Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym kupić słuchawki z myślę o grze w CS i słuchaniu muzyki. Dzieciak dobrał się do moich TS-671 i nie nadają się one do niczego. Preferuję słuchawki otwarte ze względu na ich wygodę podczas dłuższych posiedzeń, ale nie zamykam się na inne opcje. Względem moich poprzednich słuchawek oczekiwałbym więcej basu. Nie jestem wielkim fanem niskich tonów, aczkolwiek w Takstarach zwyczajnie w ogóle go nie czułem. Co do typu muzyki.. słucham trochę muzyki klasycznej, metalu i muzyki elektronicznej. Nie mam sprecyzowanych wymagań, niech to po prostu fajnie gra. Mikrofon będzie mile widzianym dodatkiem, ale nie jest on koniecznością, poradzę sobie bez. 

 

Miałbym też pytanie odnośnie karty AIM SC808. Czy jej sterowniki oferują jakieś bardziej zaawansowane ustawienia/opcje ? Ja mam tylko coś takiego: http://prntscr.com/g08ed2. Mogę wejść w opcję z profilami i mogę stworzyć nowy profil, ale mogę dać mu tylko nazwę i opis, nie mam opcji żeby podbić jakieś tony czy coś: http://prntscr.com/g08hew . Wybaczcie jeśli pytam o coś głupiego, ale nie znam się kompletnie. 

 

 

Budżet: 500zł

Czego potrzebujesz?: słuchawki

Przeznaczenie: muzyka, CS GO

Źródło: AIM SC 808

Oczekiwania: dobra jakość dźwięku, dobre pozycjonowanie

 


 

Link to post
Share on other sites

@neckol polecanie słuchawek których się samemu nie słyszało to takie trochę szukanie współwinnych, czyż nie?

 

@autor - jeśli Somici za tanie to DT990PRO od Bayerdynamica. 250ki AIM uciągnie.

 

Upsss właśnie sprawdziłem, że DTki się nie zmieszczą w cenie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miałbym też pytanie odnośnie karty AIM SC808. Czy jej sterowniki oferują jakieś bardziej zaawansowane ustawienia/opcje ? Ja mam tylko coś takiego: http://prntscr.com/g08ed2. Mogę wejść w opcję z profilami i mogę stworzyć nowy profil, ale mogę dać mu tylko nazwę i opis, nie mam opcji żeby podbić jakieś tony czy coś: http://prntscr.com/g08hew . Wybaczcie jeśli pytam o coś głupiego, ale nie znam się kompletnie. 

 

Dam Ci małą podpowiedź: Prawy przycisk na głośnik po lewej (nad napisem speakers)

Nie ma za co  8-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@cooger ja nie poleciłem ATH a jedynie napisałem, żeby się nimi zainteresował, czyli obadał i jeśli da radę - przesłuchał. Podkreśliłem, że ich nie mam, więc tylko dałem je jako informacja, że takie coś jest. :) Także spokojnie  :rotfl:

Link to post
Share on other sites

DT990PRO warte swojej ceny?

 

Moim zdaniem zdecydowanie tak. Sam długo zwlekałem z ich zakupem, kupując w międzyczasie inne słuchawki, ale gdybym miał wykonać wyboru jeszcze raz to wybrałbym je bez wahania. Dźwięk wpasował mi się w moje gusta.

 

Trwałość jak najbardziej na plus. Po półtora roku użytkowania, oprócz lekko spłaszczonych padów, które posłużą bez problemu minimum drugie tyle, nie widać praktycznie zużycia.

 

Co do wygody, dla mnie jest bardzo dobrze. Ucho mieści się w całości i raczej nie uciska małżowiny jakoś mocno. Potrafię siedzieć w nich po kilka godzin z rzędu. 

Ath m40 wypadają gorzej jeśli chodzi o wielogodzinne siedzenie w nich. przyciskają całą małżowinę. Różnią się też brzmieniem.

 

Pewnie zdajesz sobie sprawę, ale napomnę że  dt990 nie izolują prawie nic z otoczenia.

 

Warto się zastanowić nad dołożeniem jak ci się spodoba brzmienie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

HM5 to słuchawki, którego nie każdemu przypadają do gustu. Większość twierdzi, że są analityczne. Mi się podobał delikatnie podbity dół, który nie zakłócał reszty pasm. Takie neutralne słuchawki.

 

@radioland - a co z athm40x z padami od brainwavz??

Edytowane przez neckol
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hm5 świetne słuchawki ale nie tak muzykalne jak ts 671. Hm5 są strasznie suche studyjne wala prosto w twarz każdym błędem w realizacji. Nie będzie takich wybrzmien gitar i kobiecego wokalu.

Dt990 są świetne ale one lubią elektrownie mocne wzmaki najlepiej lampowe.

 

Poczytaj o shp 9500.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, myślę że zostanę przy Somicach z racji tego że zbierają bardzo fajne opinie i nie są jakoś przesadnie drogie, myślę że będę zadowolony. DT990Pro też są chwalone w recenzjach, ale chyba trochę im jednak czegoś brakuje sądząc po komentarzach żebym zdecydował się na wydanie na nie 650zł, plus to że wychodzi na to iż moja karta dźwiękowa może nie podołać. 

 

Jeszcze raz wielkie dzięki, myślę że temat do zamknięcia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Liczymy że będziesz zadowolony:)

 

 

 

wydanie na nie 650zł

Mi udało się kupić o stówę taniej i miałem w głowie że są tańsze, ale faktycznie sporo ponad budżet.

 

 

 

DT990Pro to też nie jest ideał

Owszem nie są, ale najważniejsze to chyba żeby wpasowały się w gusta, a nie były we wszystkim najlepsze. Dlatego napisałem że warto jak mu się spodoba brzmienie. :)

 

Dobrego słuchania:)

Link to post
Share on other sites

A coś pokroju HD 558? Nie orientowałem się w otwartych od dawna, ale kiedyś godne uwagi były HD 555, a to ich następca.

Nie polecam. Miałem HD518. HD558 mają takie same przetworniki, trochę lepsze pady i odrobinę inaczej rozłożone akcenty w strojeniu. Generalnie to nie są dobre słuchawki. Może i wygodne ale musiałem wiecznie grzebać w EQ żeby to jakoś grało i żebym nie musiał zgrzytać zębami słuchając Queenu np. Koniec końców sprzedałem je jakoś w trzy miesiące po zakupie i to z dość dużą stratą bo na ebayu w Niemczech nie było chętnych pomimo ceny na poziomie 35 euro gdzie nowe kosztują ponad 80. Dużo lepszym wyborem są starsze słuchawki Sennheisera z serii poprzedzającej HD600 -> HD525 / 535 / 545 / 565. Są to modele do których pasują części zamienne(pady kable itp) od HD600/HD650 . Przetworniki 150 Ohm. Są bardzo wygodne i oferują  o wiele, wiele wyższą jakość dźwięku od obecnej serii HD500 a dostać je można w naprawdę rozsądnych cenach. Za swoje HD535 zapłaciłem 30 euro i dołożyłem 10 euro na nowe pady i podbicie pałąka.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Używane akg k702. Z aimem będzie ok. One maja bardzo duże pole do personalizacji przemienia, lecz cześć cech brzemienia pozostają stałe. Do dostania za 350zł a czasem i nawet mniej. Dostajesz o niebo lepszą góre niż takstary czy moim zdaniem bayery. Scena bardzo okazała, prezentacja bardzo otwarta.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...