Skocz do zawartości

Laptop - 2500 zł i sporo wymagań


Recommended Posts

Witajcie!
Planuję kupno laptopa na wrzesień/październik. Od razu zapytam się, czy w tych miesiącach obserwujecie wahania cen? Są to raczej podwyżki po wakacjach czy obniżki cen?

 

Przejdźmy do punktów:

1) Kwota przeznaczona na zakup: 2500 zł - 3000 zł, ale musi być możliwość kupna przez allegro (raty PayU)

2) Laptop nowy/używany: Nowy

3) Rozmiar matrycy: ok. 15". Bardzo odpowiadałoby mi FullHD.

4) Główne zastosowanie: Laptop musi obsłużyć oprogramowanie CAD/CAM (oczywiście bez wielkich złożeń, ale proste, podstawowe elementy muszę mieć możliwość otworzyć i edytować), programowanie mikrokontrolerów, czytanie pdf (szczególnie wieczorem i w nocy - czy są jakieś tryby oszczędzające oczy podczas nocnego czytania?), okazjonalnie filmy.

5) Miejsce użytkowania: mieszkanie, aczkolwiek nie chce dużej przekątnej, bo mimo wszystko poczytać w plenerze też przyjemnie.

6) Wymagania specjalne: tryb ułatwiający czytanie (szczególnie nocą), możliwie duża ilość portów USB. Chciałbym też mieć możliwość podłączenia laptopa pod telewizor/monitor (np. taki podwieszony na ścianie).

7) Osobiste preferencje: metalowa obudowa byłaby dodatkowym atutem :)

8) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego): bez systemu

9) Własna propozycja: b.d.

 

Skoro już założyłem temat. Czy jest sens przy takim użytkowaniu używać jako systemu operacyjnego Ubuntu a przy potrzebie uruchomienia CAD/CAM instalować je na maszynie wirtualnej?

 

Jakiś czas temu wypadłem z "rynku", ale chętnie poczytam szczegółowe opinie dlaczego taki a nie inny wybór, łącznie ze specyfikacjami :)

 

Bardzo dziękuję za poświęcony mi czas!

Edytowane przez Baltosz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...