Skocz do zawartości

Komputer sam wybudza się... a następnie hibernuje


Recommended Posts

Cześć,

 

Piszę z nietypowym problemem. Otóż...

 

Gdy używam komputera, zamiast go wyłączać, używam przejścia w stan wstrzymania. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby komputer bez wyraźnej przyczyny i w różnych odstępach czasu/porach sam się wybudzał i następnie od razu hibernował (nie przechodził w stan wstrzymania lecz hibernacji).

Dzieje się tak bezpośrednio po tym jak się wybudzi. Nie włącza się monitor, komputer uruchamia się ze stanu wstrzymania na jakieś 5 sekund i natychmiast się hibernuje.

 

Ale od jakichś 2 dni osiągnęło to kolejną fazę - po tym gdy wprowadziłem PC w tryb wstrzymania, po jakichś 3 godzinach sam się wybudził, zahibernował (jak to czasem robi) i po jakichś 30min znów się uruchomił (do ekranu logowania) i na nim pozostał włączony. Musiałem go później ręcznie wyłączyć.

Sprawdzałem już chyba wszystko. W ustawieniach zasilania wszystko jest powyłączane.

 

W menadżerze urządzeń opcja wznawiania pracy komputera przez kartę sieciową oraz mysz wyłączona.

System Windows 10.

 

Co poradzić? Mam nawiedzony komputer i wołać księdza czy co bo już serio nie mam pomysłów.

Link to post
Share on other sites

Czyli sterowników nie ma żadnych...

 

Jak to nie ma żadnych. Co w takim razie instaluje system jak nie sterowniki? :)

Sprawdzałem je i nie zauważam różnicy między tymi pobranymi z Windows Update a tymi ze strony producenta (pomijając fakt, że te instalowane przez system są zazwyczaj nieco starsze).

Sterowniki do karty graficznej zainstalował najnowsze dostępne; takie jakie udostępnia producent. Podobnie z myszą (Razer więc ma swoje własne). Podobnie z całą gamą innych urządzeń. Menadżer zadań nie zgłasza niewykrytych urządzeń. Zdawało mi się, że to już nie są czasy Windows XP i żonglowania sterownikami na lewo i prawo.

Wyjaśnij mi proszę, dlaczego te instalowane przez system są gorsze, niż bym je ręcznie pobrał ze stron producentów. :)

Edytowane przez FightMaker
Link to post
Share on other sites

Jak to nie ma żadnych. Co w takim razie instaluje system jak nie sterowniki? :)

Sprawdzałem je i nie zauważam różnicy między tymi pobranymi z Windows Update a tymi ze strony producenta (pomijając fakt, że te instalowane przez system są zazwyczaj nieco starsze).

Sterowniki do karty graficznej zainstalował najnowsze dostępne; takie jakie udostępnia producent. Podobnie z myszą (Razer więc ma swoje własne). Podobnie z całą gamą innych urządzeń. Menadżer zadań nie zgłasza niewykrytych urządzeń. Zdawało mi się, że to już nie są czasy Windows XP i żonglowania sterownikami na lewo i prawo.

Wyjaśnij mi proszę, dlaczego te instalowane przez system są gorsze, niż bym je ręcznie pobrał ze stron producentów. :)

system z siebie nie instaluje rekomendowanych sterowników, instaluje to co chcę, czyli swoje domyślne, które ni jak mają się  do sterownika dedykowanego przez producenta. Sprzęt jako tako będzie na nich działał, ale d ideału daleka droga. Sterowniki zawsze instalować samemu. Np. sterownik dźwięku. Windowsowski będzie działać, ale poza głośnością nie zmienisz nic. Dedykowany posiada więcej opcji. m.in dźwięk wielokanałowy, usuwanie szumów z mikrofonu, korektor, ,,karaoke" itp. Graficzny domyślny VGA też zadziała, ale w gry 3D nie pograsz, gdyż musi być dedykowany do kary graficznej (nvidia, amd, intel..).

Edytowane przez Damian47akaQcu
Link to post
Share on other sites

Graficzny domyślny VGA też zadziała, ale w gry 3D nie pograsz, gdyż musi być dedykowany do kary graficznej (nvidia, amd, intel..).

 

Wyjaśnij mi więc jakim cudem gram w Battlefield 1 w maks detalach w 60fps, skoro system zainstalował sobie to, co uznał za słuszne.

 

Uznajmy, że masz rację. Problem tkwi w tym, że system instaluje je bezpośrednio zaraz po swojej instalacji. Wiem, że jest możliwość wyłączenia tego, ale z reguły jest już za późno bo zdąży się większość zainstalować. Mam tu na myśli sytuację, gdy reinstalujemy system. Teraz rozwiązania są dwa - instalować system bez podłączonego kabla sieciowego, lub usunąć te sterowniki systemowe i zainstalować od producenta raz jeszcze. Ale moim zdaniem jest to kiepskie rozwiązanie, ponieważ pozostają w systemie śmieci po poprzednich sterownikach.

 

W sumie dziwi mnie to, bo z tego co sam czytałem najlepiej pozwolić systemowi używać sterowników pobranych przez siebie, a jeżeli nie potrafi ich znaleźć, to dopiero wówczas instalować je ze strony producenta. Sam już jestem obecnie zdezorientowany.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie zależy Ci na trochę szybszym uruchamianiu systemu to po prostu wyłącz hibernację, oczywiście jak jej nie używasz. Uruchom CMD jako administrator i wklep: powercfg.exe /hibernate off następnie Enter. Jak byłaby Ci potrzebna to wpisujesz: powercfg.exe /hibernate on.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...