Skocz do zawartości

Telewizor do konsoli


Recommended Posts

Witam, chciałbym spytać jaki telewizor kupić do konsoli obecnie posiadam ps4 i xbox one(w sumie dziś przyjdzie:P) ale w nie długim czasie będę kupował ps4 pro lub tego nowego xboxa i proszę o polecenie telewizora którego warto kupić by był w miarę dobry, zależy mi na dobrej jakości obrazu i chyba warto by miał większe odświeżanie:) na 99% nie interesuje mnie 4k

Z tego co czytałem nie warto kupować tych zwykłych najtańszych telewizorów, oraz warto by miał hdr oraz odświeżanie ok 100hz i prosił bym o polecenie jakiś fajnych telewizorów najlepiej do 40 cali(myślałem o 32-36) ale oczywiście jak nie duża dopłata to też może być coś większego:), co do budżetu to widziałem takie telewizory już od 1200-1300zł, wiec super by było jak byście podali jakieś wersje w takich okolicach i jakieś droższe dajmy do 1800, choć myślę, że 1500 to max, ponieważ telewizor będzie wykorzystywany do konsoli oraz obejrzenia czasami tv, wiec raczej nie potrzebuję jakiś zbędnych opcji typu smart tv itd

Prosił bym o jakąś argumentacje czemu taki telewizor, nie inny i w czym ten droższy jest lepszy od tańszego, jak się okaże, że warto kupić coś droższego pewnie to zrobię, lecz jak będzie to różnica jakiegoś wejścia lub zbędnych bajerów to raczej coś tańszego wezmę :)

Z góry dziękuje za pomoc:) 

Link to post
Share on other sites

Hmmm chcesz kupić tv do 1500zl z Hdr nie ma takiej opcji

Po co tv z większym odświeżaniem jak gry na Ps4 pro albo Xbox one X nie będą w stanie wyrobić więcej jak 60 fps

Xbox one X pójdzie w 4K.

Moja rada kup sobie tv 43 cale UHD podświetlenie  Edge Led i Hdr w granicach 2000zl

Jeśli masz konsole Xbox one fat albo S i ps4 Fata albo slima schowaj pieniądze do skarpety i poczekaj na Ps5

Edytowane przez dejv03
Link to post
Share on other sites

Hmmm chcesz kupić tv do 1500zl z Hdr nie ma takiej opcji

Po co tv z większym odświeżaniem jak gry na Ps4 pro albo Xbox one X nie będą w stanie wyrobić więcej jak 60 fps

Xbox one X pójdzie w 4K.

Moja rada kup sobie tv 43 cale UHD podświetlenie  Edge Led i Hdr w granicach 2000zl

Jeśli masz konsole Xbox one fat albo S i ps4 Fata albo slima schowaj pieniądze do skarpety i poczekaj na Ps5

a jakieś konkretne modele? takie tańsze i droższe? Bo jak na razie to dla mnie to ciemna magia:P za 2k już kupie coś dobrego, nic taniej nie ma sensu? w czym ten telewizor za 2 tyś będzie lepszy od tego za 1500?

 

I dlaczego np te telewizory są nie dobre? 

http://allegro.pl/telewizor-led-samsung-ue40j5200-fhd-smart-tv-dlna-i6794654577.html

http://allegro.pl/telewizor-led-lg-43lh510v-43-hdmi-usb-full-hd-i6897858478.html

http://allegro.pl/telewizor-led-philips-43pfs5301-full-hd-usb-smart-i6899136383.html

http://allegro.pl/philips-40-led-40pfh4101-88-i6840998481.html

Link to post
Share on other sites

Aktualnie tv full Hd jest coraz mniej a 4K są coraz tansze

Do 50 cali styka te full Hd ale jak w granicach 2000zl mozna kupic 4k to warto zabrać w końcu ma być tv na parę lat.

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/thomson-43uc6406.bhtml

 

43 cale podświetlenie Edge led jest lepsze niż direct led (krawędziowe )

Choć w droższych modelach Direct też niby jest już dobry

Tu coś tańszego i też edge Led

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/hitachi-43f501hg2w69.bhtml

Jak będziesz kupował  to przetestuj tv w sklepie czy matryca jest równo podświetlona (wszyscy jadą teraz na metry ma zjechać jak najwięcej jak najtaniej w każdej chyba branży )

W tych tańszych tv są  kiepskie głośniki więc obowiązek kino domowe albo soundbar

Link to post
Share on other sites

Dziękuję, spytam jeszcze o jedną rzecz, mianowicie czy warto taki telewizor 4k jeżeli będę grał w odległości ok 2m-2,2m oraz oglądał tv z odległości od 2 do 3 metrów, bo z tego co widziałem na yt to przy większych odległościach nie widać dużej różnicy miedzy full hd a 4k, a na konsoli chciałbym pograć wygodnie leząc w sporej odległości, a do pięknych efektów graficznych był by komputer:)

 

A co do zakupu telewizora to pewnie allegro lub inny sklep internetowy:), tego thomsona widzę za 1,9k:), mógł byś ewentualnie polecić telewizor od samsunga, lg, sony lub panasonic?  

