Skocz do zawartości

Zestaw z używek ok. 1500 zł - bez sztywnej granicy


Recommended Posts

WItam.

Mam zamiar zebrać zestaw z używek (oczywiście jeżeli trafi się jakaś nowa część to działa tylko na plus). Generalnie chodzi mi o jak najwydajniejszą jednostkę w tym przedziale cenowym. Nie zamykam się na żadne propozycje - czy to w oparciu o AMD, czy Intela. To samo jeżeli chodzi o grafikę, zarówno Radeon, jak i nVidia są w kręgu zainteresowań.

 

Zasadniczo chodzi mi tutaj o zebranie aktualnie najbardziej opłacalnych propozycji. Jak już wspomniałem nie narzucam sobie bardzo sztywnej granicy w postaci kwoty, której nie mogę przekroczyć.

Dlatego osoby, które zechcą pochylić się nad tą kwestią zachęcam do wskazywania konkretnych podzespołów mieszczących się w granicy kwotowej, ale także wskazywanie propozycji bardziej wydajnych, które trochę przekraczają budżet.

  • Zastosowanie komputera : gry
  • Maksymalna kwota : ok. 1500, z tym że jak trafi się okazyjnie coś solidnego i nieco droższego, to granica może się przesunąć o kilka stówek.
  • Kiedy zamierzam kupić komputer?: nigdzie mi się nie spieszy - planuję już zacząć zbierać części w rozsądnych, a nawet okazyjnych cenach - w grę wchodzą także licytacje.
  • Których części potrzebuję : cały komputer + jeżeli trafi się okazyjnie monitor 21:9, to również chętnie przytulę - oczywiście wówczas jego cena nie będzie zawierała się w powyższych granicach,
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: -
  • Specjalne wymagania : maksymalna wydajność przy dobrej cenie. Pobór prądu jest w zasadzie bez znaczenia, bowiem zestaw będzie służył do grania po 2h w tygodniu roboczym, w weekend może nieco więcej.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : -
  • Własna propozycja zestawu : -

 

Z góry dzięki!

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

I5 2500 - 250zł

BOX Intela 15zł

MOBO na chipsecie H61 - 120zł

8GB RAM DDR3 - 150zł

Nowy HDD Toshiba P300 - 190zł

Nowa obudowa Brutus M10 100zł

Nowy PSU Corsair VS 450 170zł

Razem ~1000zł

Do tego GTX 1050TI za te ~600zł

 

Jak chcesz podkręcać CPU to automatycznie wyjdzie drożej, 2500K 320zł, MOBO na P67/Z68/Z7 250-300zł, SPC Fera 3/Fortis 2 100zł

 

Można szukać kompletu procesor/płyta/RAM. Konkretnych ofert nie podaje bo chyba masz ręce i nogi, żeby ktoś nie pomyślał, że komuś nastręczam klienta ;).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...