest podłączony), a wydajność obrazu jest bardzo mała.

 

Może ktoś już się spotkał z tym problemem i potrafi mi pomóc, czy niestety konieczna jest wymiana karty graficznej? Osobiście nie mam już pomysłu co z tym fantem zrobić. 

 

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem w biosie i priorytetową grafiką jest PCI Express.

Menadżer pokazuje, że karta jest włączona i co więcej, że sterownik jest aktualny


i jest jeszcze jakiś błąd z kodem 43

http://i.imgur.com/OgU4u1C.png

Link to post
Share on other sites

Render test nie działa.

 

A to jest bardziej śmiech przez łzy. Jutro pojadę do miejskiego rzecznika praw konsumenta i zobaczę co da się z tym zrobić

 

W każdym razie dzięki za pomoc!


Na wszelki wypadek dodam, że po włożeniu starego gtx 460 wszystko jest ok

Edytowane przez RaV1298
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...