Edytowane przez gracz722
Link to post
Share on other sites

Aktualnie tv full Hd jest coraz mniej .....

 

 

43 cale podświetlenie Edge led jest lepsze niż direct led (krawędziowe )

Choć w droższych modelach Direct też niby jest już dobry

Tu coś tańszego i też edge Led

 

 

Błagam Kolego nie udzielaj rad..... a na pewno nie w tym dziale.... 

Dziękuję, spytam jeszcze o jedną rzecz, mianowicie czy warto taki telewizor 4k jeżeli będę grał w odległości ok 2m-2,2m oraz oglądał tv z odległości od 2 do 3 metrów, bo z tego co widziałem na yt to przy większych odległościach nie widać dużej różnicy miedzy full hd a 4k, a na konsoli chciałbym pograć wygodnie leząc w sporej odległości, a do pięknych efektów graficznych był by komputer:)

 

A co do zakupu telewizora to pewnie allegro lub inny sklep internetowy:), tego thomsona widzę za 1,9k:), mógł byś ewentualnie polecić telewizor od samsunga, lg, sony lub panasonic?  

 

Nie sugeruj się proszę bzdurami które przeczytałeś powyżej w stylu FullHD jest co raz mniej, etc. DirectLed, EdgeLed (tutaj kolega grubo pomylił pojęcia....)

 

W Twoim budżecie w grę wchodzi tylko i wyłącznie FullHD a 4K w takiej kwocie jest kpiną. Z odległości 3 - 3,5 metra na ekranie do 42" nie zobaczysz kompletnie żadnej różnicy. 

 

Wieczorem poszukam dla Ciebie propozycji.

 

pozdrawiam

Jacek

Link to post
Share on other sites

Błagam Kolego nie udzielaj rad..... a na pewno nie w tym dziale.... 

 

Nie sugeruj się proszę bzdurami które przeczytałeś powyżej w stylu FullHD jest co raz mniej, etc. DirectLed, EdgeLed (tutaj kolega grubo pomylił pojęcia....)

 

W Twoim budżecie w grę wchodzi tylko i wyłącznie FullHD a 4K w takiej kwocie jest kpiną. Z odległości 3 - 3,5 metra na ekranie do 42" nie zobaczysz kompletnie żadnej różnicy. 

 

Wieczorem poszukam dla Ciebie propozycji.

 

pozdrawiam

Jacek

Dziękuję :) z tego co przeanalizowałem poprosił bym o propozycje w przedziale 1,2-2k i telewizory najlepiej 40+ nawet powyżej 43, ponieważ stwierdziłem u brata, że 32 cale to za mało:)

Edytowane przez gracz722
Link to post
Share on other sites

Tv full hd jest w sklepach coraz mniej.Różnica jest minimalna na plus  Jaki widzisz problem w tym pseudo 4k do 2000zl ?.Autor chce kupić konsole nowej generacji co główna rozdziałka to 4k ale przez slaby procek bedzie raczej  30fpsa.Fakt z daleka nie ma różnicy ale jak siedzi się do 2 metrów ostrość lepsza jest itd

Proszę podaj mi też linki tych dobrych tv 40 cali na full hd .I czemu podałem złe tv w tej kwocie

Pamiętaj znajdz  jeszcze w tym HDR bo autor  tematu też chce pograć i mieć  jak najlepsze wrażenia

Pamiętaj że autor chcę podlaczyc konsole nowej generacji xbox one x albo pozniej PS5

Z producentów tv to u mnie odpada Samsung

Miałem 3 tv Samsung  i problem z plamami na matrycy, i wypalona matryca po 2 latach .

W sklepach polecają oczywiście najbardziej Samsung  i najwięcej ich jest.

Edytowane przez dejv03
Link to post
Share on other sites

To dobrze, że jestes obiektywny doradzając komuś tv :P

W 43 trudno cos znaleźć, więc najlepiej coś 40 lub 48/49. Ode mnie sony wd650/655 i samsung ku5572/5600 wystepują odpowiednio w 40/48 i 40/49 calach, fullhd, bardzo wysoki kontrast, oraz co ważne niski input lag. Hdr w tej cenie? Programowo tak, sprzetowo nie. Jasności za małe by pokazać wiecęj szczegółów w jasnych scenach. Minimum to 350 nit i matryca va.

