Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej, chciałbym się dowiedzieć jak to jest z AT m40x w porównaniu do m50x czy nawet innych słuchawek. Nie mogę ich dorwać i przesłuchać. Zamierzałem kupić znowu m50x, lecz usłyszałem, że 40x grają "lepiej". 

Słuchał ktoś tych m40x? Wiem, że są bardziej zrównoważone, ale nigdzie nie znalazłem porównania do jakiś innych słuchawek. Dodatkowo nie mam zielonego pojęcia jak jest z bassem i jak bardzo podatne są na źródło. Jest mi ktoś  w stanie pomóc? 

Nie wiem czy jest sens kupowania w dalszym ciągu m50x.

Pozdrawiam

 

@PS Co da bassu. Chodzi mi o to jak nisko schodzi, jak bardzo czułe są i czy potrafią uderzyć.

Edytowane przez neckol
Link to post
Share on other sites

A oglądałeś recenzje Zeosa z Z Review?

A tutaj masz porównanie do Sony MDR-7506 i Sennheisera HD280

 

A tu recenzja. Po niemiecku wiec przepuszczona prze google translate na angielski (po angielsku tekst fachowy ma więcej sensu niż po polsku google translate na polski lubi się gubić)

https://translate.google.pl/translate?sl=de&tl=en&js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=https%3A%2F%2Fwww.kopfhoerer.de%2Ftest%2Faudio-technica-ath-m40x%2F&edit-text=&act=url

Edytowane przez kombajn
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Widziałem jego recenzje. Był nimi zachwycony, tylko kurczaki nic nie mówi o dolnym paśmie. Jedyne co to powtarza non stop, że jest neutralnie, a cholera wie co to dla niego znaczy :D. Zaraz obczaję ten drugi filmik :)

 

Dobra, wybór padł. Wezmę 40x,

 

Jakieś źródło do 500zł do nich polecacie? Najlepiej DAC, oczywiście używki wchodzą w grę.

Edytowane przez neckol
Link to post
Share on other sites

To jak bardzo sa neutralne można zobaczyć tu:

https://soundcloud.com/sonic-sense-pro-audio

Porównaj sobie ścieżkę wzorcową z nagraniem M40x praktycznie nie ma różnic


A tu masz porównanie całej serii 

W opisie linki do recenzji poszczególnych modeli

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

No i się podjarałem tymi słuchawkami. Wpierw jednak kupię źródło, którego kupno jak wiesz odkładam :D

Coś do 500.. Myślałem o udac'u 3, jego brzmienie mi odpowiadało. Tylko od tamtej pory dużo nowego sprzętu weszło.

 

Chociaż z drugiej strony nie będzie to dobra przesiadka z alc 1150. 

Musiałbym coś używanego do tych 500 kupić.

Edytowane przez neckol
Link to post
Share on other sites

Na pewno nie 0202 pod słuchawki mające 35 ohm:

" Impredencja wyjścia: 22ohms " to nie będzie dobrze grało. Dość typowa przypadłość interfejsów audio gdzie wyjście słuchawkowe traktowane jest po macoszemu bo jest to jedynie uboczna funkcja urządzenia. Ten 0202 to ze specyfikacji wnoszę że dobrze sprawdzi się w charakterze DAC, tyle że za takie pieniądze można już poszukać SMSL Sanskrit 6.

Link to post
Share on other sites

Kurde fajny ten smsl. Wezmę go pod oko. A co do chin. Zbyt mała różnica żeby ściągać, ale wielkie dzięki za linki :)

Od żabojadów też nie ma sensu zamawiać. Jak już  to DE/CZ/SK. 

Jak ktoś wpadnie na coś jeszcze to poproszę o nazwę. Będę przez jakiś czas szukać używek, jak nie znajdę, to kupie tego smsl i tyle.

Edytowane przez neckol
Link to post
Share on other sites

DAC z przesyłką do Polski 51,60 euro + SAP-II 64,99 euro (wysyłka gratis) = 116,59 euro = 495,21zł  (przelicznik googla) 

DAC z przesyłką do Polski 51,60 euro + SAP-8 59,99 euro (wysyłka gratis) = 111,59 euro = 473,97zł  (przelicznik googla) 

Przy czym możesz np rozbić sprawę na dwa zakupy najpierw zamówić wzmacniacz i podpiąć się tymczasowo pod integrę a za miesiąc dokupić DAC.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Ja bez żadnego trybu - FX01 to bardzo dobre narzędzie, jakby sparować go z dobrym wzmakiem w klasie A to będzie overkill za rozsądne pieniądze!

 

 

P.S. Do wyliczeń kombajna trzeba doliczyć +23% bo przy tych wartościach jest wielka szansa na VAT.

Link to post
Share on other sites

Chyba tak zrobię. Ale jest przebitka w Poslce z tym sapem. 200 zł... :o

Który z tych AMPów teraz wybrać. SAMpa 8 kojarzę, dobre oceny zbierał nawet przy kwocie sugerowanej -500zł.

Edytowane przez neckol
Link to post
Share on other sites

Jeszcze widzę na olx SAP 5. Dobra, może dogadam z rodzinką w DE to bym kupił "taniej" tego sap'a 8. Jak nie to zamówię w najbliższym czasie.

Nie wiem czy jest sens kupowania 5.. Zaraz będę narzekać, że mi mało :D

Link to post
Share on other sites

SAP-5 to jest urządzenie mobilne. Tak samo SAP-7. Z ciekawych modeli to tam jest jeszcze SAP-VI z zasilaniem push-pull 15V ale ma wyjście 3,5mm i niższe parametry choć wyższą moc.

SAP-9 jest modelem zbalansowanym ale puki co nie znalazłem przystępnego cenowo DAC ze zbalansowanym wyjściem który mógłby podać do SAP-9 zbalansowany sygnał. 

A jeszcze ząbek wyżej (i drożej) stoi SMSL VMV VA2

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...