Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,mam taki nietypowy problem z prawdopodobnie portami USB,gdy włączam komputer za pierwszym razem ani myszka ani klawiatura nie podswietlają się(nie działają)muszę wtedy przytrzymać przycisk zasilania i gdy komputer się wyłączy to przy drugim uruchomieniu porty USB już działają.Problem działa też w drugą stronę ale tylko z myszką, gdyż gdy wyłączam komputer ona dalej świeci..

Specyfikacja:

Procesor: AMD FX 4300

Karta Graficzna: AMD HD 7700 1GB

Płyta główna: MSI 970A-G43

RAM: 4gb

Zasilacz: Tracer be cool 520w(Do wymiany)

Klawiatura: Ozone Strike Pro

Myszka: Steelseries kinzu v3

Windows 10 64

 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Edytowane przez kokosik321
Link to post
Share on other sites

Problem działa też w drugą stronę ale tylko z myszką, gdyż gdy wyłączam komputer ona dalej świeci..

W Biosie masz ustawione, aby po wyłączeniu komputera na USB był prąd? Wyłącz. opcja w stylu USB Power On,ale nie jestem pewny na 100%.

 

Witam,mam taki nietypowy problem z prawdopodobnie portami USB,gdy włączam komputer za pierwszym razem ani myszka ani klawiatura nie podswietlają się(nie działają)

Ustaw w Biosie, aby usb działało cały  czas, tzn. będzie działać od razu, po uruchomieniu komputera. Usb Legacy jak się nie mylę.

Edytowane przez Damian47akaQcu
Link to post
Share on other sites

Wrzuć screen z tego konfliktu, który masz w menadżerze urządzeń. Takie konflikty, jeśli nie można ich rozwiązać po przez ponowną instalację sterowników oznaczają problemy z bios lub uszkodzenie portów usb albo urządzeń do nich wpiętych. To które urządzenie sprawia problemy łatwo ustalić, gorzej gdy konflikt nie ustąpi po wypięciu wszystkich urządzeń USB. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Nie masz żadnych konfliktów, jeśli o to chodzi to jest w porządku. Jednak stwierdzam inną rzecz. Za dużo masz tych sterowników, jeśli nie masz innych zamontowanych dodatkowo kontrolerów i masz tylko to co na płycie głównej to wygląda to tak jakby niektóre się zdublowały. Proponuję zrobić czyszczenie ustawień bios zworką ClearCMOS(lub wyjąć baterię z płyty). Dobrze będzie też zrobić aktualizację bios może poprawi się kompatybilność z urządzeniami USB. 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli przy pierwszym uruchomieniu PC mysz i klawiatura czyli porty USB nie działają to myślę, że przyczyna nie leży po stronie systemu i sterowników. Masz w ogóle możliwość wejść do biosu przy pierwszym uruchomieniu czy musisz uruchamiać jeszcze raz? Jeżeli tak jest to wina jest po stronie sprzętowej, zasilacz lub płyta gł.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Jest tylko sterownik do karty sieciowej i dźwiękowej ale i one są zainstalowane.Aktualizacji nie ma.


Problem przerodził się w awarie i komputer nie chce się uruchomić,nie wiem czy problem z tym USB ma coś z tym wspólnego ale proszę o pomoc.Komputer przy starcie normalnie się świeci ale tak jakby nie uruchamia się bios a monitor jest cały czarny...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...