Up przy 2 metrach nie zobaczysz roznicy na 40 fullhd a 4k.

Poleciłeś tv o wysokik input lagiem od vestela, a nic co vestela dobre nie jest.

Link to post
Share on other sites

Dobra poleciłem gówienko tureckie czy kto to robi.Input Lag wysoki  do singla nie ma problemu :) .

Ale powiedz mi jaki jest cel kupowania tv 40 cali full hd biorąć pod uwagę tylko sony bez bajerów Hdr gdy ktoś ma zamiar kupić xbox one X Ps4 pro ps5.Sony jak Ms idą w 4K nawet jeśli będzie te 30fps.Ten tv 40 cali sony budżetowy i te moje gówienko vestela(Niby Hdr i UHD) nie nadają się do tych konsol.Ten tv co poleciłeś dobry jest do xbox one fata ps4 i telewizji.Moim zdanie idealne rozwiązanie to będzie dobre 55 cali  tylko budżet musiałby być o wiele większy :P

Edytowane przez dejv03
Link to post
Share on other sites

Odpuść sobie polecanie czegokolwiek w dziale rtv. Rozumiesz ze ten tv nie ma hdr? A mam polecic coś co pomimo wyzszej rozdzielczosci ma gorsza jakas obrazu? Jezeli zalezy nam na dobrym tv to patezymy pierw na jakość obrazu a rozdzielczość jest jedną ze składowych jakości. W tym budzecie te tv sa najlepsze, a przy tej odleglości nie bedzie różnicy.

Nie no input lag miedzy 30ms a 90ms zadna roznica przeciez...

Link to post
Share on other sites

Dobra poleciłem gówienko tureckie czy kto to robi.Input Lag wysoki  do singla nie ma problemu :) .

Ale powiedz mi jaki jest cel kupowania tv 40 cali full hd biorąć pod uwagę tylko sony bez bajerów Hdr gdy ktoś ma zamiar kupić xbox one X Ps4 pro ps5.Sony jak Ms idą w 4K nawet jeśli będzie te 30fps.Ten tv 40 cali sony budżetowy i te moje gówienko vestela(Niby Hdr i UHD) nie nadają się do tych konsol.Ten tv co poleciłeś dobry jest do xbox one fata ps4 i telewizji.Moim zdanie idealne rozwiązanie to będzie dobre 55 cali  tylko budżet musiałby być o wiele większy :P

Człowieku....przestań odwiedzać ten dział. Zaczynam dochodzić do wniosku, że jesteś klasycznym trolem pisząc to co piszesz.

Mylisz pojęcia, sypiesz sloganami z nalepek na telewizorze, etc. 

 

@gracz722 Telewizory, które polecił Ci @Tridefy to jest bardzo dobry kompromis w Twoim budżecie. Naprawdę odpuść sobie 4K w tej cenie.  Wybacz, że dość lakonicznie dziś odpowiadam ale dziecko mi się pochorowało i jedną nogą piszę post a drugą mieszam rosół w garze :)

 

Pzdr

J.

Link to post
Share on other sites

okej dziękuje, te samsungi " samsung ku5572/5600 " to powinno być ue5572/5600? 

I naprawdę nie ma nic tak od 42-do 46 cali?, bo 48-49 to chyba trochę za duże będą ale jeszcze raz sobie wszystko wymierzę:) 


a co sądzicie o takich tv:

- Samsung UE43KU6000

Sony 43WD750

 

Opierałem sie tą stroną:  https://hdtvpolska.com/przeglad-telewizorow-dla-gracza-2016-jaki-wybrac-wyswietlacz-do-konsoli/

 

Niby maja tylko 60hz, ale chyba tragedii by nie było, skoro konsole i tak więcej niż 60fps nie wyświetlają, a mają niskie input lagi? 

Edytowane przez gracz722
Link to post
Share on other sites

WD750 nieco lepszy obrazowo, szczególnie jeżeli chodzi o kąty, również jakość wykonania jest lepsza. Za to ku6000 ma wyższą rozdzielczość i lepszego smarta. Jednak, jak najbardziej to dość dobre TV.

Edytowane przez Tridefy
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich

Podobnie jak autor tematu stoję przed dylematem kupna nowego telewizora do PS4 ale i do oglądania telewizji naziemnej. Ponieważ poszukuję podobnego telewizora pozwoliłem sobie napisać w tym temacie. Mam nadzieję, że autor się nie obrazi :).
Mój budżet to max 2000. Metodą eliminacji zostały mi dwa modele Samsunaga: UE43KU6000 (paradoksalnie ta wersja była tańsza od 40") i UE40K5572SU. Oba telewizory znalazłem w podobnej cenie. Pomijając 4k w pierwszym modelu czy jakimiś innymi parametrami różni się znacznie od UE40K5572SU - chodzi głównie o kąty - bo na wprost telewizora rzadko kiedy będę siedział, płynność obrazu, niezawodność, działanie Smart-a? O obu czytałem raczej dobre opinie więc mam dylemat, który kupić.

Edytowane przez 1ns2deout
Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich

 

Podobnie jak autor tematu stoję przed dylematem kupna nowego telewizora do PS4 ale i do oglądania telewizji naziemnej. Ponieważ poszukuję podobnego telewizora pozwoliłem sobie napisać w tym temacie. Mam nadzieję, że autor się nie obrazi :).

Mój budżet to max 2000. Metodą eliminacji zostały mi dwa modele Samsunaga: UE43KU6000 (paradoksalnie ta wersja była tańsza od 40") i UE40K5572SU. Oba telewizory znalazłem w podobnej cenie. Pomijając 4k w pierwszym modelu czy jakimiś innymi parametrami różni się znacznie od UE40K5572SU - chodzi głównie o kąty - bo na wprost telewizora rzadko kiedy będę siedział, płynność obrazu, niezawodność, działanie Smart-a? O obu czytałem raczej dobre opinie więc mam dylemat, który kupić.

polecam większy tv, od 30 min korzystam z philipsa i już myślę "kurcze trzeba było z 55+ cali szukać" ogólnie jak masz gdzie postawić większy tv i ew możesz trochę budżet nadciągnąć polecam coś większego:) 

Edytowane przez gracz722
Link to post
Share on other sites

Teraz ja zapytam :)

 

warto wymienić tego philipsa 6401/12 na Sony KD-55XD7005?

 

49 cali okazało nie takie duże i mam okazje wymienić philipsa na sonego(z moją dopłata) 

 

Ten sony też będzie dobry do konsoli? oraz jak by porównać philipsa do sonego który lepiej wypada? 

Edytowane przez gracz722
Link to post
Share on other sites

Czy masz możliwość prze kupnem pobawienia się tym telewizorem?

Powiem Ci tak. Generalnie wyboru sprzętu AV nie dokonuje się tylko na podstawie recenzji ekspertów, portali technologicznych, etc. Nie dokonuje się jej również na podstawie opinii innych użytkowników z uwagi na ich  brak obiektywizmu w wyborze (tak jako ludzie jesteśmy skonstruowani, iż będziemy polecać to co sami posiadamy, będziemy też czasem bronić swoich racji mimo braku argumentów).

 

Czasami telewizor który na papierze bije technologicznie na milę inny model przy porównaniu Side by Side przegrywa u jednego użytkownika u innego nie.

 

Polecam Ci porównać przed kupnem oba telewizory "organoleptycznie" i podjąć decyzję nie tylko na podstawie ilości cali i subiektywnych opinii na jego temat :) (oczywiście opinie na temat supportu, etc są istotnym czynnikiem wyboru)

 

Pozdrawiam

Jacek

Link to post
Share on other sites

Czy masz możliwość prze kupnem pobawienia się tym telewizorem?

 

Powiem Ci tak. Generalnie wyboru sprzętu AV nie dokonuje się tylko na podstawie recenzji ekspertów, portali technologicznych, etc. Nie dokonuje się jej również na podstawie opinii innych użytkowników z uwagi na ich  brak obiektywizmu w wyborze (tak jako ludzie jesteśmy skonstruowani, iż będziemy polecać to co sami posiadamy, będziemy też czasem bronić swoich racji mimo braku argumentów).

 

Czasami telewizor który na papierze bije technologicznie na milę inny model przy porównaniu Side by Side przegrywa u jednego użytkownika u innego nie.

 

Polecam Ci porównać przed kupnem oba telewizory "organoleptycznie" i podjąć decyzję nie tylko na podstawie ilości cali i subiektywnych opinii na jego temat :) (oczywiście opinie na temat supportu, etc są istotnym czynnikiem wyboru)

 

Pozdrawiam

Jacek

Niestety, nie mam możliwości porównania obu telewizorów ponieważ zamawiam przez internet:) 

 

W sumie philips już naszykowany do odesłania, teraz tylko coś nowego sobie wybrać, najprawdopodobniej wezmę tego sonego.

 

Dam znać co wybrałem i jak się spisuje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...